Ešte nemám menštruáciu

Príspevok v téme: Ešte nemám menštruáciu
ektra

Mám už štrnásť rokov a ešte som nedostala menštruáciu. Veľmi sa bojím, že ju už nedostanem a nikdy nebudem môcť mať deti. Myslím, že príčinou je, že som vegetariánka. Vôbec nejem mäso, ale myslím si, že bielkoviny si nahrádzam v iných potravinách ako napr. mlieko a mlične výrobky, strukoviny, sója...Veď aj ľudia kedysi dávno nejedli mäso tak často ako dnes. Iba na nejakej oslave alebo pod. príležitosti (rozprávala mi to moja babka). Mama vie, že som ešte menzes nedostala, ale nič si z toho nerobí. Vraví, že by som ho mala dostať každú chvílu. Prosím, úprimne mi povedzte, či mám ešte nejakú nádej dostať prvú menštruáciu. Veľmi pekne ďakujem.

janja1997

a ku gynekologovi vam odporucam s tym ist tak po 15tke :) skôr je to zbytočné, vela vám nepovie, iba čakať :) potom už vlasnte po 15tich aj nabehnete na pravidelné preventívky :) a nebojte sa gynekológa :) ja tam chodím radšej ako k zubárovi, teda úplne v pohode tam chodím :) len si treba nájsť, popýtať sa kamošiek ku komu chodia, nechať si odporučiť.. nemusíte chodiť zásadne tam, kde chodí vaša mama, alebo kam nehccete proste :) ja chodím ku chlapovi a je to podľa mňa oveľa lepšie ako žena (čisto môj názor, nikoho nepodceňujem), pretože ak sa už chlap rozhodne byť gyndoš, tak preto, lebo chce ženám ozaj pomôcť a takí chlapi sú k vám citlivejší ako nejakká ženská, ktorá ak náhodoou má akurát krámy, tak bude taká nervná, a bude vám vravieť, aké ma ona bolesti a kadečo, a bude ľutovať len samú seba :D taký prípad mi rozprávala moja teta.. :D a chlap netuší ako to bolí, a tak, ale snaží sa byť empatický a chce pre vás len to najlepšie :)

janja1997

baby. nestresujte. Ja som dostala prvé krámy mesiac pred 15.narodeninami. potom som mala rok pauzu. nič. sem-tam len špinenie.. tak som išla na gyndu, všetko bolo v poriadku.. len som mala čakať.. a časom to prišlo.. najprv cca každé 3 mesiace.. to trvalo asi rok.. takže dokopy 4x do roka.. no a teraz už mám o chíľu 19rokov a už sa to upravuje a mám približne každý mesiac, ale vôbec nie ako švajčiarske hodinky, ale raz po 6 týždňoch, raz po troch týždňoch, potom po 4 presne a hocijako..no verím, že sa to samo upraví, keďže už je to oveľa lepšie ako v 15tich :D ...nestresujte fakt, v 9.ročníku všetky moje spolužiačky už mali krámy a ja nie.. aspoň som mala pokoj :D dnes je všetko ok, chodím pravidelne na preventívky a jediné čo mám je trošku zýšená hladina testosteronu (mužského hormónu) ale je to celkom normálne.. :) a preto mi ten cyklus možno nechce tak nabehnúť, ale nie je dôvod na obavy, chce to len čas :) a čo mi povedal moj gynekológ - ak si chcem nejako pomôcť,tak jedine sa zbytočne nestresovať, kvôli láskam, škole..nepreháňať to proste so stresom, a tiež dôležité je nejak výrazne nepribrať, resp. ak ste obézne, tak sa posnažiť mierne váhu upraviť.. a zas nebyť vychudnutá na kosť, lebo žena potrebuje tuk, aby fungovala ako má ;)
dúfam, že som vás upokojila, aj moja mama tak stresovala okolo mňa, keď som eešte nemala krámy, ale ja osm bola vcelku kľudná a počúvala som doktora a vyplatilo sa :)

Kaja15454

Mám 13 rokov o 2 mesiace budem mať 14 a stále som nedostala menzes je to zlé? Bojím sa že to nemám z toho dôvodu že moja sestra má v dome mačku. Čo mám robiť???
Pomôžte mi prosím.

Martik_martinka

Ahojte baby ja mám 12 o dva mesiace 13 a stále nemám menzes a už by som ho chcela dostať ale keď mám výtok je to v poriadku čítala som si, a krátko po tom tie baby čo nemajú menzes by si už mala dostať menzes ale výtok musí byť belasí ak je moc žltkastý alebo do hneda je to zlé a mali by ste sa poradiť s dospelím a je v poriadku keď nemáš v 12-13 menzes nemusíte závidieť :) menzes môže prísť dokonca aj od 8rokov až do 16 rokov ale ak si nedostala menzes v šestnástich a už máš sedemnásť tak je to zlé a mala by si to povedať máme a urobyt s tím niečo (gynekológ) Som rada ze som Vám mohla zveriť takéto informácie a nebojte sa ešte máte ča!!! :))) Ak chcete dajte si do google ,,kedy budem mať prvý menzes" a tam máte všelijaké stránky a prečítajte si:)
Veľa šťastia :):):)

Radka 1203

Ja mám 13 a ešte som to nedostala. Neviem ako to mám urobiť aby som to už dostala. Mám všetky príznaky toho aby som to už dostala. Tak prečo som to ešte nedostala ? Chcela by som to mať už za sebou a nenechať sa prekvapiť tak mi prosím poraďte :)!. Vďaka :)

majulka554

Ahojte chcela by som sa opýtať že či je normálne keď mám výtok ktorý mám na nohavičkách a je taký žltý. Mám jedenásť tento mesiac už dvanásť. Prosím vás je ten výtok normálny. Moje všetky spolužiačky už majú menzes len ja nie. Môj výtok nezápacha len tak trošku ale to sa nedá ani nazvať zápachom... chcela by som teda vedieť či dostanem menzes za chvílu alebo mám ešte čakať ...? :/

nathy

Mam 14 a ešte nemám menštruáciu. Asi týžden mam silne tmavé výtoky. Na nohavičkach mam tam niekesy aj taky tmavý sliz. Co mam robiť?

laurora

Nika, nie je to ponizujuce, divne, je to, ze tvoja sestra to dostala v 10- ked je este uplne dieta, je to teda velmi skoro. Ale stava sa... A som si ista, ze tvoja sestra by to najradsej este nemala a prave ona sa citi nie prave najlepsie. Neexistuje nic co by to privolalo skor... Len sa hlavne nestresuj, dobre sa stravuj, neprechladni, obliekaj sa teplo a urcite to dostanes coskoro aj ty :)

nikaa15478

Mám 14 a ešte to nemám. Moja sestra mala pred pol rokom 10 a teraz to dostala. To je ponižujúce. Ona má 10 a má to a ja 14 a ešte to nemám. Pls poraďte mi ako urýchliť aby som to mala :´(.