Zlcove kamene - operacia?

RNG

ostropestrec/sylibum marianum/milk thistle, semeno, obsahuje aktivnu latku sylimarin, ktora zvysuje tok zlci, riedi ju, zaroven regeneruje pecen a pankreas.
Pitim caju z drvenych semien nedostanes potrebnu davku, napr protokol dr Berksona uvadza 900 mg sylimarinu denne.
K uz uvedenym bylinam a zelenine pridavam este articok, ktory obsahuje tak isto zlcopudny cynarin

mate59

ansy- v prvom rade sa vyhni uplne jedlám, po ktorých máš dráždenie a koliku.Koreň z púpavy je dobre zbierat na jar a na jeseň, ked rastliny ešte odpočívajú.Ja ho sušený hryziem ako orechy pár kúskov, na horkost sa zvykne.Dobrá je púpava list do šalátu na jar, v čase kvitnutia denne zjem 7 stvolov dobre rozžujem.Na vylučovanie žlče je dobrý ostropestrec semeno- drvené, mata,repík, trezalka.Čaj pijem pravidelne koliky som vyše 15 rokov nemal.Kamienky mi aj po vypudzovaní olivovým olejom a nejakou procedúrou ostali.Doležité je,aby žlč sa moc nezahustovala v žlčníku,tomu pomože napr. hned ráno pri raňajkách zjest niekolko gramov tuku /ja si dám na toust pol. lyžicu oliv. oleja/ a to vyvolá odtok žlči do 12storníka.Dúl. je ,aby žlčník pumpoval a žlč nemestnala a nenabalovala sa na kamene.Bol som už objednaný na operáciu,ale som nešiela praktizujem to asi 15 rokov takto.Kamene sa daju odstránit aj ultrazvukom, ale vraj len niektoré typy.
Žlčopudná je aj červená reďkovka,čiernu reďkev mávajú v Kauflande dost často.

ansy

tiez mam asi kamene, ale operacii by som sa chcela vyhnut. uz som jedla ciernu redkvicku, lenze je problem ju zohnat. mozno stava z nej by bola ucinnejsia. koren pupavy som nasusila, ale neviem, ci ho mam len luhovat alebo povarit a ako casto pit? mam viac horkych bylin, a vecer tesne pred spanim v tobolkach lanovy olej. niekto spominal nejaky iny olej, neviete mi poradit, aky? ako casto pit? a rozpusti to kamene naozaj? lekarka mi tvrdi, ze to nejde, a ludia, co to skusali, aj tak nakoniec museli pod noze :(

RNG

Je viacej domacich rastlin o ktorych sa hovori, ze rozpustaju zlcnikove kamene, ale nemam to podlozene ziadnou serioznou medickou literaturou.

dvojbotka

dakujem RNG ...presne takto som to myslela aj ja...najradsej by som sa ich zbavila "prirodne" lenze mama je lekarka a teda slepo veri kolegom...asi si budem muset postavit hlavu,co uz...este ze som plnoleta :)

RNG

dvojbotka,zlcnik ma svoju funkciu, never lekarom ze nema.Zhrom,azduje zlc, ktoru vyda vtedy, ked je potrebna na stravenie tukov.
Zlcove kamene sa daju rozpustit zvysenim toku zlce a znizenim jej hustoty(sylimarin, pupava), alebo pouzivanim chanca piedra(rozbijac kamenov).
Na operaciu by som isiel, az ked toto dlhodobo zlyhava. Noz je vzdy az posledny nastroj, nie prvy.