Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

oli

leleka ďakujem ti za vyčerpávajúcu odpoveď, ale ešte prosím ťa, čo si myslíš o mojom probléme, pretože sa mi zdá podobný so susedou. Mám abnormálnu svetloplachosť ( aj glaukóm) a tým stále musím zvierať oči a niekedy cítim aj jemné zášklby, hlavne okolo úst. Chodiť vonku, hlavne keď je slnečno a veterno je pre mňa hrozné. Užívala som aj mmagnéB6. Mám ísť na MR, či to niečo ukáže neviem. Inak o tom botoxe, to tej mojej susede povedal lekár, že jej môžu ochrnúť viečka. Ale chudera, dosť tým trpí, ľudia si to na nej všímajú, je to inak vzdelaná osoba. Ale prosím ťa skús ešte mne niečo poradiť. Snáď nám to v tejto téme prepáčia.

leleka

oli, moze to byt rozneho povodu, bez vysledkov lekarskych vysetreni sa neodvazim urcit pricinu. Je mozne, ze je to porucha prevodu nervoveho vzruchu na nervovosvalovej platnicke. Tak sa moze podat botulotoxin, ale je to riskantny zakrok. Ak sa urobi dobre, ma to niekolko mesiacov trvajuci ucinok, ak sa urobi zle, moze ochrnut (docasne) aj polovia tvare (zavisi od miesta vpichu). Osobne poznam jednu pacientku s podobnym problemom, ktorej pichli botulotoxin nespravne (musi sa to pichnut naozaj velmi zrucne, ale aj majster terar sa niekedy utne) a mala ovisnuty kutik oka asi polroka, potom sa to zregenerovalo, ale obnovil sa aj povodny problem. Ten Rivotril, ktory jej podali, robieva starym ludom presne tie problemy, ktore si popisala. Ja si myslim, ze vy dve mate uplne rozdielne diagnozy, aj ked sa ti mozno zdaju priznaky podobne. U tvojej susedy ide asi o neurologicky problem, existuje liek, ktory by sa mohol vyskusat, problem je v tom, ze bez celkoveho posudenia vysledkov ti ho nemozem konkretne odporucat z etickych dovodov. V kazdom pripade nic nepokazi, ak bude uzivat dostatocne davky mineralov, najma magnezia, pripadne draslika dobra by mohla byt Milgamma N v kapsuliach (cela sa plati, mal by byt recept, ale nie je tam nic, co by mohlo uskodit, niekde ju zvyknu normalne v lekarni predat). Je to liek na baze skupiny vitaminov B, ale s lepsim prestupom do nervovych vlakien. Namieste jej aj otazka, ci nahodou niekedy v minulosti suseda neuzivala istu skupinu neuroleptik (su to lieky na liecenie psychickych poruch), ktore mozu po dlhodobom uzivani sposobit podobne priznaky. krutenie ocami sa moze kombinovat s vyplazovanim jazyka, mrkanim, roznymi grimasami, ktore sa nedaju volou ovladnut, ale pocas spanku mozu vymiznut a opat sa zjavia v bdelom stave.

oli

leleka nevedela by si aj ty mi poradiť s problémom, ktorý som nižšie opísala,zdá sa že máš odborné znalosti z medicíny. Ďakujem
RNG aj tebe ďakujem.

leleka

Neviem, kde si zobral, ze beriem do uvahy, ci sa to vyraba v europe, alebo v USA? Nad tym som sa absolutne nezamyslala a uz vobec nie nad "patentom na rozum"...

RNG

Inac spat ku kvalite:
Na lieky sa sice robi hromada roznych testov ale kriterium na pouzivanie je viac dobrych vlastnosti ako skodlivych.
Tj skodlive vlastnosti su viacmenej automaticky pripustane a tolerovane.
Na potraviny je ale kriterioum ovela prisnejsie a to iste je aj na potravinove doplnky. U tych sa ZIADNE ZLE UCINKY NEDOVOLUJU. ESTE RAZ, ZIADNE ZLE UCINKY.
A to je kriterium ovela prisnejsie a preto su aj skusky mimoriadne prisne a akekolvek porusenie tohoto znamena obrovske tresty, dokonca znicenie firiem, co sa toho dopustili.
Preto sa vyrobcovia doplnkov zorganizovali(NNFA), aby si mohli vymienat najnovsie poznatky, mat k dispozicii desiatky nezavislych laboratorii, teda niele svoju vlastnu kontrolu kvality ale to najlepsie, co v tomto smere existuje.
Obdoba toho v Europe neexistuje....

RNG

oli, ja nie som jasnovidec, ale ak je to spojene skratami v mozgu a nervoch, moze to byt sposobene poranenim nervov a neuronov virusami.
Opravenie tychto poruch vyzaduje materialy, hlavne v nasej strave chybajuce EPA a DHA, preto kazdemu s bolestami a nervovymi problemami radim standardne antiviralne prostriedky a rybacie oleje.
Pripadne aj mineraly, lebo tie mozu byt pricinou roznych krcov v tele(tetania)

oli

Navy, prepáč zmýlila som si tému, asi preto že som tu videla rady RNG, no snáď mi RNG odpovie aj tu, nebudem to už prepisovať.
Ďakujem za pochopenie.

oli

RNG mám susedu, staršiu dôchodkyňu, a tá má veľké spazmy, teda kŕče očných svalov, až tvár jej to sťahuje do grimasy. Bola už na všetkých možných vyšetreniach, aj MR hlavy, očnom vyšetrení, užívala Rivotril, ktorý musela prestať užívať, lebo jej nerobil dobre, že vraj aj spadla čo sa jej hlava motala. Botox jej stále nechcú akosi pichnúť, nevieš prosím ťa aj o inej liečbe? Ja mám tiež hroznú svetloplachosť,( raz som o nej písala) až oči mi to sťahuje,( tiež pôjdem na magnetickú rezonanciu) ale táto moja suseda to má oveľa horšie a bojím sa že aj ja tak skončím. Skús prosím ťa pohľadať v odborných periodikách, či neexistuje na to nejaká liečba, ale z čoho to vzniká? Je to fyzického alebo psychického pôvodu? Chcela by som aj jej pomôcť.
Ďakujem.

RNG

leleka, nenamyslaj si, ze v Europe maju jediny patent na rozum. Kyselina lipoova vo vybornych kvalitach a vyhovujuca vsetkym testom sa vyraba v USA podstatne lacnejsie.
Take zalezitosti ako testy na skodlive primesy sa tu vykonavaju rutinne a nas velky strazny pes FDA ma na to ovela prisnejsie kriteria, nez hocikde inde na svete. Takze ked ma doplnok peciatku kvality GMP, tj okrem testov kvality u vyrobcu a FDA musel prejst aj cez velmi prisne testy nnfa, ktorych platnost uznava a najnovsie aj vyzaduje aj FDA, tak je to kvalitne bez pochyby.
A pri tom to este stale moze byt podstatne lacnejsie, lebo velkovyroba a komplexna technologia vedu k znizeniu cien. To si malovyrobcovia vobec nemozu dovolit.