Ešte nemám menštruáciu

Príspevok v téme: Ešte nemám menštruáciu
ektra

Mám už štrnásť rokov a ešte som nedostala menštruáciu. Veľmi sa bojím, že ju už nedostanem a nikdy nebudem môcť mať deti. Myslím, že príčinou je, že som vegetariánka. Vôbec nejem mäso, ale myslím si, že bielkoviny si nahrádzam v iných potravinách ako napr. mlieko a mlične výrobky, strukoviny, sója...Veď aj ľudia kedysi dávno nejedli mäso tak často ako dnes. Iba na nejakej oslave alebo pod. príležitosti (rozprávala mi to moja babka). Mama vie, že som ešte menzes nedostala, ale nič si z toho nerobí. Vraví, že by som ho mala dostať každú chvílu. Prosím, úprimne mi povedzte, či mám ešte nejakú nádej dostať prvú menštruáciu. Veľmi pekne ďakujem.

sunika

No ja si naopak myslím, že by to s tým vegetariánstvom trošku mohlo súvisieť. prepáč Ektra, ale chceš to úprimne, tak ja si úprimne myslím, že nedostatok mäsových bielkovýn môže byť v tvojom veku dosť rizkantné. ale niesom odborník, takže to nemusíš brať až tak veľmi vážne. pa

hapči

AVOJKY EKTRA!!!!neboja sa cicus jasna vec ze to dostanes!!:)ja mam 14 a menstruacu som mala asi pred 10-11 mesiacmi no v nasej triede este vela 14 rocnych nema menstruaciu a myslim si ze to nema nic spolocne s vegetarianstvom,kazdy clovek ma tutu periodu inak.ja osm napriklad mala 5 mesiacova v pohode a zrazu mi dvakrat za sebou kramy nedosli strasne som sa zlakla no potom prisli.cize v pohode hlvane sa neboj!!!!!urcite ich dostanes!!!!!!!:))

ps:a kramy mozes klidne dostat aj v 15 ci 16 aj v 17!!!

xixi

Ahoj Ektra,kazda sme celkom ina. Ty mas 14 a este ich nemas.To moja kamaratka mala 8 ci 9r. a ich dostala.To bolo prekvapenie.No a druha kamaratka ich dostala ak sa nemylim v 16 ci 17tich.Takze ziadne strachy,uvidis ake budes mat este krasne deticky ale na to mas este casu dost.Mna prekvapili myslim v 13. Ozaj si nerob s tym starosti tak ako si ich nerobi ani tvoja maminka.S biologiou nic nenarobime. :o}

dada

ahoj ziadne strachy raz to pride ked to bude chodit pravidelne potom si poviete mohlo to prist este neskor. drzim palce

ektra

No ja viem, že ono to býva u každého inak, pretože sme každá iná. Niekto to dostane v dvanástich a niekto v petnástich, či šestnástich. Ja mám zatial len štrnásť, takže to mám asi ešte len pred sebou, ale keďže mám tento problém - VEGETARIANSTVO - vobec si nemůžem byť NIČÍM istá. chápete. má, alebo mal niekto podobný problém ako ja? čo mám robiť? veď ja ešte nechcem isť na gyndu! ani na žiadne podobné vyšetrenie. inak, som už dostatočne vyvinutá, čo sa týka pŕs, ochlpenia...ďakujem vám za príspevky a čakám aj ďalšie. vopred díky:)