opustil ma

Príspevok v téme: opustil ma
goga

Po dvadsať ročnom manželstve ma opustil manžel.Pre mňa to bol šok, lebo jeden deň som sa dozvedela že ma priateľku(ja som mu na to prišla) a druhý deň sa k nej odsťahoval. Nič som netušila, alebo som si to nechcela pripustiť.Mohol sa tak dlho pretvarovať, milovať sa so mnou ako keby nič??? Ubehli tri týždne a on sa správa ako keby nikdy so mnou nežil. Neviem to pochopiť a hrozne to boli...Chcela by som to všetko pochopiť, odpútať sa od neho
no niet dňa a hodiny aby som na neho nemyslela. Goga

martinr

som sice chalan ale dufam ze nevadi ze tu napisem :)
MOJA to mas pravdu clevek sa nezmeni, ja som dal viacej krat sancu a tak to aj dopadlo, takze som sa poucil na vlastnej chybe ktoru som opakoval stale a stale.

GOGA tebe tiez dam za pravdu, ked som potom rozmyslal nad nasim vztahom, uvedomil som si vlastne ako ziju jej rodicia, ako sa sprava jej mama k manzelovi, poza jeho chrbat na neho nadavala, vkuse sa len stazovala a to ite robila aj moja EX pozamoj chrbat a snou :)

Ak je zmena u takehoto cloveka, je to len docasne, za kratky cas obrati kabat a je zase taky aky bol.

goga

zuzu, dik ze spolucitis,vidiet, ze si velmi dobre a citlive dievca. Skoda, ze v dneskom svete sa maju lepsie tie mrchy. Zober si aspon troska z Julieninych rad a potom si uz len uzivaj svoho partnera a nerozmyslaj privelmi nad buducnostou, zi pritomnostou, vychutnavaj si priatela ked ho mas pri sebe ale neupni sa na neho, lebo kazda zavislost na tom svete je skodliva, okrem zavislosti na Bohu.Ja este nie som tak daleko aby som si vedela predstavit novy vztah. Ten amorov sip bol velmi hlboko, aby rana prestala krvacat, ale ked sa zahoji, chcela by som, aby mi ta jazva bola ponaucenim aby som sa vyvarovala chyb z minulosti a dievcenskej nerozvaznosti. Velmi si to zelam.

goga

juliena, ty nemas chybu, si realisticko-prakticka zenscina :-))
Kolko mas rokov? Je to tak ako pises... len zial kazda mame inu naturu, tak jednej to ide lahsie, druhej tazsie...

goga

moje, Ty si si uz v zavere sama odpovedala na Tvoju otazku. A myslim si, ze celkom spravne a zrelo. Nie nie si naivna, si len dobra, milujuca zena, ktora si nasla toho nepraveho, nezreleho... Mozno by som sa Ta este spytala z akej rodiny on pochadza, ako sa tam zilo, lebo na svoj vek sa naozaj sprava nezrelo. On ma problem sam so sebou.Dievcata,na 99 % plati, "sleduj ako sa zije u nich v rodine, tak sa bude spravat aj on k Vam". Ty si este mladucka, tak si uzivaj zivota, studuj a obzeraj sa dookola aj po inych kvietkoch, ved v jari(zivota) su tak pestre luky...

