Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

maja25

Navy...hovorí Ti niečo odvetvie toxikologia ? ..odporúčam pozrieť si diagnostiku intoxikácii... Čo zasa rozprávaš, že sa ťažké kovy nevedia v tele zistit ?! Hlúposť, zavádzaš !

maja25

Áno, depresia je považovaná za geneticky podmienenú chorobu..a vieš, čo Navy..cim clovek o fungovani tela menej vie, tým sa mu to zdá ľahsie a nechápe ako to, že sa este vsetko nevie..ale, stačí otvoriť biochemiu, imunologiu, fyziologiu..a chcela by som Vas všetkých pocuť ako by ste po hoc aj mesiaci studia vysvetlovali napr. tok energie, prenos vzruchu v neuróch, alebo vznik alergickej reakcie...,tým nechcem nikoho uraziť ani sa dotknut, ale nemôžeme sa tváriť, že fungovanie ľudského tela spoznáme po prečítaní pár stránok v komerčných článkoch, ktoré ešte k tomu rady zavádzajú a vyrábajú senzácie.

Navy

Čo myslíte, prečo psychiater Jonáš prestal robiť psychiatriu a začal sa venovať detoxikačnej medicíne? Som presvedčený, že preto, lebo v tom videl ďaleko väčší zmysel pre zdravie človeka, než ponúka klasická psychiatria.

maja25

Navy, skúsim Ti v skratke vysvetliť prečo to s depresiou nie je také jednoduché.
Za 1) je nutné vedieť, že D sprevádza niektoré fyzické choroby ( t.j, príznaky, ktoré človek vlastne ako chorobu pociťuje), ale D takýmto chorobám aj predchádza, t,.j najprv sa konkrétna choroba môže prejaviť týmito psychickými príznakmi ako sú tie notoricky známe depresívne prejavy. Sú indície aj na to, že depresia sa prejavuje súbežne s fyzickou chorobou. No, to, čo sa uvádza -nerovnováha neurotransmiterov to je dôsledok, dalo by sa povedať naša reakcia na ako som uviedla chorobu, alebo sa choroba ( ale zdôraznujem iná, nie D) už takýmto spôsobom prejavuje. Depresia ( ale stále tým myslím D ako chorobu a zdôrazňujem, že nemyslím to, ked má niekto 2 dni zlú náladu) vzniká aj ako reakcia na stres, negatívne životné udalosti,stres, straty..napr. strata životného partnera je nesmierne stresujúca udalost ( odporúčam prečitat si, co je to stres, pretože tiež toto slovo hojne používame, ale málokto vie, co to vlastne je, resp. čo to robí s nasim telom). Ako by si chcel tu vyliečit prícinu ? Tu je depresia jednoducho neadekvátnou odpovedou na niečo s čím sa človek nevie vyrovnat. Alebo ak sa D vyskutuje napr. u pacientov so sklerózou multiplex a inými autoiminitnými chorobami- ano, vieme, že je to choroba , ktorá kvalitu života velmi poskodzuje, ale ! sú to autoimutné v súčasnosti este stále neliečiteľné choroby, takze ?! môžme a je to nasou povinnostou zmiernovat príznaky a aspon takto zlepsovat kvalitu zivota. Je este jedna skupina chorých s D- u ktorých sa ziadna takáto choroba nevyskytuje, na prvý pohľad je vsetko ok..a predsa kvalita života oproti minulosti je znížená..a ani samotný pacient nevie, preco to tak je..preco sa citi ako sa cíti..D vzniká ako následok vyššej konzumácie alkoholu..tu je to jasné..treba prestat pit..alebo naopak si depresiu niekto alkoholom lieci..Aby som to skratila..závisí prípad od prípadu..U ľahších foriem urcite má zmysel vedieť ako pracovať so stresom, ako ho eliminovat, meditácie, je velmi dôlezity pohyb, hlboké dýchanie, ktoré navodzuje pocit kludu..a v ťažkých prípadoch sú alternatívou ako základná liečba antidepresíva, ale ani do tých sa lekár nemusí trafit na 1. krát, pretože majú rozdielne mechanizmy účinku.A zdôrazňujem..toto sú niektoré už zistené poznatky, ale zdaleka sa o depresii nevie vsetko, je to dosť zákerná choroba, ktorá sa môže prejavovať skutočne rôzne..ale dá sa povedat, že je to takpovediac následok doby v ktorej žijeme a psychickej záťaže, ktorú musíme znášať. A este jedna vec: kazdý človek je individuum, s jedinečným genetickým zložením, sme variabilní a kazdý z nás reaguje na urcité podnety inác..napr. taká maniodepresia..je na 50% dedičná..co by si urobil, keby si ju jednoducho zdedil ? ako tu chces odstránit prícinu ? chces si v kazdej bunke tela zmeniť gený v jadre ?

