Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

lilihra

Asi ta sklamem, ale ja nemam ani jednu amalgamovu plombu, nikdy v zivote som nemala ani jeden kaz. Zdrave zuby a depresia sa u nas dedia z generacie na generaciu. V kazdej generacii je u nas niekto, kto skonci zivot samovrazdou, mne napriklad teta, potom sestra stareho otca a pradedkova sesternica. Ale mala som stastne detstvo.

Navy

Lilihra. Každý má právo na svoj názor, a každý má právo svoj život riešiť tak, ako uzná za vhodné. Ty si sa rozhodla ísť svojou cestou, a ja svojou. Každý potom znášame následky naších ciest. Sama si ale povedala, že nebyť liekov, ktoré berieš, tak tu už asi nie si. Takže čo je to vlastne závislosť? Vedela by si bez liekov, ktoré teraz berieš existovať? Ale toto som nechcel. Chcel som sa Ťa spýtať na jednu vec. Píšeš, že sa Ti v trinástich zjavila ťažká depresia, ktorá nebola ničím spôsobená a vznikla bez podnetu. To si naozaj myslíš? Myslíš si, že veci sa dejú bez podnetu? Len tak? Nemala si niekedy potrebu zistiť, čo tú depresiu u teba spôsobuje? Pochybujem, že by to bol nejaký psychický faktor. Skôr si myslím, že je to fyzický faktor, ktorý zatiaľ ostal neobjavený. Prečítaj si napríklad toto: heylottka.blog.cz

lilihra

feroo, zmenou psychickych postojov sa moja choroba nezmeni. A je mi uplne jedno, ci ma oznacia za "dusevne" choru, alebo za choru s poruchou vnimania, pretoze to na mojich stvoch nic nezmeni. Nemam pocit, ze by som sa stretavala s diskriminaciou. Vsetci lekari, s ktorymi som prisla zatial v zivote do styku (nemam na mysli len psychiatrov), boli ku mne vzdy ustretovi a neodpisovali ma len preto, ze mam tuto diagnozu. Mam priatelky, aj zdrave aj chore, vedia to vsetky a nik to neriesi. Bohuzial rodinu si zalozit nemozem, kedze bez depresii som asi 3-4 mesiace v roku. Prvykrat som sa ocitla na psychiatrii ako 13rocna s tazkou depresiou, ktora nebola nicim sposobena, vznikla bez podnetu. Bola som nadane dieta v spokojnej rodine a s kamaratkami, nic mi nechybalo. Choroba ma zbavila vlastneho zivota, prevratila mi buducnost naruby. Co mam z toho, ze mam IQ 129, ked ho nie som schopna vyuzit. Prezivam len tak-zo dna na den a viem, ze aj ked je den celkom dobry, zajtra uz byt nemusi. A keby nebolo liekov, ktore ma ako-tak drzia pri zivote, uz davno tu nie som. Ale vsetky navykove odmietam, ani na znizenie uzkosti, ani od bolest nechcem brat nic. Dost mam rozum zatemneny chorobou, tak ho este viac nicit drogami, to nie.

cat

Ahojte.
Prosim pomozte, neviem sa zbavit myslienok na samovrazdu.Trva to uz dost dlho.Neviem co mam robit.
Beriem: Neurol 0,5 -1-1-1
Tiapridal 0,5-0-1
Mirtazapin 0-0-1

milan30

Ahoj Navy, ja som ten clanok o ortuti cital uz davnejsie, ak chces, tak tu je cely: -odkaz odstránený-
Ale s istotou ti viem povedať, že na slovensku sa dá ortuť vytestovať, ako to robili aj mne, uplne jednoduchou metodou. Ja vyuzivam detoxikacnu medicinu a tam ti ju takym jednoduchym pristrojom Salvia dokazu zistit a ak to chces na percenta, nato pouzivaju pristroj Oberon. Mne asi za vyse hodinky sedenia zistili vsetky zataze, okrem ortute aj olovo a cadmium z cigariet a al lepok a ine. Ked si sa uz nato dal tak bojuj, ale mozes si aspon tu ortut dat vytestovat. Ja som sa tiez detoxikoval od ortute, ale poviem ti ze tie stavy pocas cistenia su hrozne. Vsetky zle pocity sa ti zdvojnasobia. Ale potom ten vysledok stoji fakt zato.
Nemam informacie o DMSA, ale vsak to skus a informuj. Maj sa.