Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

RNG

navi, kvalitne produkty z rybacich olejov su vsetky kontrolovane a musia mat obsah ortute pod 50 ppb(parts per bilion). Znamka GMP za to automaticky garantuje, s nezavislou kontrolou okrem vnutornych vyrobnych.
Dosahuju to alebo zberom oleja z nezamorenych severskych ryb(polarne) alebo molekularnou destilaciou.

Navy

Fidorka. Pre mňa je dôležité vedieť, či máš depresiu z toho, aký máš vzťah s mužom, alebo či v tom je aj niečo iné. Ak by v tom bol len vzťah, tak by som sa rozviedol, podelil si majetok, kúpil, alebo zobral do prenájmu byt, a žil sám. Ak v tom je aj niečo iné, tak to povedz. Radiť Ti, ako máš spáchať 100%nú samovraždu, tak na to tu mi niesme. Alebo sa mýlim?

elesar

chces poradit nieco ucinne??? prestan robit manzelovi sluzku, nech si zacne uvedomovat o co prichadza. ale to ti tu radilo uz x ludi a vidim, ze stale neuspesne. ak raz tvoje depresie pramenia z danej situacie (vyzera to tak, ze ano), dana situacia musi byt zmenena. ak zmenena nebude, nepomozu ti ani vsetky prasky sveta, beries ich uplne zbytocne.
do kelu chapal (aj ked nesuhlasil) som NAVIho ked s tym chcel seknut, chapem (aj ked nesuhlasim) inych ludi, ktori to uz nemozu vydrzat a chcu so vsetkym skoncit, teba vsak nechapem. NAVI a dalsi totiz (zatial) nevedia odstranit pricinu svojho zdravotneho stavu,aj keby akokolvek chceli. ty tu pricinu poznas, ale odstranit nechces. v takejto situacii uvazovat o samovrazde??? prepac, ale to je teda pekna sprostost.
p.s.: tvoja psychiatricka je riadna krava, ked ta dopuje tolkymi liekmi, miesto toho, aby ti poradila to, co ti tu uz aspon pol roka radia vsetci diskutujuci - zmenit svoje postavenie v domacnosti, pripadne odist od manzela.

fidorka 2

ahojte spolubojovníci, musím sa trochu vyrozprávať, prv ako sa niečo stane, už to dlho odkladám, no pevne verím že aj tento krát pozbieram ešte posledné sily a prežijem tú prekliatu depku. Už vyše týždňa ma neopúšťa a ja v kuse beriem sedatíva a prášky na spanie aby som len spala a spala, no dnes mi už akosi slabšie účinkujú.Stratila som aj to málo optimizmu čo som mala, a teraz už vo svojom budúcom živote neočakávať nič pozitívne. Mojou úlou v živote jelen robiť slúžku môjmu pánovi /manželovi/ len navariť pánovi, nakúpiť, oprať a ožehliť pánovi. Som len obyčajná slúžka, taká akú si ma
vychovalza uplnynulých 30 rokov. Nikde sme neboli a ja len "Snívam svoj neuskutočniteľný sen" /podľa J.M.Simmel/. Tak uznajte čo ja môžem ešte od života čakať, vycvičil si ma aby som len jeho obskakovala a nemala žiadne nároky. Len šetriť, sumu výdavkov na potraviny mi určuje, nedovolí nič nové kúpiť do bytu. No proste je to na hovno. Takýto život nemá žiadny zmysel, lebo ma čaká len varenie, nakupovanie a žehlenie. Som z toho totálne unavená, bolo toho dosť. Zdravie mám podlomená, do zamestnania by ma nevzali. Takto som prehajdákala celý život a neostala mi ani jediná pekná spomienka.Neviem sa rozhodnúť či povraz, lieky, alebo nôž. mala by to byť isté a čo najmenej bolestivé. Poraďte mi prosím niečo 100% účinné veď je to tu anonymné len nie psychiatričku, lebo tam chodím už 5 rokov a žiadne zlepšenie
./

Navy

RNG, ako je to s ortuťou a z omega3 z rybacích olejov? Zatiaľ som nič o tom nenašiel. Chcem začať brať dlhodobejšie omega3 z rybacích olejov, ale nemám šajnu, koľko v ňom môže byť ortuti. Začal som z detoxikáciou od ortuti, a nechcem vyháňať čerta diablom.

