unava-poradte

Príspevok v téme: unava-poradte
vala

Neviem co je so mnou,ale zo pol roka pocitujem unavu a vycerpanost.Esteze momemtalne nerobim,lebo neviem ako by som existovala.Idem spat okolo polnoci a spim do 11hod a s tym ze by som este spala,ale uz vstavam,lebo aj tak uz spim dlho.A potom som pol dna ako mechom buchnuta,spomalena,nic sa mi nechce robit.Kedysi mi stacilo 9hod spanku a teraz sa neviem dospat.Mam menej cervenych krviniek,ale snad by to nesposobovalo az taku unavu.Da sa zistit bez lekara ci mam nieco so stitnou zlazou?Dakujem

tina

chod spat o desiatej a vstan o siedmej a budes cely den ako rybicka! cim dlhsie spis tym si viac unavena, clovek potrebuje minimalne 6 hodin, optimum je 8, viac je privela, potom si unavena.

jaja

mala som únavu z hak, beriem vitamíny b-komplex-forte... pomáha... ale ževraj aj nedostatok fe spôsobuje takéto stavy, chod na krv...

[zruseny12]

presne tak a ked s tym nic nerobis tak to moze prejst do chronickej unavy,aspon si myslim,lebo ja to mam...SYNDROM CHRONICKEJ UNAVY,stale som bola unavena,nic som s tym nerobila dlhu dobu,este ani lekari s tym nic neurobili i ked vedeli ,ze mam malo zelaza,a po velmi dlhom case som si nasla altern.liecbu a tam mi zistili,ze mam nedostatok vit.sk.B,mala som malo min.a vit.Ked som si to zacala doplnat tak sa to zlepsilo...nehovorim,ze na 100%ALE NA 90%URCITE...

petra.76

ahoj, daj si vyšetriť hladinu železa v krvi. ja so asi 2 roky bola stále unavená, najviac doobeda v práci, brala som aktivačné antidepresíva, kým som si raz náhodou nezaškrtla na žiadanke - som zdr. sestra, hladinu železa, a výsledok bol veľmi nízky, hlboko pod normu. potom som užívala aktiferin a únava zmizla.

Ivka 1

Vala chudokrvnosť spôsobuje to,že si stále unavená. Mne pomohol včelí peľ v dražé.
VČELÍ PEĽ
Rastlinný peľ (veľkosť 2,5 – 250 mikrometrov) priľne na telíčko včely a tá pomocou nektáru a výlučkov svojich žliaz formuje hrudky s veľkosťou 1,5 – 2,5 mm. Tieto hrudky obsahujú vyše milióna zrniek rastlinného peľu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.
Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu
-ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
-pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-je silný zneškodňovateľ jedov
-spomaľuje procesy starnutia
-pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
-nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
-zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-pri srdcovo-cievnych ochoreniach, pri cukrovke, málokrvnosti
-zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
-ochorení prostaty, poruchách mužskej potencie,
-ochoreniach kože, kĺbov, očí,
-pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
-pri chronickom alkoholizme,
-pri onkologických ochoreniach (zmierňuje účinky ionizujúceho žiarenia),
-pri alergiách ( dobre zneškodňuje jedy a obsahuje látku – guercetín- ktorá brzdí uvoľňovanie histamínu z tzv. žírnych buniek- to spôsobuje opuchy, rozšírenie ciev, pokles krvného tlaku a iné), Zlepšuje dýchanie pri sennej nádche, astme apod.(desenzibiluje organizmus)
-zlepšuje funkciu nedostatočne pracujúcej obličky,
-môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
-môže pomôcť (nie vždy došlo k výraznému zníženiu) pri znížení hodnoty triglyceridov (neutrálne tuky) v krvi a vysokej hodnoty cholesterolu (pri týchto problémoch je vhodný produkt ARCTIC-SEA)
Je potrebné rozlišovať včelí peľ od rastlinného, ktorý spôsobuje pollinózu (sennú nádchu). Toto neplatí pre včelí peľ, pretože zrnka sú veľké na to, aby ich človek vdýchol a rastlinný peľ je v nich pozliepaný a obalený, takže sa nedostane do styku zo sliznicou. Ale aj v.p. môže vyvolať alergickú reakciu, ale nie mechanizmom, aký vzniká pri pollinóze.
TEST NA ALERGICKÚ REAKCIU: zje sa malé množstvo v.p. a sleduje sa, či približne do pol hodiny nedôjde k nejakým kožným prejavom, bolestiam hlavy, alebo k výraznému zvýšeniu frekvencie tepu. Niekedy môže spôsobovať nadýmanie, preháňanie- vtedy znížiť dávku (neužívať nalačno, ale po jedle.)
Pri sennej nádche, alergiách na pele začať kúru koncom septembra, októbra (keď trávy, stromy nekvitnú), tabletku si rozdrviť na zrniečka – a užívať po zrnkách, postupne zvyšovať dávku až sa prejde na plnú dávku (pol ročná kúra) Zvyšovať dávky v 5 dňových cykloch.

igua

mozno je to tym ,ze cim dlhsie spis, tym viac si unavena...tymto trpi najma vela studentov, ako napriklad ja. skus vstat skor. mne to pomaha. len sa k tomu treba dokopat.