Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

face

Aj ja by som sa chcela stretnut so vsetkymi co sem pisu a pomahaju (Rencaa, Palma, kde ste sa podeli?). Tiez si myslim, ze by to bolo veeelmi zaujimave:)))

elesar

CAT...po rokoch som dospel k jednoduchemu az banalnemu presvedceniu, ze za moje depresie mozu prave negativne myslienky (znacnu zasluhu na tomto poznani ma RENCAA, tymto ju pozdravujem a dakujem)). ak telo "zdraveho" cloveka dokaze sa s nimi po kratsej ci dlhsej dobe vysporiadat, u depkarov je tento mechanizmus naruseny a telo miesto toho, aby zareagovalo rozvazne a spracovalo negativne myslienky, zacne bit na poplach, teda spusti depresiu (ktora moze mat mnoho podob).
...ja napr. toto vsetko ovladam a aj tak sa mi casto nedari vytesnit negativizmus. ale snazim sa a pracujem na tom :))) v tomto su mi velmi napomocne doplnky (5-htp, SJW), neuzivam ich sice nejak casto, ale ked toho uz zacina byt vela a ja sa ani po par dnoch sam neviem dostat do pohody, tak si pomozem. hovorim tomu "zacinat odznova", nakolko doplnky mi upravia porusenu chemiu v mozgu a ja mozem opat nachadzat cesty ako sa zbavit pripadnych negativnych myslienok, ktore po case opat nutne pridu (presne ako si pisala - strach z toho, co bude, ak...).
u mna teda depresia funguje asi na takomto principe, u inych to moze byt uplne uplne ine.
...na zaver...viem uplne presne o com pises, chce to trening a urcite sa ti podari negativizmus obmedzit a ja verim, ze sa ho postupne uplne zbavit. drzim palce, nech sa ti to podari.

elesar

FACE, OOO... tesi ma, ze ste na mna nezabudli, ja na Vas tiez casto myslim, ale nejak nemam tolko casu sem prispievat. a okrem toho mam pocit, ze som mnohe veci uz tolkokrat zopakoval, ze je zbytocne opakovat to znova. na tomto fore bola depresia prebadana zo vsetkych moznych uhlov pohladu a ja si nie som isty, ci mozem este prispiet niecim novym. tesim sa vsak z kazdeho uspechu ludi, ktori sem pisu, aj ked mnohokrat je mozno iba ciastkovy, resp. trva kratko. ale z malickosti sa predsa sklada svet a cim viac bude tych pozitivnych epizod v nasich zivotoch, tym kvalitnejsi bude ten zivot ako celok. takze robte co Vas tesi a snazte sa netrapit a tym nezivit to negativne bo vas. to som zasa mudry, ved samotnemu sa mi to mnohokrat nedari :)))
no nic, aspon skusam.
babenky aj ja by som vas normalne rad videl a tiez NAVIho, rencu a dalsich...banda depkarov pokope by mohla byt zaujimava :)))
p.s. su sice nejake zakladne techniky, ale v konecnom dosledku sa meditovat musi naucit kazdy sam. takze hor sa do objavovania samych seba :)))

cat

ahojte,aku ulohu zohravaju pri depresii myslienky? alebo inak, su len negativne myslienky pricinou toho ze sa clovek citi zle? alebo ako odlisit negativne myslenie od choroby?? je to vobec mozne?
Viem,ze ma o 70% energie obera moja zamerana pozornost na uz vopred predpokladany neuspech, na obavy z neuspechu.Zazivam hrozne stresy a strach,a myslim ze na to nemam dovod,ale ten strach tam je.To je len cast mojho problemu.
Ak niekto aspon len tusite o com to pisem,tak slava :)

leleka

Klinicka skusenost je taka, ze ludia s naozaj tazkou depresiou sa pri styku so zdravymi veselymi ludmi este viac zhorsia. je to logicke. Zhorsenia po priepustke domov su toho dokazom.

face

Ale podla mna by to mohlo byt fayn. Ja by som surovo isla niekam do lesa na vikend a proste si oddychnut od tychto vsetkych veci. Bezstarostne si opekat, hrat na gitaru, spievat si pesnicky, rozpravat sa. Tak, ako to kedysu ludia bezne robili.