Mam narok na matersku?

suzis

MAMINA..presne tak..nemas narok..pretoze sa pocita aj tvoje prve dieta..zakon vyslovene hovori..pri prvom zdravo narodenom dietati, ktore dovrsi 28 dni...ostatne vztahy v rodine nikoho nezaujimaju..bohuzial je to tak..

mamina01

mna by zaujimalo ako je to s tym prispevkom pri narodeni prveho dietata.ja mam dceru ako slobodna a s muzom teraz cakame nase spolocne babo.ja budem mat vlastne druhe dieta a manzel prve.to asi nemame narok na tych 25 000.

hejhej

pred bejby som bola studentka. od narodenia dietata poberam rodicovsky 4600,- a rodinne pridavky 500,-

dokopy budes mat k dispozicii 5100,-

niektorym babam, ktore aj pracuju, vyjde materska menej ako rodicovsky, tak si tiez vybavia hned len rodicovsky prispevok.

myslim, ze nan pred narodenim bejby nevznika narok

suzis

MALINKA..na odbore socialnych veci a rodiny ti daju tlacivo Ziadost o rodicovsky prispevok a ziadost o pridavok na dieta...vyplnis a odovzdas...popripade si vypytaju nejake rodne listy, neviem presne co este..ale da sa to vybavit za jeden den...max.dva dni..tlaciva ti moze doniest aj niekto iny..doma si to vsetko vyplnis a prilozis co treba a zaniest to moze takisto niekto iny...aby si nemusela s malym babatkom behat po vonku...rodicovsky prispevok dostanes na mesiac pozadu..4400sk..ak sa dieta narodi napriklad 20 v mesiaci..nic sa nemeni...dostanes plnu vysku...ak ste studentky a neplynulo vam poistenie viac ako 270 dni..narok mate hned po narodeni dietata...ako uz napisala nikushka...:))

pe

(aniz)ja som 6mesiac na materskej 270dni som nemala takze dostavam z uradu prace 4500sk,ale musis si tam ist vsetko vybavit az po narodeni dietata.

dvojbotka

no mna by tiez zaujimalo ako je to s mamickami studentkami.ja by som chcela mat babo este pocas skoly a na nete som nasla takyto clanok...v tom prvom odstavci pisu nieco o materskej aj ked clovek neni zamestnany...len tomu celkom nerozumiem,mohol by mi to niekto vysvetlit?mam aspon na nejaku matersku ked otehotniem dajme tomu v 4 rocniku na VS?

[zruseny17]

na matersku ti narok nevznika,kedze si si neplatila 270 dni pred materskou odvody,budes dostavat len rodicovsky prispevok a prispevok na dieta,je to spolu okolo 5000sk.A tie budes dostavat az po narodeni dietata,aj ked budes na rizikovom.ale zas dostanes 25000:-)))