RNG

navy, voci uvedenemu clanku mam mensiu rezervaciu, mastna kyselina GLA(gama linoleicka kyselina) je kyselina z typu omega 6 a napriek tomu je protizapalova.
Ono to nie je az tak jednoduche zialbohu. Potom omega 3 kyselin je plno, ziadne z nich si nase telo nevie vytvorit a kazda z nich je potrebna na nejake procesy a budovanie materialov v tele.
Preto zdroje, kde sa ich nachadza mnozstvo roznych, ako rybacie oleje a riasy su pre nas velmi zdrave.

gapetini

Navy to čo si napísal je pravda, ale ja som nemal ambíciu písať ako pôsobí na nervovú sútavu. Zrozumiteľne povedať ako prebieha zložitý proces chemickej továrne ktorý máme v bruchu - hrubom čreve je dosť náročné v odbornej terminológii, nie to ešte po lopate. Veď dodnes nie je odhalené minimálne 30 percent príčin prečo vzniká depresia. Takže som sa snažil len popísať ako trpí svalstvo. Samozrejme môžme hovoriť o plúcach, hlave pečeni ale na to treba priestor celých kníh...Možno som chcel povedať, že netreba brať super preparáty a platiť a platiť, ale pomôže zmeniť stravovacie návyky, môžno som chcel povedať že treba zmeniť životný štýl a pohybové aktivity čo nás tiež nič nestojí, možno som chcel povedať aj to, že keď máme dobré lieky, tieto nám dokážu pomôcť prekonať najhoršie obdobie ale len a len sami sa musíme dostať z čierneho tunela v ktorom sme skončili, spoliehať sa na čokoľvek iné nestačí....

Navy

Kakta, gapetíni mal možno na mysli toto: špatný metabolismus bílkovin obsažených zejména v mléce a obilovinách. U těchto poruch trávením lepku vzniká gliadinomorfin a trávením kaseinu kazomorfin, které řadíme mezi opiáty. V případě jejich vysoké hladiny a zvýšené propustnosti stěny střevní se tyto látky dostávají krví do centrálního nervového systému a zasahují mozek. V tomto případě se nejedná o alergii ani o nesnášenlivost, ale o toxicitu.

gapetini

Katka ja som na to neprišiel, ale odborníci čo sa venujú tejto chorobe. Treba povedať, že je jeden z prvých krokov ak máš túto chorobu je oboznámenie sa, čo sa z človekom deje. Skutočnosť že tu sa hovorí len o depresii bez špecifikácii svedčí o tom, že ľudia nemajú ani základné vedomosti ako žiť pri tejto chorobe. Asi budeš súhlasiť že je niečo iné mať popôrodnú depresiu a iné mať sezónnu depresiu. Iné sú príčiny a priebeh pri depresii spojenej s mániou a niečo iné je larvovaná depresia. O depke pri rozchode s partnerom alebo že po prázdninách musím ísť do školy vôbec nehovorím aj keď majú dokonca založené na internete samostatné sekcie pri fórach o depresii. Takže čo tu napíšem sa týka epizódy depresie ktorá vzniká zo stresu alebo napríklad úzkostnej depresie. Náš organizmus je tisíce rokov naprogramovaný tak, že pri ohrození života sa má zachrániť útekom. Nebudem hovoriť že sa organizmus snaží spalovať väčšie množstvo vzduchu, prečo sa nám zle dýcha, čo to robí v hlave, zo srdcom a podobne ale len o svaloch. Proste aby sme mohli utekať organizmus dodá do svalov viac kyseliny mliečnej, no nám utekať netreba, táto reakcia je neopodstatnéná. Tak sa nám to hromadí a dochádza ku krčom, máme svalovicu, stuhnuté krčne svalstvo, bolesti v krížoch a je toho viac, napríklad aj srdce je sval...Ak ješ pri epizode depresie jedlá obsahujúce laktózu, pridávaš do svalstva ďalšie jednotky, ktoré organizmus nedokáže spracovať a tak si zhoršuješ epizódu. Pri obmedzení takýchto potravín môže mať epizóda ľahší priebeh. Paradoxne aj niektoré potravinové doplnky ktoré sa odporúčaju na zlepšenie stavu obsahujú laktózu. Ale naozaj nie som odborník a to čo som napísal môže obsahovať nepresnosti, tiež nechcem strašiť a aj si dám pri epizode občas jogurt, hlavne probio, ono je to tak že aj z hore uvedených dôvodov toho človek pri epizode veľa nenaje a mení následne črevná flóra. Takže nedoporučujem žiadny extrém ako veľa mliečnych výrobkov, alebo žiadne ale treba počúvať vlastný organizmus....