Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

misicka05

Ahojte, uz presli takmer 4 mesiace odkedy mi bola diagnostikovana depresia stredne tazkeho stupna, uzivam antidepresiva, a pocitujem urcite zlepsenie, ale stale ma trapia neprijemne telesne priznaky, ktore ani velmi neviem popisat, je to ako keby som mala nieco so srdcom (vysetrenie srdca v januari bolo v poriadku) preto som sa chcela opytat, ci ma niekto podobnu skusenost, dakujem

malibong

dobry den,chcel by som sa spytat ze ci mam depresiu.Zacalo to,ked som sa prestahoval z dediny do mesta nemam tu ziadnzch kamaratov a preto som len cele dni doma.ked som byval na dedine bol som cele dni vonku a myslim si, ze to je dovod preco mam take pociti.Mam ako keby take vnutorne napetie a pocit neistoty,stale nad niecim rozmzslam a to mi moj stav neistotz a napetia este zhorsuje.trva mi to uz asi mesiac a jednym z najhorsych pripadov je ten ze sa ako keby nedokazem sustredit a mam stale pocit ako keby som bol v takom nerealnom svete ako kebz tak trocha som mal vsetko spomalene nevim to presne poisat.byval som veseli chalan a v skole oblubny.No a teraz mam uz problem sa porozpravat sa smojim najlespim spoluziakom.Uzked idem do skolz mam taky neprijemny pocit ze co bude ze dufam ze budem normalnz a podobne.Ale neda sa to ako keby som mal v hlave nejaky blok a nemozem byt sam sebou.taktiez ma casto bolieva hlava a mam v čele stale takz slabz tlak a stoho mam unavene oci.rano ked sa zobudim som unaveny ako keby som poriadne nespal.Kym som byval na dedine a rano som sa zobudil polo mi skvele.Nedokazem sa snikim ani poriadne porozpravat..najprv som doma sedaval sam a vyhybal som sa komunikacii.No ale docital so msa ze to by sa nemalo a snazil som sa co najlepsie zapajat do diskusie a nebyt sam...troska mi to pomohlo..ale stale som to neni ja:( ..Taktiez som zacal mat problemy s tlakom a so srdcom.Je to premna velka zmena byvat na byte ked som byval od malicka na velkom dome.Nemam tu co robit a tak bude sedim za pocitacom a televizorom a cakam kedy pride vykend a idem k babke na dedinu kde som byval.Vzdy ked som tam je mi tam lepsie a nemam az take pocity ako ked som na byte..pomozte prosim..mam sa obratit na psychologa?...alebo co mam robit.chcem byt uz ten clovek aky som kedisy byval zabavmy, ukecany,a plnyyyy energie..co uz v poslednom case nemam...ako keby som ju nedokazal zo seba dostat ale pritom citim ze ju mam...neviem co to somnou je....dakujem

smutniček

Ahojte prosim povie mi niekto ešte jeden jediny dovod prečo mam žiť?je toho tak vela prečo už nevidim dovod dalej bojovať a žiť- žiť na tomto poondanom svete...je mi hrozne..

jugoj

No nic nebudem tu otravovat ,budem musiet zavytat na nejake to posedenie ku psychologicke.Treba si to v tej gebuli poupratovat,lepsie sa mi tak rozmysla atd.ked to rozpravam nez ked len rozmyslam po tichu sam so sebou.
Treba tieto moje myslienky a aktivity ktore som vyviedol s tym chlastanim nasmerovat pre mna na uzitocnejsie ucely.A nie take ktora ma nicia,a pritom si vravim ze ma posuvaju vpred,mam chaos v hlave teraz poriadny radsej uz nic nepisem.

jugoj

Denz mavam take myslienky aj trebars ze ake to asi je vo vazeni a ci by som to tam vydrzal.
Ked som uz vyviedol so sebou toto normalne mam z toho zmeisane pocity,ved toto mi pripada ako sebadestrukcia.

jugoj

Praveze sa mi alkohol hnusi a po tomto duplom.Ja len tak rozmyslam preco sa to vlastne stalo a ze som tam sedel a logal do rana ten chlast.
Pritom som vedel ze to je zla kombinacia asi som to chcel vyskusat ci to tak je alebo co.

Denz

jugoj- neviem ako ta to vobec mohlo napadnut,ze si alkoholom precistis hlavu.......
A o to viac,ked uzivas lieky.
Ten bordel v hlave si si nie poupratoval,ale ty si si ho teraz aj rozfukal do kazdej miestnosti.

Som rad,ze ti to doslo a uz to viac nespravis.