Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

katka27

Ahojte baby, ja som s kvasinkami bojovala vyse pol roka a bola som uz fakt zufala. Na candibene, canesten a lieky s podobnym zlozenim som dostala silnu alergicku reakciu, takze namiesto pomoci mi iba viac uskodili. Nakoniec mi pomohli vaginalne gulocky gyno-pevaryl spolu s mastickou fungicidin. Vyskusajte, za par dni mi to svinstvo preslo a je to uz stvrty mesiac, co mam pokoj :). Drzte sa, pa.

ema24

od kedy som kvasinky 1x dostala na plavarni ko 19 roc. pravidelne sa to opakuje, momentalne nastastie len 1-2 krat do roka, napr. po dovolenke pri mori alebo po vacsom strese. ked som vsak uzivala hormon. anikoncepciu mala som to v podstate stale, aj po vystriedani roznych druhov. cize ankoncepcia mi bola v podstate na nic, kedze s kvasinkami sa to aj tak neda :)

Denz

užívanie tampónov môže znížiť riziko rozvoja pošvových zápalov

Tampóny sú spoľahlivým prostriedkom menštruačnej hygieny, ktorý naviac poskytuje ženám jedinečnú slobodu, pohodlie a diskrétnosť. Rad štúdií aj skúsenosti miliónov spotrebiteliek tiež preukázali, že moderné tampóny sú bezpečné aj na každodenné používanie po celý čas menštruácie. Napriek tomu v spoločnosti stále prežívajú rôzne mýty o ich škodlivosti. Požiadali sme preto o vyjadrenie autora štúdie „Bakteriológia pošvy u užívateliek menštruačných vložiek a tampónov“, popredného českého gynekológa Doc. MUDr. Víta Unzeitiga, CSc.. Aká je teda pravda?

MÝTUS: Tampóny blokujú menštruačné krvácanie
Práve naopak, tampóny okamžite odsávajú menštruačnú krv z pošvy. Tým zabraňujú jej zhromažďovaniu v zadnej klenbe pošvy, ku ktorému dochádza, ak tampóny použité nie sú.

MÝTUS: Tampóny spôsobujú syndróm toxického šoku (TSS)
Toto akútne ochorenie, popísané pred 30 rokmi v USA, bolo spájané s používaním tampónov. Príčinná súvislosť nebola nikdy preukázaná, napriek tomu výrobcovia tampónov zmenili technológiu ich výroby, výrazne znížili absorpčnú schopnosť tampónov a boli prijaté medzinárodné štandardy ich užívania. V posledných desiatich rokoch už nie je výskyt TSS v gynekologickej literatúre uvádzaný. V Českej republike dokonca nebol syndróm toxického šoku v súvislosti s užívaním pošvových tampónov nikdy popísaný.

MÝTUS: Tampóny narúšajú spontánne samočistenie tela pri menštruácii
Pošvový tampón nie je schopný ovplyvniť biologické rytmy ženy. Veď len „odsáva“ menštruačnú krv stekajúcu do pošvy z maternicového hrdla. Priebeh vlastného odlučovania menštruačnej sliznice, rozsah krvácania do dutiny maternice alebo dokonca činnosť svalov maternice a vajíčkovodov, zavedený tampón vôbec neovplyvní. Naviac predstava, že sa celé telo pri menštruácii „čistí“, je zlá a neopodstatnená – to by ženy nemenštruujúce (užívateľky antikoncepcie, tehotné, dojčiace či po prechode) museli byť vnútri svojho tela veľmi „špinavé“.

MÝTUS: Tampóny spôsobujú infekciu
Opäť práve naopak! Menštruačná krv, ktorá sa bez použitia tampónu zhromažďuje v zadnej klenbe pošvy, býva živnou pôdou pre množenie nebezpečných baktérií. U žien s opakovanými výtokmi je tak každá menštruácia významným rizikom rozvoja pošvového zápalu. Klinická štúdia* však ukázala, že správne a pravidelné užívanie tampónov takéto riziko znižuje. Tampóny totiž krv z týchto miest kontinuálne odvádzajú a pošvu tak čistia. V dôsledku toho sa toľko neznižuje obsah mliečnych baktérií v pošve a tá sa tak stáva odolnejšou proti prípadnej infekcii. Naviac štúdia* ukázala, že tampón funguje ako bariéra vstupu infekcie do pošvy z oblasti konečníka.

“Správne a pravidelné používanie tampónov neprináša ich užívateľkám žiadne zdravotné riziká. Naopak, znižuje riziko rozvoja pošvových zápalov a zrýchľuje obnovu prirodzenej obranyschopnosti pošvy po menštruácii”, zhŕňa na záver Unzeitig. Výhody tampónov môžete teda bez obáv využívať po celý čas menštruácie.

damian

Tampóny - šokujúca pravda (HPV, rakovina krčka...)
alebo
keď bielosť a žiarivosť neznamená zdravie, a čistota nie je pol života

-odkaz odstránený-

tinuska5678

Ahojte dievcata, ja som sa trapila s kvasinkami 8 mesiacov, posledny mesiac to uz bolo vpodstate mesiac vkuse. Cely ten cas som brala HAK Minerva. Ako som ju vysadila tak mam uz mesiac pokoj, co je pre mna ako zazrak. Nic ine som nezmenila, ani stravu, ani doplnky stravy nic, len beriem uz siesty mesiac Candivac, ale doteraz mi nezaberal, takze to bude urcite vysadenim HAK. Len tolko moj postreh, kedze viem ze kazda rada je v tomto pripade dobra, a sama som uz vyskusala tiez kadeco, probiotika, lactobacily, kopu vag.cipkov, masti a tabliet, vyplachov atd, vsetko zaberalo len na par dni, pocas liecby a potom sa to vratilo znova

until

ahojte holky.v júly som išla k doktorke pretože som chcela antikoncepci no doktorka mi zistila kvasinky. dala mi lieky na preliečenie a potom mi už nasadila antikoncepciu. no lenže tá antikoncepcia podporuje kvasinky a stále mám také slabé príznaky a to svrbenie pálenie a aj biely výtok. vie mi niekto poradiť ako sa dá toho rozumne zbaviť? prosím vás veľmi pekne. dakujem

jesika

ahojte baby,ja mam tiež každu chvilu nejaky vytok,zapal mikozu.A to hlavne po missed ab.ktory som mala v apríli sa tieto problemy somnou furt vleču.Posledne dva mesiace toho mam už po krk aj 3krat do mesiaca krvave špinenie trvajuce cca3dni.Aj dnes som bola na gynde chodim tam jak do potravín,pripadam si pekne trapne ale tentokrat mam špinenie uš šiesty den a neprestava.A pritom beriem acsorutinSom z toho dosť vystresovana,nervozna kričim po manželovi a malej.Vždy si najdem pričinu.No ale čo mi ten gynekolog povedal?že či nahodou niesom tehotna že sliznica je dosť prekrvena ,zvečšena.No ja asi odpadnem.To by znamenalo že som otehotnela den po menzese.No vidim že všetko je možne.A tak mi vlastne nič nedal len ten ascorutin a počkame či sa dostavi menzes a potom to budeme riešiť.Mam velky strach aby som znovu neprišla o dieťa.Ved aj cez to minule tehotenstvo som špinila,čo okrem ineho mohlo byť tiež pričinou potratu.Trochu som si vyliala srdce,ale potrebovala som to.Dufam že si to niekto prečíta a napíše mi svoj nazor.