Vedľajšie účinky Roaccutane

Príspevok v téme: Vedľajšie účinky Roaccutane
jjajo

je tu niekto kto bol lieceny tymto liekom? ake ste mali vedlajsie ucinky?
aa ho uzivam 3 mesiace akne sa mi velmi zlepsilo uz mam ovela menej aj tych podkoznych pupakov.Lenze sa asi zacinaju prejavovat vedlajsie ucinky co sa tyka psychiky.Som velmi naladovi v niektorich chvilach som akoby uplne iny clovek.Dokazem sa nahnevat za akukolvek hlupost a aj na samovzradu myslim dost casto a niekedy mam obrovske nutkanie to spravit.A to nutkanie je dost silne a to len z malych problemou.Naozaj je ten liek takto schopny ovplivnit cloveka? Mal tu niekto podobne priznaky?

10011

Ja som tento daný liek tiež užíval, čo človek nespraví preto aby bol “normálny”. Vedľajšie problémy som mal skoro všetky uvedené na letáčiku ,tak som sa na to vykašlal . Radšej mat akné ako doj*banú psychiku,pery,trávenie a neviem čo všetko ...

Berny

Tak tento liek som brala 3 krat /20rocna/, akne som mala tazku formu, ucinky boli uzasne, ani uhrika som nemala po dobu uzivania. Vedlajsie ucinky- bola som stastny clovek pred uzivanim,bola som chytra-teraz? Problemy s kratkodobou pametou psychicke problemy. Sranda je ze akne mam neustale. Mam 40. Bez deti - potraty, mozny vedlajsi ucinok. Zaludocne problemy, problemy so stolicou. Znama z tohto svinstva ma cronovu chorobu. Ludia obmedzte cukor, mliecne vyrobky hlavne a uvidite ze sa vam akne zmierni. Poznam pripady kedy rodicia natocili videa proti tomuto lieky kde opisuju svoje deti pred a po uzivani. Nakoniec spachali sebevrazdu. Lekary by mali toto svinstvo znicit.

mama69

Som mama 16 ročnej slečny nikdy by som nepovedala, že Roccutane bude mať až také hrozné vedľajšie účinky na psychiku mojej dcéry z veselého dievčaťa sa za tri mesiace stalo dievča depresívne a agresívne, postupne stráca kamarátov, je agresívna s prejavmi úzkosti a nekontrolovateľnej zlosti voči všetkým z blízkeho okolia. Ak sa budete rozhodovať či brať alebo nebrať tabletky zvážte,či vám za to stojí pekná pleť.....Veľmi veľa ľudí je už v liečbe u psychiatra.

Anna0

Ahoj.ja som tiez z toho mala take vedlajsie ucinky..a supala som sa ako ryba;) na to je dobry ze akne vysusi ale ak mas take ucinky tak neodporucam..a treba povedat lekarovy

Ig0r

Ak ste dospelym, po fyzickej aj psychickej stranke zdravym jedincom, urcite sa kvoli izotretinoinu zabijat nebudete. Je nieze naivne, ale vyslovene chore mysliet si, ze uzivanie izotretinoinu moze viest k smrti, ako sa mozte docitat v prispevkoch niektorych inteligentnych ludi a velkych otcov mediciny, ktori titul MUDr. nechali na skole, na ktoru ani nikdy nechodili, ako napriklad RNG. A mnohi dalsi. Sam izotretinoin uzivam uz tri mesiace o davke 50mg/den, ktoru beriem od prveho dna. Ano, ma vedlajsie ucinky, doslova vas to vysusi, ale toto sa ani neda pokladat za neziaduci ucinok, kedze prave o to ide pri lieceni, a v tomto pripade aj VYlieceni akne. Izotretinoin dava do poriadku zlazy v kozi, ktore su zodpovedne za prehnanu tvorbu kozneho mazu, resp. seba, ktory je zodpovedny za akne. Prve preto vam ziadne prpedrazene vodicky, kremiky, masticky nepomozu, lebo oni pokozku odmastuju iba povrchovo, tam pricina akne nie je ani len zdaleka. Samozrejme ak ste v minulosti mali psychicke problemy a nedajboze ste boli aj lieceni psychofarmakami, boli by ste hlupi, ak by ste o uzivani izotretinoinu vobec rozmyslali. Len vas prosim, nebudte paranoidni a nenicte si svoj zivot citanim prispevkov exilovych lekarov typu RNG. Dakujem

Ricco

Ahojte..odporučam každemu kto to bude brat,aby uplne vynechal pohyb a fizickú námahu.. hrozne vela vedl.učinkov má tento bordel... mne sposobilo hrozne bolesti svalov kostí až vysušanie klbov... vyražky odstrani,ale si získate kopu dalšich ovela vacsich problémov..

Ninka11111

Ahojte! problemy s akne som mala dost velke pred niekolkymi rokmi, zacala som uzivat roaccutane, mala som asi 17-18r. ..
užívala som ho krátko, niekolko mesiacov, uz presne neviem, tak 3-4..
Prestala som ho uzivať, lebo som mala zaludocne problemy..mala som zápchu, nedalo sa mi na veľku potrebu aj niekolko dní, niekedy až vyse tyzdna.. bolo to strasne.. zašla som vtedy k lekarovi a ten okamzite nariadil prestat uzivat roaccutane.
VRAJ JE TO NIECO AKO BY SOM UZIVALA DIOXIN CO JE VRAJ TAKY BORDEL AKO KED IDE DYM Z KOMINA..toto mi povedal moj lekar. Po vysadeni lieku sa zaludocna situacia zlepsila, psychika tiez a kupodivu aj pleť. :)

Prešlo asi 7 rokov a teraz ma velmi trapi jedna vec- ci nebude ohrozene moje babatko, sice rodinu este neplanujem, ale mam strach, ked som raz uzivala take svinstvo, ci sa mi (nedajboze) nemoze narodit nejakym spsoobom postihnute/poskodene dieťa, teda ci to nezanechava trvale nasledky..?

P.S. vyrazky su zle ale je to lepsie ako mat zdravotne problemy , skuste radsej setrnejsiu liecbu alebo prirodne latky..toto odkazujem vsetkym najma mladym ludom, moj vlastny nazor..

RNG

Bezny omyl. Isotretinoin nie je vitamin A v ziadnom pripade.
Definicia vitaminu je "latka, co telo pre svoju cinnost potrebuje a nevie si ju vyrobit, tj ju musi dostat z potravy"(alebo doplnkov dnes)

A Isotretinoin je patentovana chemikalia a na patent musis dokazat, ze ta latka nikdy nikde pred tym neexistovala a ze ju ziadatel o patent prvy vytvoril. Takze sa jedna o chemicke zamorenie, ktore ma molekulu ciastocne podobnu vitaminu A, ale to nie je vobec ziadny vitamin, ale len zamorujuca chemikalia, schvalena ako liek.
Tvrdenie, ze je to vitamin je ukrutna loz.