moje

Boze baby, ja som tiez sklamana muzmi a to velmi:(( S priatelom sme boli spolu 4 roky a 3 roky bolo vsetko uzasne a krasne, zakial sme obaja studovali. Lenze ked on dostudoval, zacalo byt vsetko ine a dost sa zmenil, uz sme nemohli byt tak casto spolu, lebo pracoval. Vznikali hadky a podobne, bol vecne unaveny, mrzuty...Nechal ma v marci- dovod: lebo sa k sebe nehodime. Po dvoch dnoch sa spamatal a hned sa zacal snazit, lebo on ma miluje a nechce bezo mna zit a ze to ani nebol rozchod, ze mu mam prepacit a podobne keci. Jasne, ze som prepacila, ved som ho milovala. Vsetko islo dalej a bolo to opat o nicom. V auguste po mocnych hadkach mi poslal dlhocizny mail a rozisiel sa v nom so mnou, dovod: som uplne uzasna, ale stale sa hadame a on to takto nechce. Ani nemal mi to odavhu povedat do oci. Velmi som vtedy trpela, mesiac som akoby nezila, vychudla som na 43 kil. Ale scenar sa opat opakoval a on sa po mesiace znova zbadal a zacal za mnou chodit prosit ma, robil rozne gesta, proste vsetko o com som snivala, aby tak bolo a ja som opat naletela. Teraz sa uz urcite mnohe z vas usmievate, ale laska je slepa... Boli sme spolu 3 mesiace a aj to som sa cely cas len triasla, kedy opat zisti, ze to nechce takto, ale tie mesiace boli pekne, krasne, ale tyzden pred Vianocami sme sa zasa za nejake hluposti pohadali a on zasa nevedel, on nevie ci to takto chce, my sa k sebe asi nehodime. Hovorila som mu, ze keby sa obaja snazime mohlo to byt ine. On ze hej, ale nevie, ci to pojde ved sme sa uz tolko snazili a to som sa uz vazne nahnevala odisla som a neozvala sa. :))) samozrejme sa dalo cakat, ze ho to znova prejde a tak o nejake tri tyzden to opat zacalo. Kvety poslane do prace, krasne sms, krasne recicky, ako si je uz na 100 % isty, ze som ta prava, ze si ma chce vziat a neviem co.. Tentokrat som bola opatrnna a nenaletela. Povedala som mu ze neviem, ze potrebujem cas ( ja viem bola som naivna a hlupa). Povedal, ze mu nevadi, ze chodim von, bavit sa, ze on aj tak bude o mna bojovat. Po tyzdni a pol sa snazenia.))) som bola s kamosom na koktail, s kamosom, ktory aj tak pocuval vacsinu casu len o nom a s ktorym som nikdy nic nemala. A moj ex ked sa to dozvedel sa rozculil a vynadal mi, ze on ako taky kkt sa snazi a ja si beham za druhymi a ze som ho strasne zranila, ze ani neviem ako. Ludia, no tak prosim vas, pride vam, ze moj ex je zdravy??? Lebo mne je to teraz po case uz az smiesne. A zdrzte sa, prosim vas toho, ze som naivna a hlupa, lebo to uz teraz sama dobre viem. A tiez viem, ze nikoho nema a ani nemal, proste vzdy ked sa so mnou rozisiel, tak zo bolo len preto, ze nevedel, co chce, alebo neviem preco. Inak ja mam 21 a on 25. A tymto som chcela povedat len tolko ZE NIC NELUTUJTE, LEBO CLOVEK SA NIKDY NEZMENI, IBA NA CHVILKU A AK VAM TO SPRAVIL RAZ, SPRAVI TO AJ DRUHYKRAT, TAKZE NEDAVAJTE DRUHE SANCE...dakujem

[zruseny12]

_zuzu_,ty sa hlavne nestresuj,ja som si to precitala do konca,a nepises tam nic s cim by clovek nemohol suhlasit,len z jednym nesuhlasim...a to je tvoj postoj uz od teraz,si mlada mas ako pises20rokov,nezatazuj sa tymi myslienkami,lebo keby aj my sme uz pred svadbou vsetko toto vedeli,tak urcite ani jedna z nas sa nevydava,ja napr.i ked som Dopadla ako dopadla mam na co spominat,boli aj krasne chvile z ex,no ale ako sa hovori stastie netrva dlho...nazatazuj sa tymi myslienkami,ale az raz by k niecomu takemu doslo bud opatrna a mudra nikdy sa neznis pred chlapom...hoco niekedy je to tazke,ked ta klame a podvadza...ale ja si myslim,ze ani jedna z tych zien,nemala najmensiu chybu,ze sa im to stalo,lebo ked chlap sa zacne takto spravat je to jeho problem a nie problem zeny...Nechce sa mi tu uz o tom polemizovat...len som Ti chcela napisat VYHOD SI Z HLAVY TIETO MYSLIENKY A DRZ SA RAD KTORE NAPISALA AJ JULIENA...ALE JASNE NEUPODOZRIEVAJ ZBYTOCNE TERAZ PERTNERA S TOHO ,ZE BY TO MOHOL UROBIT...LEBO TO NIE JE DOBRE,LEBO SI PREDSTAV,ZE ON BY TO TIEZ TAKTO CITIL TAK SI NIKDY SPOLU NEZALOZITE RODINU,AJ TAK SA RAZ STANE, CO SA MA STAT,LEN BUD OPATRNA.PRAJEM TI VELA STASTIA AJ S PARTNEROM A ZIJTE SI PEKNY POHODOVI ZIVOT.PEKNY DEN PRAJEM.