Navy

Luciano. Klasická medicína používa štandartné postupy, ktoré zďaleka nedokážu zistiť všetky problémy v tele. Klasická medicína nemá prostriedky na to, aby zisťovala toxické kovy v tkanivách, mozgových a nervových bunkách. V krvi sa toxické kovy dlho nezdržiavajú, uložia sa buť v tkanivách, alebo nervových a mozgových bunkách. Takže, ak Ti klasická medicína povie, že si fyzicky zdravý, znamená to, že nevedeli zistiť, čo Ti je. Klasická medicína ešte zďaleka nedokáže zisťovať všetky telesné abnormality. Klasická medicína by mala zistiť, prečo Ti nefungujú neurotransmitéry tak, ako by Ti mali fungovať. Ak to neurobí, tak to neurobí preto, lebo sa jej nechce, alebo to nevie. A odpoveď, že to máš genetického pôvodu, tak to je to najľahšie, čo môžu urobiť. Pokiaľ viem, tak aj genetické informácie sa dajú ovplyvňovať.

Navy

Kritik, prečo hovoríš ľuďom, čo majú robiť. Myslíš, že oni to nevedia?
A kto to napísal? No keď nie Ty, tak niekto z takým naturelom, aký máš Ty.

luciano

dal som si urobiť všetký možné vyšetrenia a všetky hovorili o tom, že mám dokonale zdravé telo, žiaden ťažké kovy, nič. To znamená, že moja depresia má genetický pôvod, pretože aj moji predkovia na depresiu trpeli. V takom prípade je detoxikácia a doplnky neúčinné a jedine čo pomáha sú štandartné lieky.

Navy

Nie kritik. Ak by si mi Ty ponúkol kaprilickú kyselina za ten peniaz, tak ju kúpim od Teba. Ale neponúkol si. V obchode v Lučenci som to zohnal za 295 Sk. Pri hľadaní inej ponuky kaprylovej kyseliny som našiel už len za tisíc sk. Ktorú by si si Ty vybral, a poradil prípadným ďaľším záujemcom? Adekvátnym liekom, čo sa týka účinnosti na hubenie črevných húb, je syntetický liek Nystatín. Ten ale u nás nedostať. Ver mi, že by som bol oveľa radšej, keby som nemusel utrácať peniaze za potravinové doplnky, a mohol vyriešiť svoj zdravotný stav syntetickými liekmi, ktoré mi preplatí poisťovňa. Toto som praktikoval prvých tridsať rokov, svojej liečby. Nestálo ma to síce veľa peňazí, ale efekt bol nulový. Nevyliečil som sa. Takže teraz si to radšej platím, aj keď to stojí fakt dosť peňazí, ale aspoň to má nejaký efekt, a perspektívu do budúcnosti.

Navy

Maja 25. Nemám nič proti ADčkam, pokiaľ zoslabia utrpenie, ktoré človek zažíva. Ale prečo sa tým má riešiť problém? Nemám nič ani voči psychoterapiam, pokiaľ naučia človeka používať psychiku tak, aby si ňou neubližoval. Ale vadí mí, ak sa toto všetko považuje za konečnú fázu liečby. Samozrejme, že ak je depresia psychického pôvodu, tak na to tieto veci stačia, ale ak to je fyzického, tak by sa malo ísť ďalej, a zistiť, čo tú depresiu spôsobuje. Dnes má lekár k dispozícii internet, kde si môže naštudovať kopu fyzických porúch, spôsobujúcich nielen depresie, ale aj iné psychické poruchy. Prečo sa tým lekári nezaoberajú? Sú unavený s práce, a nechcú po práci už choroby ani vidieť, alebo v čom je problém?