Zlcove kamene - operacia?

ajlina

zdravím, moja mama mala žlčové záchvaty zo žlčových kameňov, ale nechcela ísť na operáciu. Niekde sa dočítala, že na to dobre pôsobia púpavové stonky. Užívala ich asi mesiac 5 stopiek denne. Zo začiatku s tým moc nesúhlasil žalúdok (bolo jej zle), ale kameňov sa úplne zbavila. Odporúčame

RNG

Nuz zlc odporucam kazdemu si riedit prislusnymi potravinami, alebo doplnkami a vynasat ju z tela von mikrovlakninami, aby sa nereabsorbovala spat do krvi a nedostala aj so zamorenim spat do pecene.
Ja som to sam 2 roky zanedbal a doplatil som na to, ze mu museli vyoperovat zlcnik, ktory bol plny kamenov a zacal uz odumierat/nekroticky. Pritom som nikdy nemal predtym zlcnikovy zachvat v zivote, tj bolo to uplne bez varovania.
Preto odporucam kazdemu prevenciu, ci ma problemy so zlcnikom, alebo nie.
Articok, cierna redkovka , pupava do salatov, a sylimarin by mali ludia pouzivat castejsie, samozrejme kazdy by mal cely zivot brat aspon 15 gramov zmesi roznych mikrovlaknin na cistenie tela, vynasanie zlce von a vyzivu probiotik.

jedulka

Když už chcete něco přírodního tak opravdu od někoho kdo tomu rozumí,např:RNG.Já jsem měla žlučníkové kameny v sobě asi tak 26 let.Když to bolelo,tak jsem běžela k lékaři na injekci.Dlouho(roky) jsem nechtěla slyšet: dej si skleničku piva a ono tě to přejde, až vznikla taková situace,že doktor prostě nebyl k mání.Pivo zabralo.Začneš krkat jak stajej chlap a najednou je po bolesti.
ako mozu dvaja lekari tvrdit pravy opak?Ale jistěže úďo!Co doktor to jiný názor:-)Pamatujte si,že lékaři jsou tady opravdu od toho aby vám pomohli,ale jak říká jedno arabské přísloví: Věř Aláhovi ale koně si raději přivaž :-)

Faraon

pisete pod noze jak keby vas isli zabit sak ta nikto nepichne znozom zaziva uspiata krasne jak babenko pod narkozou co ked ty niekto drbne zpalicu pohlave tak necitis boja sa len sprosty operacia 30minut a uz ma komfort zivota a nie stres pisete tu jak otroci strach hanba vam za stareho rima ludi palili mucili a nie fnukali sup sup chirurgovy poklonitsamu a ven zbordelom

pepe89

dakujem pekne, ako mozu dvaja lekari tvrdit pravy opak? to zdravotnictvo vyzera s takymi profikmi. nevzdaj sa a navstiv tretieho, kamene nie su sranda.ja tak robim

ansy

mate59, prosim ta, mozes mi napisat ten navod na vyrobu tinktury z ostropestreca marianskeho?
na sone sa neukazalo nic, vsetko je vraj vporiadku. avsak moja lekarka mi na ten negativny nalez povedala, ze su rozne typy kamenov, ktore mozu byt v zlcniku, a ak su cholesterove, tak tie na sone nie je mozne vidiet. je to pravda? preco teda na to sono chodime? dobre, mozno tam najst tie ine typy zlozenim, ale ma preco lekar na sone upokojoval, ze sa nemusim bat, ze to kamene nie su? a potom mi lekarka povie, ze mozu byt? mali by sa trochu zjednotit v poznani a vedomostiach. z krvi zatial nic, mozno nejake vysledky este pridu. Viete mi povedat, ake vsetky vysetrenia ste museli absolvovat, aby vam diagnostikovali kamene? Ak su cholesterove tam, ale nik ich nevidi, tak ako mi ich niekedy mozu operovat, ak nik si nie je isty, ci tam vlastne su alebo nie?? len podla bolesti? Ale bolest moze predsa signalizovat aj nejake zapalove ochorenie, ochorenie pecene...zrejme mi neostava nic ine, iba cakat na nejaky dalsi vysledok z krvi a popritom sa snazit kurirovat podomacky. kupim este chanca piedru :)

Elis85

Poznám 3 ľudí čo majú/mali žlčové kamene a ani jeden nebol na operácii. Pri dnešných lekároch a ich omyloch by som hľadala cesty ako sa operácii skôr vyhnúť.

mate59

ansy - kapsuly obsahujú pomleté semeno,nie olej.Ten kúpiš zvlášť.Čajovú lyžičku kopcom zalejem len trochou vody večer,len aby semienka boli zaliate a oni do rána napučia a šupka popraská, je vidno biele vnútro.Celé to dobre rozžujem úplne na kašu a zapijem s nižšie zmieneným čajom.Kamene sa mi nikdy nerozpustili,ale nikdy nemám žiadne problémy a koliky.Ten bodliak som skúšal aj pestovat, no je velmi prácne potom z neho vydolovat tie semená,dopichané ruky a okrem toho sa mi vysemenil na záhrade a nedalo sa to lahko zlikvidovat.Semeno je jednoduchšie kúpit v lekárni a nie je ani drahé.Koren púpavy vykopem na skoro na jar,nakrájam na kolieska a v sušičke usuším.Zvyknem ho hrýzť, keď ma napr. začne honit mlsná,on po chvíli napučí v ústach a nakolko mi jeho horkosť nevadí,zaženie večerné chute na sladké,stačí do 10 koliečok,on sa dost zoschne.
Rastlina chanca piedra si myslím, kamene nerozpustí.Je to vlastne lomikameň po slovensky, ktorá dokáže uvolnit pomocou svojich alkaloidov hladké svalstvo špecifické pre žlčový a močový trakt,čím napomože rozšíreniu ciest a prípadný piesok odíde,ale pri kameni hrozí, že sa šprajcne,ako som spomínal a to by bola okamžitá operácia.Ja som ale presvedčený, že kamene nerozpustí,aj RNG spomína, že to nie je ved.doložené.A v charakteristike kapsul chanca piedra sa orozpustení kamenov nepíše. Preto si myslím, že pomáhajú byl.čaje s účinkom na produkciu žlče.Ak zaberajú, vidíš to na stolici, nie je hnedá,ale svetlá, do horčicovej farby.
Skor by som podstúpil rozbite kamenov ultrazvukom,ale som sa o to nezaujímal.Ak by si chcela, možem ti dať návod na výrobu tinktúry z ostropestr.bodliaka podľa českých bylinárov Pavla Váňu a Zentricha.Ja sa na svoje kamienky zas pojdem pozriet v máji na sono.