Atopický ekzém

kicilanka

Ahojte aj ty "andi" ja som tak isto ako vsetci tuna ekzematicka od narodenia...je to naozaj hnusna choroba...nenavidim to a velmi zavidim tym co su zdravy co mozu jest cokoladu , ryby a vlastne vsetko a nic im z toho nie.Neraz som si koli tomu popklakala ked som si to poskrabala a velmi to potom bolelo.v zime je to u mna najhorsie sak to je na nevydrzanie toto...celuuuuuuuu noc nespim az nad ranom konecne nejak si pospim.Fakt co pomaha je PROTOPIC ktory je nehormonalny.Po natreti to velmi svrby ,to je jeho ucinok ale pomoze sice docasna ale..podla mna sa ekmzem neda nijak vyliecit iba potlacik darmo ked je to raz v tele cloveka je to aj v bunkach v krvi.Stve ma to lebo pred dvoma rokmi som sa mohla kupat na kupalisku jedla som skoro vsetko ekzem bol iba na pradlaktiach a trocha na tvary...dnes?dnes mam zapalenu koze z ekzemu a mam ho na 90% tela.:(
zial jedine co mozem robit zit s tym a nemysliet na to,nebudem si kazdy kazdy den tym.Tak to je odomna zatial vsetko vsetkym vela stastia.Miska pa

andi

ja mam ekzem od narodenia, teraz mam 16, vyskusal som vselico,pomozu len hormony:D ekzem trochu ustupi, ale len kratkodobo.Ziadnu {prisnu} dietu drzat nebudem, predsa nebudem cely zivot zrat nejake lupienky :D.Rodicia mi kupuju vselijake sracki,kremy,oleje a atd....., ale neviem na ktoru picu, ked doma po baraku nam lietaju 3 macky,mame psa,a v dome plno dalsich alergenov. Podla mna som uplne odpisany ====>>>>je to f pici :|

aasi zacnem frcat na acidku:D

peta 22

ja som mala ekzem od malicka, raz bolo zle raz lepsie. potom ako zazrakom na strednej skole zmizol. Teraz mam 22 rokov a opat sa vratil...uz asi 2-3 rokz je to horsie, ekzem mam na rukach, nohach, trupe...takzisto som chodila-chodim k doktorke pani Zelenkovej do svidnika, ktora mi pomohla a ako prva mi nedavala tie strasne kortikoidne maste, ktore sice zaberu, ale nicia organizmus...predpisala mi mast Protopic - je to zrejeme na Slovensku nova mast, a pomaha pekne ... len v posl dobe nemam cas chodit do svidnika, takze mam aj menej masti a skusam ju postupne vysadzat a natieram asi len raz za tyzden - dva. V posl dobe je najvacsim problemom svrbenie a skrabanie v noci. Vela krat zaspavam s ako tak citymi rukami a rano sa zobudim cela doskriabana, ruky nohy az do krvi...nejake tabletky na spanie a upokojenie nepomahali, prtoze to skriabanie bolo uz podvedome....kolkokrat som rano plakala , ked som po zobudeni zistila ze to mam uplne krvave...a uz len bliect si saty ma bolelo :( pouiyivam calciovu masticku na premastenie acelkom pomaha.
Chzstam sa aj k moru v lete a dufam ye aspon na rok bude pokoj...
Najnovsie som skusila AKUPUNKTURU, mala som asi 5 sedeni, po dve ihly na ruku okolo zapastia.. mam dojem , ze to pomaha a pomaly sa mi vracia moja nova koza :) samozrejme nesmiem v noci skriabat...Po akupunkture som sa citila aj psychicky lepsie, uvolnene a nestresovala som tolko :) Problem je vo vnutri v organizme, prsychike, traveni...Hlavne to treba upravit , nie len mastit konecne prejavy na kozi. na rukach este mam ekzem na predlaktiach, a zapastiach .. no z noh a bruska mi zmizol..mozno tou akupunkturou , mozno mojou psychikou. Hlavne trenba mysliet pozitivne aj napriek vsetkym problemom, mozno to bude zniet prehnane, ale skuste aj autosugesciu - vzdy pred spanim si hovorim ze \\\"moje ruky su ciste, mam hebku a jemnu kozu a ekzem je prec\\\" :) obcas sa citim uz ako debil a aj sa sama na sebe zasmejem , ale skusit treba vsetko a pri ekzemoch v dospelom veku je potrebne najma pozitivne mysliet a nevzdavat sa.
Lahko sa to povie, ked sa clovek pozrie na kozu a je zhrozeny + pohlady okolia...ale da sa to zwladnut

zajtra idem do lekarne kupit nejake probiotika a vitaminy + nieco na ocistu pecene juch!
tak zelam vsetkym, co sa pasujete s tymto problemom vela trpezlivosti a pozitivnej energie :) peta

