Biely jazyk

Niva

Jazyk je jeden zo základných diagnostikých pomocníkov tradičnej čínskej medicíny.
Podľa lokalizácie anomálií (biele či čerevené fľaky alebo celé plochy) sa dá určiť dosť presne základná diagnóza určitého orgánu.
Ak je teda celý jazyk biely, je porucha organimu ako celku, ako celok je znečistený.
Zlé trávenie, ktoré je len jeden z dôvodov bieleho jazyka, je odrazom znečistenia najmä žalúdka a čriev.
Bez očistnej kúty je liečenie zdĺhavé.

serrra

BIELY JAZYK: medzi najčastejšie príčiny tohto povlaku jazyka zaraďujeme:
-dehydratacia, teda slabí prijem tekutín, skús viackát počas dňa piť tekutiny 2l vody...
-choroby žalúdka, zlé travenie
-zubné ťažkosti
-iné poruchy GIT-trávenia a obličiek, ale to je extrem
Skús si každé ráno jemne s kefkou vytrieť jazyk a potom počťas dúňas, si všimaj ako si natom s týmto problémom
-vieš niekoho tento problém trápi celý život. Skús tie tekutiny.

klaudiak

Očista organizmu sa prejaví aj na jazyku. Pri očiste terba jazyk čistiť, zubnou kefkou, kôrka chleba s cesnakom živať /nie jesť/.

Niva

Ak je jazyk celý biely, to je signálom, že organimus je znečistený (celý).
Najväčší "znečisťovatelia" : mlieko+výrobky z neho, biela múka+výrobky z nej, cukor+výrobky z neho, mäso + výrobky z neho, lieky (často anitbiotiká) - Nenahováram nikoho, aby lieky nepoužival, keď ich lekár predpíše!!
Najväčší čističi: ovocie (surové), zelenina(surové), ovocné a zeleninové šťavy -nepasterizované, nesladené, skrátka urobené doma na čerstvo.(Ovocie a šťavy sa VŽDY KONZUMUJÚ NA LAČNO)

janík

Jana M :z hľadiska akupunktúry by môhlo isť o silne pracujúce srdce( v akupunktúre tomu hovoríme, že oheň srdca je vľmi silný)Liečba -oheň uhasiť-to znamená utlmiť srdce a posilniť oličky a jazyk sa dostane do normy.Neviem,či tomu porozumiete,toto je v reči akupunktúry.

JanaM

Prosím Vás poradte mi už 3 mesiace ma velmi ma páli a bolí jayzk, krčná doktorka tvrdí že je to vporiadku, jayzk mám celý biely a bolesti sú stále intenzívnejšie. Obvodný lekár mi zobral krv a testy vyšli dobre, už neviem na koho sa mám obrátiť.Prosím poraďte mi