KŔČE - POMOC

Príspevok v téme: KŔČE - POMOC
shakira

Dobrý deň. Prosím poraďte mi, ako predísť kŕčom. Každý večer ma chytia veľmi bolestivé kŕče do nôh - od prstov na nohách.. Často dlho trvajú.. Mám vždy studené nohy, myslela som, že je to tým, ale nie som si istá.. tiež nosím podpätky denno-denne, takže aj to považujem za jednu z alternatív.. no neviem, či sa nemýlim a či to nie je niečo iné.. bojím sa, aby to nebolo vážne, pretože si myslím, že mať denne kŕče nie je OK.. mám sa obrátiť na lekársku pomoc?? Ďakujem za každú odpoveď. SHAKIRA

enya

Mne sa na kŕče osvedčilo vykladať si nohy na vyvýšené miesto počas spánku, trebárs na vankúše. Cez deň vždy- keď sa dá nohy vyzuť, taktiež vyložiť. Sem tam som si musela dať studené obklady na nohy, prípadné striedavé sprchy. A užívam magnézium. Tiež preferujem vysoké podpätky, viem o čom hovoríš.

caku

Mne sa to tiez stava....ked pridem domov po takej 70 km cykloture...a vecer ked spim tak sa zobudim na taketo hrozne krce a az kricim take je to hnusne....uz som zistil ze ked to zmasirujem tak povolia....no ale zacal som si davat magneziove tabletky stale pred cykloturou a krce uz nie su take caste.....naozaj treba si dodavat do tela vitaminy a nezanedbavat to

RNG

Krce-tetania su z nedostatku mineralov(draslik,vapnik, horcik,)treba si ich dodat, ci uz v zeleninach, bananoch alebo ako potravinovy doplnok, najlepsie balancovana zmes na kosti.