Triglyceridy - ako ich znížiť ?

Súvisiaci obsah

RNG

No vidis, trochu uprava stravy trochu doplnkov a uz je to celkom iny obraz. A netreba ziadne chemikalie(tym myslim lieky...)

borovica

Ja som mala s tým tiež problémy. Mala som veľmi vysoké triglyceridy. Užívam lecitín l tab. a omega kyseliny 1 tab. denne. Obmedzila som mastné jedlá, čiže upraviť stavu jesť viacej ovocia hlavne jablká, pijem čaje na zníženie cholesterolu, lapacho, a viacej pohybu. Včera som bola na kontrolu a cholesterol mám 5,2 a triglyceridy 2,5 a mala som ich až 15.

RNG

A zabudol som pripomenut obranu proti homocysteinu, ktory je viac ako cholesterol zodpovedny za usadeniny na cievach, znizovat sa da vitaminmi B-6, B-12 a kyselinou listovou.

RNG

Acylpirin znizuje hustotu krvi, ale neznizuje lepkavost platniciek.
Na to pomozu len proteolyticke enzymi(bromelain, papain, serropeptaza a nattokinaza)
A ludia, co skoncia na pohotovosti
beru nizkodozovy aspirin(99 mg je tu carovna formulka)....
Policosanol hodne znizuje LDL a trochu zvysuje HDL, bez akychkolvek bocnych nasledkov.Tiez ciastocne znizuje triglyceridy.
Ale seriozne staranie sa o cievy vyzaduje ucinne cistenie(lecitin 1 lyzica, raz az 2 krat tyzdenne) a regeneraciu cievnych stien(vitamin C, E a silne antioxidanty a niektore aminokyseliny, ako arginin, ornitin a cystein)

wowo

Neviem ,tu je najnovsia propagacia prave brat acylpirin(ovsem ak nemas problemy zo zaludkom)Lebo som sa dozvedela ze znizeny HDL cholesterol a zvyene TAg je urcite velmi rizikove pre vznik arterosklerozy. Da sa vraj povedat ze arteroskleroza je ista a ako prevenciu uvadzaju prave acyplirin....tak neviem

hmmmmmmmmmm

nizke davky kys.acetylosalicylovej/acylpyrin/aspirin 100 mg ob den sa pouzivaju ako prevencia u rizik.pacientov so sklerot.platmi aby nevznikla tromboza.dnes sa vsak dava sirsej palete pacientov ako by sa mal/zohladnenie uzitku a rizika/acylpyrin neznizuje hladinu tukov v krvi, len zrieduje krv a zohrava ulohu v prevencii trombozy.

RNG

wowo, Polycosanol je typ mastneho vysokomolekularneho alkoholu a beries ho len miligramy. Nemyl si to s etylalkoholom/.
Kazdodenne branie acylpirinu(sapirin= acetyl salicylicka kyselina) ti postupne narusi vystelky zaludka a criev, v USA skonci 120 000 ludi rovne na pohotovosti s krvacanim do zaludka zapricinenym pravidelnym branim aspirinu a az 17 000 na to zomrie rocne. To si mozes najst v prestiznom casopise lekarov JAMA, neskor aj v Lancet-e ako vystrahu pred pouzivanim NSAID previdelne, ako keby to boli cukriky

mudra

RNG dakujem, si ako vzdy v obraze :-) WOWO tyka sa to kazdeho alkoholu? lebo ja pijem iba červené, ale asi veľa = raz do týždňa 7dcl. a popritom mám rada sladké, takže horalky, veterníky a tak....mäso takmer nejem.