Moja frajerka

Príspevok v téme: Moja frajerka
ohen

Moja frajerka schudla 11 kg - zacala menej jest a trocha cvicit. Pri vyske 176cm ma 55kg. Vidim, ze jedava normalne, pravidelne, ale len velmi velmi male porcie. Citim jej vsetky rebra, stale sa stazuje, ze jej je zima, trcia jej strasne kosti. Myslite, ze moze mat sklon k anorexii? Nerobi take hluposti, ze by hladovala, ale straca sa mi pred ocami. Vahu 55 kg ma uz asi pol roka, nesnazi sa to znizovat, ale sem-tam si povzdychne, ze by chcela mat 50 kg. Kazdy jej hovori, ze je chuda a ci nema anorexiu, ona sa len smeje - ze jedava 5x denne, takze ju obvinujeme nepravom. Neviem, co si mam o tom mysliet. Urcite nema bulimiu - zijeme spolu, to by som si vsimol.

jaja22222

genera
ty si anorekticka?
nebudem ti nic vysvetlovat nema to zmysel
ak niekto ma priznaky a pojde za lekarom a nebude mat anorexiu je furt lepsie ako ked ma priznaky a nepojde za lekarom a bude mat anorexiu
vsakze
ale to ty mozno nepochopis ty si urcite odbornicka

forev.

no, co sa tyka tej genetiky, celkom ma to v poslednom case zacalo zaujimat, su tam geneticke preddispozicie. vola sa to multifaktorialna dedicnost(jej, nasa pani docentka by zo mna mohla mat radost, vidime sa zajtra pani evka:)), to znamena, ze isty podiel tam ma dedicnost, dalsie su vplyvy prostredia. a od toho zavisi, ci sa choroba rozvinie alebo nie- rovnake je to aj napr. pri ateroskleroze, roznych alergiach a tak. no a za vsetko moze pravdepodobne chromozom 6, ktory ukryva aj dalsie psychicke choroby- ako schizofreniu, maniodepresivnu poruchu atd.. no, vidim, ze moja posledna navsteva prednasky priniesla ovocie:) to len tak naokraj..:)

genera

Jaja a co si ty sakra nejaky na slovo vzaty odbornik ze takto vehementne a jednoznacke presadzujes taketo nazory? Nikto nevie co je presne spustacom anorexie, co ak to je v osobnom dedicstve? To ze na prvy pohlad spoznas anorekticku je tiez blud, co ak sa jedna napr. o anemicke dievca? A co sa tyka vegetarianskeho stravovania, aj nasi predkovia boli vegetariani, pre nas traviaci trakt to je prirodzene. Az ked ludia zacali jest maso sa zacali vyskytovat take zavazne ochorenia ako rakovina hrubeho creva ci zaludka. A to ze konzumacia masa bola pricinou zvacsovania sa mozgu? Nie, to bola prirodzena evolucia..

jaja22222

ohen a milana
myslim ze mate problem treba ho riesit co najrychlejsie vyhladat lekara kym nie je neskoro vraj ak sa anorexia zachyti vcas tak sa da skor vyliecit ako ked sa to odhali az neskoro

jaja22222

milana
mas doma nejake rodinne problemy??? s mamou alebo ine?? preco si schudla zo 65 na 54 ...ved vaha 65 pri tvojej výske 177 bola uplne idealna.
ohen??????? a ty preco si jej kazal chudnut co vy chlapi ste fakt tak sprosti ak ma anorexiu tak aj ty mas na tom svoj podiel---- to ze si jej to povedal bolo spustacom

jaja22222

cloe
preco tu chodis ked nemas anorexiu aky mas dovod?
hambis sa za to co si zjedla? ved sa nehambi napis pisu tu dievcata bezne aj ked anorexiu maju ak ju ty nemas tak preco nenapises?

forev.

vies co? mne tak pripada, ze sama vies, co je s tebou, ale potrebujes to pocut este od dalsich sto ludi tu, nech je to ono. padaju ti vlasy, je ti zima, mas pokazeny chrup, malo vazis? no co to bude? je trochu infantilne ze sa tvaris tak sprostucko, ked sama pises, co vsetko ti je.