opustil ma

Príspevok v téme: opustil ma
goga

Po dvadsať ročnom manželstve ma opustil manžel.Pre mňa to bol šok, lebo jeden deň som sa dozvedela že ma priateľku(ja som mu na to prišla) a druhý deň sa k nej odsťahoval. Nič som netušila, alebo som si to nechcela pripustiť.Mohol sa tak dlho pretvarovať, milovať sa so mnou ako keby nič??? Ubehli tri týždne a on sa správa ako keby nikdy so mnou nežil. Neviem to pochopiť a hrozne to boli...Chcela by som to všetko pochopiť, odpútať sa od neho
no niet dňa a hodiny aby som na neho nemyslela. Goga

ethel

mariamaria...ja chápem...pekne napísané...viem čo si tým chcela povedať a čo si praješ aby iný pri tom cítili...

mariamaria

nechcela som nikoho urazit...je mi to jasne ,ze to ma akysi presny vyvin po rozvode a celkove po rozchode ako takom s partenrom ,ktoreho milujeme...len som chcela ,aby ste sa netrapili kvoli niekomu ,kto uz za to nestoji...

kravina

s tebou absol. suhlasim, myslela som to tak...ze v urcitom stadiu sa place a stazuje...to je normalne....
prezila som si to iste, bolo to hrozne obdobie, vyplakala som sa , vystazovala...a zivot ide dalej s velkym skrabancom na dusi.... kedy sa zaceli? Nikdy

goga

Ano, clovek sa musi posuvat vpred. Uz sa neprehrabavam v minulosti. Proste sa to stalo a idem dalej. Ked som si tak skor prechadzala roky dozadu, zistila som, ze ani nemam za cim velmi lutovat. V tazkych chvilach som bola aj tak vzdy sama a nemali sme ani spolocne zaujmy, takze aj v tych prijemnych chvilach som bola sama aj ked som sa vzdy chcela s niekym tesit, lebo to je duplovana radost. Uz viem, ze ak by som si mala este raz vybrat, tak by som hladala cloveka so spolocnymi zaujmami, podobnymi nazormi a cloveka psychicky zreleho. Snad mi da Pan Boh este dobreho spolocnika na cestu zivotom. Teraz to neriesim a necham tomu volny priebeh. Hlavne je naucit sa byt sama so sebou,robit si aj ked len drobne radosti, mat okolo seba dobrych ludi, ktori ked treba, vedia podrzat, povzbudit, rozosmiat a niekedy si s vami aj "poplakat". A ja takychto ludi okolo seba mam a som im za to vdacna.Je taktiez dobre urcit si nejaky ciel, na ktory clovek vynalozi dostatocne mnozstvo energie a tak aspon nema cas zaoberat sa mucivymi myslienkami.Takze snazim sa posuvat dalej a kedze sa musim spoliehat uz len na seba, stava sa zo mna, s kazdym malym uspechom sebavedomejsia a zrelsia zena.

[zruseny12]

ja si myslim,ze sa tu nikto nelutuje a nevyplakava,kazdy pise len svoje skusenosti zo zivota a to je kruta realita to je vsetko...niekto sa uzavrie do seba a dusi to v sebe niekto sa potrebuje vyrozpravat...kazdy je iny a kazdy to travi inak...aj stastny ludia sa radi pochvalia zo svijim stastim tak preco nie,nestastny...stale lepsie ako sa dostat na psychiatriu...kazdy pise len svoje pocity atd.je to raz v nas sklamanych,a neda sa to len tak vymazat...

kravina

mariamaria, mas pravdu...donekonecna sa vyplakavat neda...Ale porozvodove stadium ma svoje etapy.
prva je , ze sa musi clovek kdekolvek vyrozpravat, vyplakat..a potom sa ide pomalicky dalej.
kazdy sme ini a kazdy tuto etapu mame rozne dlhu

mariamaria

zranene zeny a muzi,nezufajte...je mi to lahko povedat...ale fakt,ked sa budete takto psychicky tryznit ,co bolo...ci co bude...tak to fakt nema vyznam,pretoze ten najkrajsi zivot nam unikne pomedzi prsty ,kym tu budeme plakat nad sebou ake /aki sme boli ,ked sme boli s tou ci tym...nieee!!!dost !!!nestali vam za to !!!tak nech uz nestoja ani za to "klebetenie"o nich!!!nema to vyznam...treba uzavriet tu bolavu kapitolu a otvarat nove,krajsie,bohatsie na mile spomienky...a treba dohanat to ,co sme stratili...aj ked uz tie roky ci mladost nevratite ale mozte prezit o to inetenzivnejsie ine krajsie chvile...ktore si budete vazit ako nic ine na svete,pretoze budete vediet ako to pekne treba ocenit,lebo to zle sa na vas nalepilo hodne a toho dobreho malo...tak si to malo ocente...a na zle uz zabudnite...

žena

Žial ani ja neviem aký je to pocit veriť mužovi a môcť sa na neho spolahnúť.Jedno však viem,že každý vzťah či dobrý alebo ten zlý nás má niečo naučiť a možno nám má niekoho ukázať..

robo:)))))

Ja len na margo chlapov... aj zeny dokazu ublizovat... vela krat je to este horsie... sam som toho prihladom. Ak sa na niekoho spoliehate, dali by ste mu vsetko a on vas jedneho krasneho slnecneho dna odkopne ako pouzitu vreckovku... Nic prijemne... Chcel som len tolko ze nie len chlap je hovado... Ja napriklad uz nedokazem verit zene a spoliehat sa na nu... uz nedokazem milovat v tom pravom slova zmysle... jednoducho uz neverim... Samozrejme je ovela horsi rozvod po tolkych rokoch... je ot hrozne... clovek to pochopi az v tedy, ked sa mu stane nieco podobne... az vtedy si uvedomi ako velmi je sam a ako velmi dolezite je mat pri sebe niekoho kto vam pomaha stat na nohach a mozte sa o neho opriet...

kravina

pre EBONITU
vies ebonita, keby boli az tak v zivote emancipovane, tak pri takomto rozvode by HO kopli dozadku.Ale skor by som povedala podvedene a oklamane.
Toto forum ma jednu dobru vec, ze sa tu kazdy moze vyrozpravat na slusnej urovni... a castokrat to je jedina terapia pri takychto tazkych problemoch ako su napr. rozvod pre zenu.
ak si nemala to "stastie" mat podobne problemy, bud rada.

Poznam jedno manzelstvo nerozvedene.
ON majster sveta, taky ten Truhlik a ona mu vsetko zozere,prikyvuje a on nema problem ju ponizovat pred cudzimi, aka je sprosta. To manzelstvo trva 25 rokov. Gratulation.