Zostali by ste s ním?

Príspevok v téme: Zostali by ste s ním?
bezradná7

Mám problém, mám 23 rokov, chodím s jedným chalanom, s ktorým si veľmi dobre rozumieme, poznáme sa už viac rokov. Keďže ten vzťah je vážny, on už uvažuje o svadbe a tak, som sa zľakla. Je totiž chorý, čaká ho operácia a život potom bude s ním úplne iný..bude na invalidnom dôchodku, atď..a dopredu sa nevie, koľko rokov má presne pred sebou:(.. Chcem sa spýtať, brali by ste ten ťažší život s ním s riskom, že o niekoľko rokov už aj s deťmi ostanete sami alebo mu mám ponúknuť priateľstvo a rozísť sa s ním? Strašne ma to zožiera a neviem čo by bolo správne rozhodnutie..Moje blízke okolie je dosť proti tomuto vzťahu. Ďakujem za odpovede..

xi

Ponúknuť priateľstvo??? To akože čo je za nápad? Píšeš, že to je vážny vzťah... ale asi iba z jeho strany... Môj priateľ je abstinujúci alkoholik a ja som mala rakovinu... ani jeden z nás nevie, čo nás čaká v budúcnosti, napriek tomu ani jedného z nás nenapadlo si ponúknúť priateľstvo... si uvedom, čo vlastne chceš

johnym18

Ach joj.....som v podobnej sytuacií ako ty...ale preco berias do uvahy okolie????? Zivot je len tvoj.Ako tu povedalo x ludi, ak ho milujes, nieje co riesit.Si predstav,teraz ho nechas,pojde na tu operaciu a vsetko dopadne dobre...A potom simozes akurat tak buchat hlavu.. :-)

Slaninnka

ak ho milujes tak nieje o com,a rozchode v tom pripade ani neuvazuj,zbytocne by si sa zozierala zvysok zivota...mozno netreba svatbu unahlit ale neuvazovala by som o rozchode

lili2

jo, tjez si myslim,ze by si si najprv mala ujasnit, ci ide o lutost alebo lasku k nemu. Potom uz nemas co riesit. S laskou sa to da. Ak je to vo vasom vztahu laska, tak uvidis, ze v nej najdes vela sily a budes mu oporou. Ak sa s nim rozides, pochybujem, ze prijime tvoje priatelstvo. Na tvojom mieste by som do tej lasky sla... hlavne ti budem drzat palce,pretoze konecne rozhodnutie lezi aj tak len na tvojich pleciach, a nie na tom, co my ti tu napiseme

jaja

nenechaj sa oklamať ľútosťou, to nemá s láskou nič, ale ak prijme tvoju pomoc ako od kamošky, ak sa rozhodneš pre rozchod, tak ... ale ak ho ľúbiš, zvládnete to- hlavne on- ľahšie...

katty19

bezradná, ty si fakt bezradná, ako ťa čítam, totálne
tak ho radšej nechaj ísť, snáď nájde svoje šťastie pri inej statočnejšej žene

bezradná7

Ďakujem Vám pekne za odpovede, aj za tie, v ktorých ste ma odsúdili aj za tie, v ktorých mi držíte palce. Vedela som o chorobe, ale tá komplikácia, ktorá nastala, prišla len teraz a nečakane...kvoli tomu je aj potrebná operácia, a jeho prognózu nevedel povedať ani sám lekár..aj sa ho bojí operovať, preto nás posielajú do zahraničia..