Vyskočený stavec?

Príspevok v téme: Vyskočený stavec?
ninalisa

Dobrý deň, už viac ako týždeň ma bolí chrbát tak, že som nebola schopná dlhšie obsedieť . Najprv som si myslela, že je to oslabeným svalstvom,keďže pracujem za PC, tak som každý deň poctivo cvičila, ale nepomohlo, skor sa mi to zhoršovalo. Včera večer mi môj priateľ na chrbtici našiel medzi lopatkami hrboľček. Na dotyk to skoro nebolí ale znepokojuje ma to, lebo to vyzera ako napuchnutý/možno vyskočený stavec alebo možno opuchnutá chrupavka. Má niekto skúsenosti s vyskočeným stavcom? Ako sa to prejavuje? Alebo zažil niekto niečo podobne? Teraz sa snažím čo najmenej otáčať krkom, otáčam sa skôr „cez trup“ a byť stále vystretá, zatiaľ mi táto mierna fixácia trochu pomáha.

moj_nazor

Ahpj nasiel som tvoj prispevok ohladom tej liecitelky na napravu stavcom a chcem sa spytat ci mas este kontakt na tu pani.. Dakujm velmi pekne

david017

ahojte, stredu som bol v posilke a už na druhy deň som nemohol hýbať s trupom a strašne am bolel chrbát ..myslel som si ze je to svalovka ale nakoniec som mal vyskočene stavce doktor mi nasiel 9 vyskočených stavcov :D narovnal ma vo štvrtok hneď som šiel aj na taku prvú rehabilitaciu ...aby som vedel čo to bude obnašať ...je sobota a je mi fajn dneska poobede som bol v posilke a nedal som si velke vahy ale dal som si take vahy co naisto dvihnem a vobec si neublizim ..a islo to nic ma nebolelo tym chcem povedat ze ked nieco ucitite na chrbte tak treba cim skor zajst za lekarom a nie cakat tyzden :)

Mimooo

Dobrý deň chcel by som zistiť prečo mi pri brušákoch puká chrbtica ale nebolí to len je to taký nepríjemný pocit. Predtým som také problémy nemal tak sa chcem spýtať či to môže byť vyskočený stavec. Dakujem

pajac

Ahojte, Mal som chrípku a dva dni som vkuse ležal v polohe že som mal podopretú hlavu a z ležiacej polohy som pozeral televíziu, no po dvch dňoch ma znepokojila jedna vec: tretí stavec odhora,čiže medzi hornou časťou lopatiek, robi mi to dosť starostí, zatial ma to skoro vobec nebolí, ale bojím sa aby mi neostal hrb.

moj_nazor

ahoj, mne obcas vyskakuju stavce. Teraz mam teda uz dlhsie pokoj, ale zacalo sa mi to asi v 18, lekar mi vzdy skusil napravit chrbticu, obcas sa to nepodarilo, tak mi dal lieky na uvolnovanie svalstva, ze mi naskoci sam a nebude ma to boliet. Potom neskor som bola u jednej kvazi "liecitelky" - ja tymto veciam az tak moc neverim, no ale isla osm tam priamo s tym napravit iba chrbticu bez zaujmu o bylinky a podobne a napravila mi ju skutocne vynikajuco!!! potom som mala vyse roka klud, ani chrbat ma absolutne nebolel, nech som robila cokolvek, hoci predtymi mi viackrat do roka vyskocil stavec a riadne ma bolievala chrbtica. Tak, ako mi tu chrbticu napravila ta liecitelka, mi ju nenapravil odvtedy tak super ziadny doktor. Teraz je to v takej faze, ze obcas mi vyskoci, ale aj dr. mi povedala, ze by mi mal naskocit sam a asinaskoci, neviem, lebo potom mi to same prestane boliet :)

evellina

ahojte....mam presne taky problem ako ninalisa,uplne rovnaky,tyzden ma boli chrbat a presne aj mne moj priatel nasiel nejaku hrcu,alebo napuchnute miesto,jednoducho hrb.bola som uz u lekara a dnes som zacala s manualnou terapiou...tam mi povedali,ze mam vyskocene dva stavce...mate s tym niekto skusennost???...dakujem

palko4444

Ktory stavec je to konkretne?Pamatate si na niaky prudky pohyb ktory by mohol sposobit,vyskocenie,pripadne prasknutie stavca?