peta 22

ja som mala ekzem od malicka, raz bolo zle raz lepsie. potom ako zazrakom na strednej skole zmizol. Teraz mam 22 rokov a opat sa vratil...uz asi 2-3 rokz je to horsie, ekzem mam na rukach, nohach, trupe...takzisto som chodila-chodim k doktorke pani Zelenkovej do svidnika, ktora mi pomohla a ako prva mi nedavala tie strasne kortikoidne maste, ktore sice zaberu, ale nicia organizmus...predpisala mi mast Protopic - je to zrejeme na Slovensku nova mast, a pomaha pekne ... len v posl dobe nemam cas chodit do svidnika, takze mam aj menej masti a skusam ju postupne vysadzat a natieram asi len raz za tyzden - dva. V posl dobe je najvacsim problemom svrbenie a skrabanie v noci. Vela krat zaspavam s ako tak citymi rukami a rano sa zobudim cela doskriabana, ruky nohy az do krvi...nejake tabletky na spanie a upokojenie nepomahali, prtoze to skriabanie bolo uz podvedome....kolkokrat som rano plakala , ked som po zobudeni zistila ze to mam uplne krvave...a uz len bliect si saty ma bolelo :( pouiyivam calciovu masticku na premastenie acelkom pomaha.
Chzstam sa aj k moru v lete a dufam ye aspon na rok bude pokoj...
Najnovsie som skusila AKUPUNKTURU, mala som asi 5 sedeni, po dve ihly na ruku okolo zapastia.. mam dojem , ze to pomaha a pomaly sa mi vracia moja nova koza :) samozrejme nesmiem v noci skriabat...Po akupunkture som sa citila aj psychicky lepsie, uvolnene a nestresovala som tolko :) Problem je vo vnutri v organizme, prsychike, traveni...Hlavne to treba upravit , nie len mastit konecne prejavy na kozi. na rukach este mam ekzem na predlaktiach, a zapastiach .. no z noh a bruska mi zmizol..mozno tou akupunkturou , mozno mojou psychikou. Hlavne trenba mysliet pozitivne aj napriek vsetkym problemom, mozno to bude zniet prehnane, ale skuste aj autosugesciu - vzdy pred spanim si hovorim ze \\\"moje ruky su ciste, mam hebku a jemnu kozu a ekzem je prec\\\" :) obcas sa citim uz ako debil a aj sa sama na sebe zasmejem , ale skusit treba vsetko a pri ekzemoch v dospelom veku je potrebne najma pozitivne mysliet a nevzdavat sa.
Lahko sa to povie, ked sa clovek pozrie na kozu a je zhrozeny + pohlady okolia...ale da sa to zwladnut

zajtra idem do lekarne kupit nejake probiotika a vitaminy + nieco na ocistu pecene juch!
tak zelam vsetkym, co sa pasujete s tymto problemom vela trpezlivosti a pozitivnej energie :) peta

luxina

zuzanazuzana skusala si homeopatika?ja ich beriem 2 mesiace ekzem mi nezmizol este zevraj to potrva dva roky ale myslim ze sa mi dost polepsil. lepsie sa mi hoji a nemam ho taky akutny ako kedysi ze bol total cerveny a nesla som sa doskriabat. hormonalne maste som vysadila lebo ich uz nepotrebujem ako sol a protopic si dam tak raz za tyzden. pouzivam len bor chladivy krem a kyselinu mliecnu. pomaly s tym bojujem ale chce to trpezlivost

evina

pre Luxinu,samotny aloe gel nestaci,treba k tomu pridat aj probiotika a omegu 3,toto vsetko vnutorne a potom kremy na vonkajsie pouzitie,mame s tym velmi dobre skusenosti.
Ak mas zaujem,napis na sukromny meil,konkretne by som odporucila kremy,ktore sa osvedcili,vsetko na prirodnej baze.

zuzanazuzana

mam 23 rokov a ekzem mam asi od 1- 1,5 roka, priblizne od doby, kedy mi mamina zacala davat vsetko jest. za tie roky som bola u roznych koznych lekarov, vyskusala som strasne vela masti a kremov, ale nic mi nepomohlo dlhodobejsie, len docasne. najviac mi pomaha beloderm, ale len docasne. zacala som chodit aj alergologicke, dala mi nehormonalnu mast protopic, ale nepomaha mi tak ako hormonalne kremy. mozno mam uz pokozku tak naucenu na hormonalne kremy, ze ine nepomahaju...

luxina

great bolo to od LR ale nechaj to taak vyskusala som to nepomohlo to ako mnozstvo inych veci co som skusila takze patram po inych co by mi pomohli