zvyknut si na nove miesto

Príspevok v téme: zvyknut si na nove miesto
usiko

Prosim o radu. Prestahovala som sa k priatelovi do ineho mesta, asi 80 km od mojho rodneho mesta. mam strasne problemy zvyknut si, mavam depresivne stavy hlavne cez vikendy, ale velmi zle, placem aj cele hodiny, len tak bez priciny a rozhodi ma hocico. Jas neviem, ine problemy nemam, mam velmi dobru pracu, slusne zarabam, velmi dobreho priatela, nemam problem, len tento, a to je vytvorit si domov na inom mieste. Ja mam niekedy pocit, ze by som sa zbalila a usla domov, co viem, ze nie je riesenie.....prosim pomozte kto ma taky problem, alebo ho mal a vyriesil....velmi rozmyslam a to je vraj problem...

opica

Mne sa zda ze sa iba zbytocne lutujes,doma si bola zrejme rozmaznavana a hyckana a vsetko si mala na zlatom tanieriku pripravene.Podla mna ani nejde tak o to zvyknut si na nove mesto ako zvyknut si na samostatnost a na to ze ti uz nikto neskace okolo zadku ale naopak teraz musis ty priatelovi oprat,navarit a pod.kosice su nadherne mesto,dokazala by som sa nim tulat aj cele popoludnie.Preco si nezajdes do kaviarnicky,kniznice,do kina.Myslim ze staci iba chciet a nie sa lutovat kdesi doma zavreta v byte.

kamoska1

neviem prečo,ale mám taký pocit, že nemáš žiadne koníčky....a keď nemáš koníčky ani priateľov, tak je to fakt zlé....skús si niečo nájsť, skús fotografovať, maľovať, čítať, prihlás sa na kurz keramiky alebo nejakého jazyka, chodievaj do posilnovne....možností máš strašne veľa....keby si bývala niekde na dedine, kde nie je ani kino, tak by som to vedela pochopiť...ale takto? keď priateľ podniká a má málo času, musíš sa naučiť žiť bez neho alebo vymeň priateľa ;-)

liu

človek ked naozaj potrebuje mat okolo seba ludí, tak ich vždy nájde... skús hladať v práci, zájdi na aerobic... proste niečo si nájdi a nesed doma... Ale inak si viem predstaviť že je to dosť depresívne

usiko

no, ved pristahovala som sa z Roznavy do Kosic, on je z Kosic....a mala som pracu aj v RV, aj v KE, ale on podnika, takze do RV by neprisiel a ani to od neho nechcem...kosice sa mi pacia, len tu nemam priatelov, a priatel je stale v praci, aj ked je chapavy, ma pre mna vzdy usmev a pohladenie, aj tak sa tu citim sama, lebo tu nemam domov...ktory si chcem vytvorit, ale ide to neskutocne pomaly.....som z toho neststna....uz som bola aj u psychiatra a predpisal mi cipralex, ale to je prilis jednoduche brat lieky a nemysliet na nic..to nechcem a teda ho neberiem, chcem sa z toho dostat sama, nie pomocou liekov....