Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

RNG

Rudolf, ja nezijem na Slovensku a neviem, ake ekvivalenty na Slovensku existuju, alebo ci vobec.
Naviac toto nie je forum na reklamu roznych produktov, dost ze mi dovolia uvadzat davky aktivnych latok.

Dnes zijeme v globalnom svete, kazdy pouziva vyrobky z celeho sveta, podla toho, ktore su dobre a lacne, aj ja si objednavam z celeho sveta, ale hlavne z USA, lebo tu ich je daleko najvacsi vyber.

RNG

Nuz niektori lekari maju nazor na to inaksi, ze zapal je sposobeny nejakym zamorenim(toxiny aj z mikrobialnej cinnosti) a potom maju tie obranne bunky jasny dovod ucinkovat, tj nie ziadna chyba tela alebo geneticka "blaznivost". Ze to niektori kvoli genetike maju silnejsie, to je samozrejme.
Kazdeho telo je geneticky individualne a inac sa sprava v roznych situaciach.
Inac ale ked vam robi dobre verit, ze sa v tom neda nic robit, prosim.
Ale medicina nie je viera, ale veda a zatial sa na "autoimunne" vie primalo, aby sa ta kapitola mohla uzavriet len "genetikou a zdedenou nedokonalostou tela", cim sa dalsi vyskum pricin jednoducho odpise a sustredi sa len na potlacanie priznakov a to naviac skodlivymi chemikaliami miesto prirodnych protizapalovych.
A skodlivym potlacanim imunity.

[zruseny17]

a nepocul niekto nieco o tom prosim, ze od januara maju na svk prist nejake nove lieky fungujuce na principe biologickej liecby?

[zruseny17]

rng-je velmi pekne ze sa nam snazis pomoct a verim ze to myslis dobre a snad raz medicina pripusti aj ine formy liecenia za ucinne...
ale dovolim si ta troska opravit-pises ze SLE je zapalove ochorenie...Nie,nie je. Lupus je autoimunitne ochorenie,prebieha uz na bunkovej urovni,geneticky sa zmeni urcita cast protilatkovej bunky a ta nasledne prestane rozlisovat medzi "dobrymi" a "zlymi" bunkami a napada "vsetko doradu" pricom v napadnutych organoch sposobi zapal...
cize potlacanie zapalu je opat len potlacanie symptomov...preto sa snazia vynajst lieky na bunkovej urovni,ktore budu v bunkach potlacat mutacie...

RNG

Rudolf, keby neexistoval pokrok, ci uznany oficialnymi kruhmi alebo casto aj neuznany a dokonca trestany, tak by sme si dodnes mysleli, ze je zem centrom vesmiru a slnko obieha okolo nas a ze malaria je choroba zo zleho vzduch(mal aire) a podobne.
Na stastie su rozni obetavi lekari, ktroy aj napriek odporu organizovanej mediciny robia vyskum a maju uspesne praxe prave tym, ze liecia rozne "nevyliecitelne" choroby.A aj ked sa im nepodari kazdu vyliecit, tak aspon ju zmiernia a pouziju na to neskodne prostriedky, co je podstatne zlepsenie voci skodlivych chemickym liekom.
SLE a ko zapalova choroba sa da podstatrne zmiernit silnymi prirodnymi protizapalovymi a pripadne este viac zmiernit zvysovanim viralnej imunity a pouzivanim roznych doplnkov, ktore su ucinne na rozne priciny zapalov, od mykoplaziem cez L-formy vcitane roznych chemickych a biologickych zamoreni v tele( odmoruje sa enzymami, absorbentmi, a chelaciou)
Termin "neliecitelne" je tu pouzity len pre to, ze zatial organizovana medicina oficialne nic na to nepozna.

RNG

Nuz mnohi lekari s tym tvrdenim nesuhlasia, pozri napr priklad dr Jelinka, ktory mal tiez MS(multiple sclerosis) a uaz roky sa mu nic na diagnoze neobjavilo, jeho system ako na to najdes na
www.overcomingmultiplesclerosis.org
Je sice pravda, ze detaily dostanes, az ked si kupis jeho knihu, ale zialbohu tak to uz je v dnesnom svete riadenom peniazmi, ze zadarmo dostanes len reklamy na produkty, nove vedomosti a vyskumy su len na predaj. Preto si aj ja objednavam rozne periodika alternativnych lekarov, lebo zadarmo na internete najdes len starsie data, ktore su uz medzi alternativnymi lekarmi vseobecne zname, tj nie je po nich uz dopyt na predaj.