Omega 3 (otazka pre RNG)

elessar

TEDDY...skus si najst forum "depresia", najdes tam kopec rad ako sa depresie zbavit a to bez syntetickych antidepresiv.
sam beriem trikrat denne po tri kapsule rybieho oleja, teda celkovo 9 gramov uz takmer 2 mesiace a zatial som tu :)))
RNG odporucal kombinaciu, ja som zasa vycital, ze AD efekt by mal mat prave ten rybaci olej, ktory obsahuje co najviac EPA v pomere k DHA. tuto poziadavku splna iny vyrobok od RNG, ktory ma nazov tusim MAX EPA, neviem si teraz spomenut.
...kazdopadne nic nedas za to, ked otestujes najprv jeden (dajme tomu dva mesiace) a ak by nenastalo zlepsenie, mozes skusit ten druhy. teda prides o nejake peniaze, ale z vlastnej skusenosti viem, ze v pripade depresie je financna otazka irelevantna. tam treba konat a cim skor, tym lepsie. koniec-koncov su ceny produktov, ktore ponuka RNG asi najlacnejsie na trhu. teda v pripade EPA mAX existuje porovnatelny produkt - lososovy olej, ktory najdes v kazdej DM-drogerie pod ich vlastnou znackou. ten ale obsahuje lososovy olej, kym olej od RNG obsahuje olej aj z inych ryb. + neviem, ci je to na skodu, alebo na uzitok, ale DM-ka ma v jednej kapsuli 100% dennej davky vitaminu E, kym RNG tusim nejakych 7%. ja preferujem MAX EPA najma pre to, ze viem co pre ludi robi RNG a teda je mi ctou, kupit si vyrobky radsej u neho + predstava, ze denne spapam 900% doporucenej dennej spotreby vitaminu E sa mi nie velmi pozdava. ale ked nemam od RNG, tak pouzivam aj ten z DM drogerie.
inac su naozaj aj ine doplnky pri liecbe depresie - mne osobne asi najviac pomaha 5-htp. ale ak o tom chces pokecat, napis do fora "depresia".

teddy

Dakujem.Ale aj tak nerozumiem tomu,preco ked zoberiem Omega 3 s Lecithinom a v takych malych davkach,citim hned prilev energie.Ma to na svedomi Omega 3 alebo ten Lecithin?Ucinok je prakticky silnejsi ako napr. z kavy.Obavam sa,aby som pri silnejsej davke,aj ked hovoris,ze som este velmi daleko od tych normalnych davok,"neexplodoval".Pravdupovediac,bo l som dost skepticky voci ucinkom tychto produktov,ked som si ich kupoval na skusku.Teraz uz sam na sebe viem,ze maju skutocne ucinky,ktore sa prejavuju v nabudzani organizmu a zvysovani energie.Ale preco a ako,to zostava pre mna stale zahadou.Ty to urcite vies vysvetlit.

RNG

Inac neber lecitin a olej odrazu, davaj medzi ne pauzu aspon 3-4 hodiny.
Inac ti lecitin nevycisti tvoje tukove nanosy v cievach, ale len rozpusti omega 3 olej.
To potom mozes rovno jest cokoladu, ta ma plno lecitinu spolu s tukom.
Na CISTENIE ciev musis brat lecitin BEZ TUKU

RNG

Teddy, ja odporucam 2 x tyzdenne zobrat lyzicu cisteho lecitinu=7-8 gramov(prasok , rozvari sa v polievkach , omackach a pod. Na krabici je mapisane od vyrobcu 1 lyzica denne, ale ja si nemyslim, ze je tolko treba.
Omega 3 su normalne oleje, ktorych potrebujeme vela gramov denne.
Napr rybaci olej alebo koncentrat Max EPA beries polievkovu lyzicu denne=9 gramov =9 gramovych kapsul(3x3)
Kede rybaci olej riedi krv, neodporuca sa brat nad 30 gramov.
......
Takze si velmi daleko od spravnych davok a este o hodne dalej od maximalnych.
Jedno si musis uvedomit, rozpravame tu o jedlach, nie liekoch

teddy

RNG,v akych maximalnych davkach mozem uzivat Omegu 3?Kombinujem ju spolu s Lecithinom,citim viac energie,ale nerad by som to prehnal.Mozem naraz zobrat aj dvakrat Lecithin(1200mg) a Omega3(1000mg)?

aloe

teddy, pri depresiách vie pomôcť včelia materská kašička,dodáva viac energie, je proti únave, depresii,aj pPolia zelene, ktoré obsahujú minerály, horčík,železo,enzýmy, stopové prvky,vitamíny E,B1,B2,B6.duratnakatka@zoznam.sk

RNG

Na depresie su zlozky EPA, DHA a GLA(to je vlastne omega 6) v vitamin D, hlavne teraz v zime, ked nam chyba slnko.
Najviac D ma tresci olej(cod liver oil), najviac DHA ma rybaci koncentrat, najviac GLA ma olej z boraka.
Je produkt, co ma zmes rybaci, lanovy, borakovy,ktory by som odporucal na nespecificke pouzitie najskor.
Na depresie je ale dost inych silnejsich prostriedkov(Lubovnik=St John's Wort, 5-HTP a ine)