Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zbavit otca svojprávnosti?

Príspevok v téme: Ako zbavit otca svojprávnosti?
katka30

Dobry den, mame velke problemy s otcom, jedna sa zrejme o viacere nelatkove zavislosti, navstivit odborneho lekara odmieta. Ruti sa do zahuby, je to s nim cim dalej horsie, jeho spravanie je nevypocitatelne. Okrem ineho je posadnuty cestovanim, cele dni travi v MHD. Ma 60 rokov. Dalsi problem je nekriticka starostlivost o svojich mladsich surodencov, ktori su tiez takmer 60-tnici, hlavne je posadnuty svojou sestrou. O vlastne deti a manzelku sa stara minimalne. V poslednych rokoch sa to cim dalej zhorsuje, napriklad kratko po uraze - zlomenine krcnej chrbtice, uz tazko pracoval na stavbe. Myslime, ze by ho bolo asi treba niekde zavriet a hospitalizovat, pripadne zbavit svojpravnosti, mate s tym skusenosti ako postupovat? Vopred dakujem za odpoved.

ceranou

Toto je diskriminacia.budte radi, že ma snahu sa starat.
Utrpel uraz,pomaly žije.Nie vy máte pomahať, šak ste veľký, dospelý.
A vy neviete pomáhať mame?
Toto by ste nemohli urobiť.
Čudujem sa že to napadlo ženu, ktorá má byť empaticka.
Vy nemáte nejakú tzv. zavislosť čo vas naplňa.
Ked mate o nom takýto názor tak ide inde,neviem prečo by sa mal správať podľa vašicjh predstav.
Ja sa len čudujem že ste si to dovolili.
Degradovali ste ho na debila, tak odchadza z domu.
On može na Vás podať sťažnosť že mu nedovolujete ako sa hovorí dýchať.60 rokov-už v minulosti boli na dochodku, s chrbticou nemože chodiť na stavbu.v minulosti boli na dochodku ženy v 55r.
Nie sme v socializme. Ked ma zdravotné problémy nechajte ho, pomáhajte.Nejaká náročná ste katka.

verina

Berte ho taký aký je toto čo píšete a čo chceste,zasahovanie do slobody .Budte radi že vie sa o seba ako tak starat.
čo ma robiť, hlada si činnosť, plno dochodcov chodí po meste, a sedí na lavičke po pamiatkach a prechadza sa.
Vám by sa to páčilo?

reed

Obávam sa, ze tu môže ísť o nekalé praktiky, dedenie majetku.
Iba súd môže zbaviť osobu za nesvojpravnu. V tedy napr. deti si bezkomplikacii, prepisu majetok na seba. Zato, ze sa rád vozí v HD a podobne, nebude uznaný z bespravnosti, veď na to ma každý právo.

walbeta2

@Andie7676 mame doma presne taku istu situaciu ako Vy. Zaujimalo by ma ci bol na Vasej strane nejaky progres ohladom sudneho procesu? Otec chodi stale na psychiatriu, detox, do docasnych zariadeni a po par dnoch vzdy podpisuje reverz. Odmieta akukolvek liecbu a sudne konanie sa odlozilo uz vela krat lebo si najal pravnika co vzdy nieco vymysli aby sa to nekonalo.. my ako rodina sme u v koncoch so sa kazdy den musime o neho starat (ako o invalida) a pozerat sa na to ako sa zabija.

Bubliii

Zažili sme si toto s dedkom, je to presne ako sa píše nižšie, kolotoč začína u obvodnej, tá odporučí na psychiatriu, pokiaľ nechce ísť, dá sa to riešiť aj doma u pacienta. Lekár napíše správu, kde odporučí hospitalizáciu, u nás bol dedko 2x hospitalizovaný v nemocnici, bola mu nasadená liečba, po 2 týždňoch ho pustili domov, že stav je upravený. To, že on vždy lieky, čo mu dali, hodil do smetí, už nevideli.. Keď ho to začalo znova chytať, zavolali sme sanitku a tí si ho už odviedli.. keď už nemocnica nestačila, podarilo sa nám vybaviť hospitalizáciu vo Veľkom Záluží na psych. liečebni s tým, že neskôr sme ho chceli nechať zbaviť svojprávnosti. Nedošlo k tomu však, keďže nám v tom Záluží umrel krátko po nástupe.

Andie7676

No zbavenie svojprávnosti je možno zložitý proces, ale čo s človekom, ktorý vám odmieta liečenie aj akúkoľvek hospitalizáciu, pretože bez toho že bude zbavený svojprávnosti ho nemôžete absolútne nikde umiestniť, ak s tým sám nebude súhlasiť a on nebude, mám podobný problém s otcom, celoživotný ťažký alkoholik, už len leží a pošpiní sa, má Alzhaimra a demenciu..keď sa mu zhorší stav a zavoláte sanitku, o chvíľu ho máte doma, lebo podpíše reverz, na druhej strane riskujete že vám exne doma a vy budete čeliť obvineniam o poskytnutí pomoci...a ak ho budete mať doma, zabudnite na to, že vy sami si budete môcť odskočiť k lekárovi, alebo na nákup...a v noci sa nevyspíte, viem o čom hovorím verte mi...
Hnevá ma jedna vec, že všetci skúmajú jeho stav, ale nikto nepozerá na to či je v stave zvládnuť opatrovanie takéhoto človeka aj tá osoba, ktorá ho bude musieť opatrovať...čiže aká karma? človek čo celý život chľastal, zničil seba aj rodinu, prepil celý dom bude dochovaný ako v bavlnke a človek čo celý život pri ňom trpel musí pozbierať zvyšok síl a doopatrovať ho..krásna spravodlivosť :(

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.