Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

adame

5-htp je metabolit tryptofánu. Ten L-tryptofan sa dá zakúpiť na www.brainway.sk. Neviem ako posobi 5-htp ale tryptofan výborne. Naviac z tryptofanu sa do tela dostanu aj nejake vitaminy a melatonin. Ja si to kombinujem tryptofan rano a vecer pred spanim si davam polovicu kapsule melatoninu. Bol som v peknej stresovej brinde a kazdy den som upadal do hlbokych depresii. Dnes uz je to zamnou, ale sezonne ten tryptofan uzivam aj v tychto casoch.Naviac som sa vyhol návsteve u psychiatra a dal sa vcelku este dokopy.

rencaa

elessar.. nic si z toho nerob. je tu jesen, ja som v strese z prilis vela starosti, nejake zmeny v praci, vybavujem hypoteku - neuspesne, caka ma sud na vyporiadanie BSM po rozvode, nejake problemy v najblizsej rodine este k tomu tie stale bolesti.. lekar ortoped mi navrhol infuznu liecbu na ale v nemocnici ma prepadla utkvela predstava o pricine tych bolesti, pre to hovori aj moj znacny ubytok na vahe a udajne aj zrednute stavce.. tak kym budem mat vysledok z CT som na nervy, v noci sa budim.. trasie sa mi zaludok, dnes som siahla na ukludnenie po oxazepame. viem, nic moc, ale neviem sa prinutit nemysliet na to, tie neprijemne pocitu su tu stale, aj ked sa v myslienkach snazim zaoberat inymi vecami..
vidis ake je vsetko relativne, v lete som sa tesila, ako krasne mi ide chudnutie a teraz mi je to podozrive :))
kym bude vysledok CT, mam co robit, vsakze :))

lilihra

Ale mne neuroleptika a antidepresiva vzdy pomozu, dostanem sa do zdraveho stavu, postupne.
Scizofrenia je jednym z druhov psychoz. Su dva okruhy psychoz-poruchy schizofrenneho spektra, kam patria schizofrenie, bludove poruchy (paranoia, parafrenia), schizoafektivna porucha a poruchy nalad, kam patria maniodepresivna porucha a depresivna porucha, ktora moze byt psychoticka aj nepsychoticka. Psychoticka je sprevadzana bludmi, v nasej rodine je silne dedicna.

ooo/táňa

Elesar odkedy si sa tu rozbehol, hneď to má iný šmrc toto fórum :) Na stretko môžu ísť aj nedepkári? Takí, čo majú "iba" úzkosť a PP? :)

elesar

RENCAA... no hura, uz som myslel, ze sem ani nezavitas...chybala si mi, casto myslim na teba a tvoju metodu odstranovania depresie, ktoru sa mi vsak nejak stale nedari v praxi realizovat...ono to asi nejde zo dna na den :)))
porandil by som aj s tebou, pripadne s dalsimi, keby bol zaujem :))) stretko by fakt nemusel byt zly napad.
...co vy na to, depkari???

rencaa

o jeje.. caute.
co mate nove, kuknem vzadu? ja mam momentgalne depreeeeeeeesiu z dlhotrvajucej bolesti v "krizoch" :(

elessar.. no toto, rande s face.. fuha. :))

Navy

Lilihra, to čo máš, je podobné vnímaniu anorektičiek. Aj oni sa vnímajú ako tučné, aj keď sa vidia v zrkadle chudé. A čo keby si si v danej situácii povedala, že pocit ešte nieje dôkazom pravdivosti situácie? Medicína Ti dá neuroleptiká, ktoré obmedzia dopamínovú aktivitu. To ale neodstraňuje pôvodcu v tejto dizfunkcie, len zachraňuje v následkoch. Treba snoriť po tom, čo je pôvodcom tejto dizfunkcie.

elessar

...ozaj, dnes som sa stretol s FACE, dali sme cajik a trocha pokecali. je to fajn mlada baba, ale to tu uz vlastne vsetci viete :) len som bol asi trochu ukecany...sorry FACE :)

elessar

LILIHRA...tak premslam...aky je vlastne rozdiel medzi psychozou a schizofreniou??? pytam sa preto, ze som raz videl vynikajuci film s nazvom "cista dusa". ten chlapik mal myslim schizofreniu, tiez mal nejake predstavy, ze vsetci sa proti nemu sprisahali, nasadili mu lieky, ktore vsak on odmietol a napokon sa s tym naucil zit aj bez liekov.