Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

zuzanka65

For help me: ...a nikto mi nevie pomoct =(...
Je jeden clovek na svete, ktory ti moze pomoct. SI TO TY.
Viem, urcite si toto uz pocula, mozno nie raz.
Mysli, oznac svoj problem, zisti si o nom co najviac, v tvojom pripade nastuduj si vsetko co mozes o depresii,
zisti si co pomaha a co konkretne pomaha tebe, potom zacni robit vseko pre to, aby si sa z toho dostala.
V depresii nemas na nic chut, nic ta nebavi,ale nemas chut ani takto zit dalej, tak si vyber. A dufam, ze si vyberies zivot v pohode a bez trapenia.
Mas to vo svojich rukach,nemusis byt dokonala, ale mozes byt stastna...

help me

face
no nebola som praveze nikdy taka..vies nikdy som sa nezaujimala aka som ako vyeram nic...potom som prisla na strednu a buuum...bolo to strasne..=(((kazdy den posmesky..=(zabavala som sa s priatelmi, chodila som von a uzivala som si zivot...potomako somschudla nasla som si priatela a zacala som sa normalne stravovat a on ma z toho trochu dostal..ale noo zase som v tom..on mi chce pomoct a neviem preco ale pomoc neprimam =((strasne ma to trapi ze koli mne nemozeme poriadne ani nikam ist =(((((( ja si poviem sto krat nebudem taka a nejde to =(mam strach...teraz sa pokusam schudnut ale nie tak drasticky...podarilo sa mi schudnut 3,5 kila..ale ani to nevidim..a aj to je moj problem..=(aj ked schudne nevidim to

face

Help me, no ale preco si taka uzatvorene? Bola si taka vzdy? Mozno by si mohla najst nejakeho psychologa, s ktorym by si sa o tom porozpravala, ked nechces s priatelmi. Sama to zvladnes len tazko. Samozrejme, mozes sa vyrozpravat aj tu, ale to nepomoze tak.

help me

face
nechodim zatial..=(vies to je v tom ze som uzatvorena vo svojom svete..jednoducho povedane ze nezijem v realite..nechodim skoro ani von..a zivot mi uteka.=(ja neviem ako bojovat =(

nemam sa ani komu vyrozpravat lebo nechem aby niekto z mojich priatelov o tom vedel..=(a trapil sa mnou =(

face

Help me, neboj sa, nie si v tom sama. Takychto dievcat je strasne vela. Uplne ta chapem. Chodis k nejakemu odbornikovi? To nie je len o jedle a postave. Je to hlbsie, musis si uvedomit, preco robis, to co robis.

help me

no depresia:
toto slovo sa u mna vyskytuje uz asi 4 roky =( neviem s nou bojovat lebo som na to sama..=(na zaciatku pocit bezcenosti, chcela som sa aj zabit...a koli comu?koli postave..pomyslite si pane boze ved su aj horsie veci ako nejaka postava...ale zacalo to ako som prisla na strednu a rok sa mi smiali ake som prasa =((( a potom som prestala jes a schudla som z 70 na 58 a potom som zase bola mrcha namyslena =(a teraz som uzavreta vo svojom svete pretoze kila su naspat a zivot pre mna nema cenu lebo sa stasne trapim...

a nikto mi nevie pomoct =(

face

Eba, nieze nepomohlo. To by som klamala. Lenze u mna je to take komplikovanejsie. Ja mam aj psychoticke stavy. Na kazdeho to posobi inak.

face

Ja som tiez bola na psychiatrii (4x!!!), aj na uzavretom oddeleni. Brala som vselijake lieky. Moj stav bol katastrofalny. Bolo to hlavne v psychike, ale aj tie tabletky tomu dopomohli+pacienti na psychiatrii. Musite uzanat, ze na 16-rocne dievca to nema prave najlepsi vplyv byt zatvorena medzi nimi. Potom som sa s prepacnim nasrala na vsetkych doktorov a prasky a vysadila som ich, hned ako som mohla, cize ked som dosiahla 18 rokov. Vydrzalo mi pol roka. To som si pomahala aj SJW, aj 5-HTP, roznymi technikami (autogenny trening, relaxaciou, autosugesciou), ale musela som sa velmi snazit. Aj tak ma prepadavali depresie. Brala som to tak, ze sa musi organizmus pozviechat z toho svinstva co do mna pchali. Lenze ja som nemohla normalne fungovat! Mala som strasne depresie, tie myslienky sa nedali ovladat. Zacala som sa znova rezat, chcela som zomriet. Nehovorim, ze tieto "opatrenia" nezaberali vobec. To nie. Lenze, aby to malo taky efekt ako som teraz (teraz som na AD), tak by som to musela do seba nahadzat kilo, byt stale doma a relaxovat, hovorit si pozitivne tvrdenia a nevyjst na ulicu, lebo by som nezvladla tie stavy. Teraz mozem zit, aj ked na AD a riesit skutocny problem. Je to len barlicka, nic ine. Samozrejme treba najst toho spravneho doktora, ktory vam da tie spravne prasky, nie take, aby ste boli ako chodiaca mumia.

Navy

Monika, chápen AD z nutnosti, tiež som to zažil, voľakedy sa dávalo z nutnosti ópium. Ja som chcel povedať len toľko: Prečo sú z nutnosti na depresiu AD, a nie niečo, čo by človeku pomohlo viac, ako AD? Ja mám na to takúto odpoveď. Tí čo majú peniaze na výskum depresie, nevykladajú dostatočné úsilie na to, aby zistili, čo depresie spôsobuje, a ako tomu pomôcť. Je to môj názor. Samozrejme vy môžte mať iný.