juliena

z tohoto vsetkeho vyplyvaju asi taketo ponaucenia:
1.zi si tak, ze ak by sa taketo stalo, aby si dokazala byt zebestacna, hlavne financne-mysli na svoje vzdelanie, karieru.
2.maj tolko deti, aby si ich dokazala aj v takejto situacii uzivit sama. Chlap ked sa zvrtne, nepozna casto ani vlastne deti.
3.maj aj vlastnych priatelov. spolocni priatelia tvoji a manzelovi ta nepodrzia, naopak.
4.nebud skromna. Nepouzivaj vetu, "nemusis mi nic kupovat k narodeninam, treba kupit ladnicku a pod"
5.Citlivo sleduj jeho komentare napr. o nadvahe a pod.
6.ak mas len nejaky divny pocit, alebo nejaky divny komentar inych-potichu si to rozmysli a opatrne prever.
7. vsade sa uvadzaj ako spolocneho vlastnika s muzom, aj ked samozrejme plati BSM.
8. a ak na nieco prides, narataj do 10, rozdychaj to a zacni riesit buducnost najskor vo svojej hlave, urob take kroky, aby ked to vypukne si mala naskok.(ries to dopredu s pravnikom).
9. Rozvod je strasna vec, hlavne pre zenu, nechaj to na pravnika.Usetris si hlavne zdravie.

_zuzu_

ahojte

dva dni mi trvalo kym som precitala vasu diskusiu, a som rada ze som to tu vobec objavila. obdivujem vas ako sa s tym vyrovnavate.. rada by som napisala svoj nazor k tomu vsetkemu, aj ked vas to mozno zaujimat nebude, ale nedalo mi to...

ja mam sice len 20, nic take som nezazila, ale stale vidim okolo seba viac a viac len prepieranie toho skaredeho slova.. a mam z toho strasny strach.. uz len ked citam, co vam ti chlapi vykonali, je mi z toho do placu a mam z toho nervy, hneva ma to..

Chodim s mojim dva roky a uz teraz mam strach ked si pomyslim, co bude o par rokov... teraz je sice vsetko v poriadku, mame pekny vztah, ale bojim sa vobec vydat zanho, mat ddeti...ako keby kvoli tomu, ze ked ma podvedie, rozidem sa s nim bez problemov:/ ako keby som cakala, ze to raz pride!! to je chore. naznaky unho nevidim, ale vsetko sa moze raz zmenit..
a je fakt super, ze ste po tom vsetkom vacsinou nezanevreli na muzov, a pritom ja som neveru ani nezazila, a uz teraz mam taketo pocity..

ale hlavne, je neskutocne, aky musia mat ti ludia charakter(zadani muzi, a tie slapky, ktore podvadzaju).. neskutocne ma to rozculuje, najhorsie na tom je, ze sa tomu neda zabranit, a neda sa ani odhadnut, kto je toho schopny! tak co mame potom robit? vzdy budu medzi nami vselijake taketo svine...

a navyse, co ma najviac poburuje je to, ako sa vsetci vyhovaraju na tie pudy... pudy maju predsa vsetci, aj zvieratka, ale narozdiel od nich, ludia(ci zeny alebo muzi) ich dokazu ovladat, neznesiem reci o tom ako muzov ovlada sexualny pud! ved to je hlupost! musel by mat IQ na urovni dementa, aby sa tomu nedokazal vzpriecit!
ach... ja som sa rozculila, strasne to prezivam, je mi strasne luto ze sa vam to stalo, vsetko super baby, ktore, ako ste vraveli niektore, tiez mali chut alebo pocitovali zaujem od inych muzov, ale boli verne..

podla mna by to ludia mali riesit cestne. ale preco to nedokazu? ako mozu zit s clovekom, pre ktoreho su vsetkym a tak zakerne ho klamat?? ked uz som vo vztahu, a pride k nejakemu problemu,krize, budem sa to sznazit riesit. ked to nepojde, tak to nebudem riesit klamanim, podvadzanim, ale ukoncenim vztahu... klamat podvadzat- je to otrasne, zbabele a vyzaduje si to svinu charakter, ked sa vam dokaze pozriet do oci a ist do postele..

pochybujem ze to niekto docital az sem, ale drzim vam palce v zivote, aby ste uz nenatrafili na take nieco, vela stastia:))

[zruseny12]

diky za radu,boxovacie vreco mame,ale ja mam mierne odvapnene kosti tak by som si tym len ublizila,a bolia ma aj svaly ,lebo mam malo vapnika vit.B...atd.mam viac problemou,ale ja to uz zvladam...len jak raz mas pokazene nieco v tele tak sa tazko napravuje...ale,urcite uz mi ty ludia nestoja za to...diky za podporu...