Prečo vás po rokoch prestane bozkavať?- DôKAZ !!!

Príspevok v téme: Prečo vás po rokoch prestane bozkavať?- DôKAZ !!!
llol

Tak neviem, či to je fakt pravda, ale ja by som povedala, že hej. Vlastne vo vzťahu, medzi dvomi, ktorí sa milujú plynie z tých ludí láska a šťastie, čo vyvolava hormón endorfín, ktorý máme všetci. Po 4-roch rokoch vzťahu vraj zostane byť telo na tento hormón akoby "odolné" a celý vzťah je potom len akoby zvyk. A z toho dôvodu sa dvaja ludia už tak nebozkavajú, nemazlia atď Kamoš si zo mňa robil srandu, že si to mam rok a pol ešte užiť, že potom už to bude len zvyk..S priateľom sme spolu dva a pol roka a nechceme si pripustiť, že sa stané také čosi aj nám! Napísala by som vám sem aj viac, ale už si nepamätám ten článok. Tie roky vzťahu su individuálne, lekary a veda vraj ale spravili prieskum a ten endorfín "odchádza" u väčšiny po 4 rokoch vzťahu...

zena

Po pár rokoch chodenia, resp. manželstva to určite nie je ako na začiatku. Ale nie je to zlé. Každé obdobie je iné, vzťah sa vyvíja. Netreba to brať tragicky a myslieť na to, že teraz je už láske koniec. To nie je o tom. Aj v láske existuje jar, leto, jeseň aj zima, ale po zime môže prísť zasa jar, len sa tej zimy netreba zľaknúť. Som 5 rokov vydatá, raz sa mi chce bozkávať, inokedy vôbec nie, ale neberiem to ako nejakú ujmu.

jaja

to je ale smutné, ale asi aj reálne. zbožňujem bozkávanie, a s priateľom som už 1,5 roka, ešte sa dá pocmuľkať...

gabca

ja som s priatelom uz skoro 4 roky a bozkavanie sa pomaly uz straca a mna to dost serie lebo mam pocit ze to je uz iba zvyk :(

moma

Mozem to potvrdit. S terajsim manzelom sme chodili spolu 7 rokov... Ku koncu chodenia sme sa uz velmi nebozkavali, a ako manzelia skoro vobec nie. Mne to strasne chyba. Sice v sexe nam to vsetko funguje perfektne, rada by som sa s nim aspon obcas krasne a dlho bozkavala. Tak, ako to bolo zo zaciatku vzťahu, kedy sme sa dokázali prebozkávat celé hodiny...Ktovie, preco to tak je...

frank

ano je to pravda.....podla vedcov...
nejde vsak o endorfin..ten nestracame tak rychlo...ide o fenyl etil lamin... afuguje ako kava...najprv jedna salka rano na cely den potom dve a tak dalej az to nekonec nebude mat ucinok...smutne....ze to ako velmi sme zalubeny zavisi od hormonov

aniz

ja osobne ,nemam rada bozkavanie....maximalne prve dva tyzdne to vydrzim....radsej mam rada tulenie sa maznanie a sex..a vobec to nie je o to ze menej dotycneho milujem,,,len nemam rada sliny,

jogina

mi sme spolu 10 rokov, a musim povedat ze sa uz tak zasto nebozkavame tym myslim vasnive bozky(francuzak)inak tak jemne normalka , ale o to je to potom intenzivne

micacica

aj ja som o tom citala a vraj to tak je... ja som s mojim 2 roky a zatial sa nic take nevyskytlo a tiez si to nechceme pripustit zeby sa take daco stalo...a citala som tiez ze tí ktorí stretnu svoju životnu lasku a samozrejme su spolu - co tak nebyva casto zeby tí co maju spolu byt aj boli spolu, tak s nou aj ostanu a ze ten endorfin pretrvava lebo je to vlastne ten clovek s ktorým mate byt. a tí ktorí vlastne nemaju s tym clovekom bt tak to vraj ten hormon vyprcha, mozno blbost ale iba sa tu vyjadrujem...