Aknecolor - ano ci nie?

Príspevok v téme: Aknecolor - ano ci nie?
rolo

Zdravim. Na zaklade mojho problemu (flaky ktore mi zostali po starych akne) mi lekarka predpisala Aknecolor. Davam si ho vzdy rano a po natreti si na tvari nenajdem jediny fliacik... je to super, ale ked si ho poobede zo skoly dam dole, objavia sa mi znova, niektori mi hovorili ze po zotreti mam horsiu tvar ako pred natretim. Neublizi alebo neovplyvni mi akne na tvari?

jankaaaaaaaaa

jasne ze mozes. aj na celu tvar si to kludne mozes dat. aj na cely den aj na cleu noc. ja to tiez pouzivam ako korektor na vyrazku ked nejaku mam. a okrem toho ze to lieci takt o aj zakryvva... len potom si daj nejaku staru obliecku na vankus..

Zuzulka93

Ahojte pred dnom som si kupila aknecolor... nemam vela vyrazok ale ked mam svje dni cize M tak to je somnou hrozne.. nezakrijem to make upom lebo ked si dam make up vyzera to este horsie. tak som oskusala ten aknecolor. ja som sa chcela opytat ci si to mozem davat aj na noc.. viem ze ne na celu tvar len na tie vyrazky.. a ked si to dam cez den mozem si dat nato aj make up. pls odpovecte co najskor dakujeem :) a mne to zatial nevysusuje uz som si to dala dva krat :)

leila999

to vobec nie je pravda ze AKNECOLOR sa ma pouzivat iba 2 tyzdne..ja ho pouzivam uz dlhsi cas,nema ziadne vedlajsie ucinky..samozrejme,najdolezitejsie je cistenie.ja som vzdy mala extremne mastnu plet,vyskusala som mnoho kozmetiky,pripravkov..ale nic mi nepomahalo.no konecne som nasla to prave-cistiaci gel od LOREAL,chrono clear,ten fialovy s kefkou..pouzivam ho rano,vecer,potom si dam trochu aknecoloru..a plet mam hladku,ziadna mastnota.skutocne pomaha!!!

NatalinusiQ

Aknecolor sa može používať iba 2 týždne... a potom po nejakej mesačnej prestavke znova... Ja ho používam tak už dva roky.. a mam peknu pleť žiadny liek nezaručuje že to zmizne na stalo ale len an nejaku dobu... Já používam ten bledy a dam si nan puder a nikto ani nevie že niečo take mam na tvary :)

Dal'

Tak.. pokial ide o vyražky ja by som vam jednoznačne odporučala Skinoren krem,ktory vam može predpisať kožna lekarka..použiva sa taktiež len lokalne ,no žiadny iny druh kremu nemal taky dobry učinok na akne ako tento. A k tomu aknecoloru. Použivala som ho asi 2-3 roky,no tiež si myslim,že vobec nemal dobry vplyv na moju pleť. V lekarni najdete rozne ine druhy korektivnych make-upov,ktore sice stoja viac(cca 16€)no vydržia vam kludne aj na 5-6mesiacov. Napriklad ja osobne použivam La Roche Possay ,je v nom liečiva voda z francuzska,je to mape-up na citlivu plet ,fluoridny a dokonca novšie druhy obsahuju aj UV filter ako ochranu proti slnku. V žiadnom pripade nerobim tymto vyrobkom reklamu,len pišem čo je podla mna najlepšie na tieto problemy,kedže to mam odskušane.

lekar

Dobry den
Ako lekára ma zaujala tato diskusia. Kedze je ziva uz 3 roky a su v nej viacere nezrovnalosti, rad by som objasnil par veci:

• Aknecolor je registrovany liek a nie kozmetikum, takze jeho bezpecnost a vhodnost je overena Statnym uradom pre kontrolu lieciv: www.sukl.sk
• Liek treba spravne aplikovat, inak moze liecba zlyhat. Pribalova informacia je v tomto jasna - 1-2 krát denne naniest liek na postihnute miesta v tenkej vrstve, pred pouzitim umyt pokozku jemným nezasaditym mydlom a omyt vlaznou vodou.
• Akakolvek liecba akne so sebou prinasa vysusovanie koze. Je to uplne normalna reakcia. Preto je potrebne kozu dodatocne osetrit vhodnym hydratacnym pripravkom (napr. Hydrolotiom).
• Farebne odtiene lieku su pridanou hodnotou lieku a nie jeho hlavnym poslanim– okrem liecebneho ucinku dokazu zakryt prejavy akne. To je dolezite pre zlepsenie psychickeho stavu pacienta. 2 odtiene umoznuju namiesat individualnu farbu pre konkretny typ koze.

Akne patri medzi najcastejsie kozne ochorenia a nevylieci sa cez noc. Jeho priebeh moze mat negativny vplyv na fyzicky vzhlad postihnutej osoby. Dobre cielena lokalna liecba (vratena Aknecoloru a inych lokalnych lieciv) dokaze vo vacsine pripadov ucinne pomoct. Ak su prejavy akne vaznejsie, rozhodne treba vyhladat kozneho lekara a konzultovat liecbu s nim. Neexperimentujte! Ani Aknecolor nie je vsemohuci ale vo vacsine pripadov dokaze prekrytim neziaducich prejavov na kozi znizit negativne dosledky na psychiku. A dobry psychicky stav je pri liecbe akne nesmierne dolezity.

tunde69

...niektoré tu píšete, že Aknecolor veľmi vysušuje. Ja tiež mám suchu pleť a Aknecolor používam. Prezradím, ako to praktizujem ja :-))) Zober si nádobdku z maleho krému napr. Nivea...a dotlač tam toľko Aknecoloru, na viac x, aby Ti odtieň sedel... poriadne premiešaj a nanes to na tvár, uvidíš že žiadnu chybu to nemá!!!!! Je to vyskúšané :-)))))

barbie12

Kočky AKNECOLOR je iba na tie flačiky, nikdy nepoúživajte na celú tvár... ako AKNECOLOR je síce lacný ale nič z toho, radšej investujde do poriadnej kozmetiky...ja používam makeup z lekárne síce stojí 25 eur, používam ho vyše 2 rokov a nedám na ňho dopustiť!