Pozrite sem - HAK Chloe ??????

Príspevok v téme: Pozrite sem - HAK Chloe ??????
jankaxxxxxx

Chcela by som sa vás opýtať na názor kto máte skúsenosti. Myslíte si že HAK Chloe je vhodná pre mladú 20 ročnú babu,ktorá predtým nebrala HAK, nemala žiadne problémy s cyklom a ani problémy s akné (Chloe je vraj určená na liečbu akné)???? Moj doktor mi ju doslova nanútil, ale nejak sa mi to nezdá (obsahuje aj dosť vela hormonov - 35mg). kto máte skúsenosti, poraďte. diky

jane22

Ahoj Janka
Chloe je HAK určená na liečbu závažných foriem akné, hirzutizmu (nadmerné ochlpenie) a androgénnej alopécie (nadmerné vypadávanie vlasov) u žien, ktoré si súčasne želajú antikoncepciu, nemala by sa používať výhradne ako antikoncepcia. Obsahuje 2mg cyproteronacetátu, ktorý má antiandrogénny a gestagénny účinok. Bolesti hlavy patria k jej nežiadúcim účinkom. Na tvojom mieste by som ju hneď vysadila a išla k inému lekárovi.Lekár nemá právo pacientovi nič nanucovať - zvlášť nie to,čo nie je na danú indikáciu určené, iba ho oboznámiť s rizikami a ďalšími možnosťami. Je veľa iných nízkodávkových HAK.

jankaxxxxxx

ešte taký dotaz, beriem ju už 2 mesiace, a asi mesiac mám dosť velké bolesti hlavy, už keĎ sa ráno zobudím, može to byť z toho? o 2 dni by som mala začať ďalšie balenie, ale neviem či sa to ešte nezhorší... k lekárovi nemôžem bo som v zahraničí. Poraďte, vysadiť alebo brať ďalej ??????????????