herpes na hornej pere...co mam robit?

Príspevok v téme: herpes na hornej pere...co mam robit?
veronika

rano som uz citila na hornej pere take pnutie ale nemala som nic co by som na to dala a uz pocas dna v skole sa mi spravil herpes...ale doma som omylom do neho skrabla a trochu koze sa asi odtrhlo a vytiekla z neho taka vodicka akoby..je to dobre alebo zle?.cestou zo skoly som si kupila herpesin -ake mate s nim skusenosti pomaha?...mozem si ho dat aj na noc?...plus cokolvek akekolvek rady ako sa toho co najrychlejsie zbavim...prosim velmi velmi..mimochodom ja som ta ista osoba co minuly tyzden pisala ze mam na cele tu mega podkoznu vyrazku..no tak tej sa zbavim a vzapati toto...dokelu..prosim pomozte a skuste odpovedat na moje otazky...dakujem za hocico...:(

Fredy

Ked som bol mlady mal som herpes kazdu chvilu.osvedcila sa mi zubna pasta ktora mi ho vysusila.25rokov som nemal nic a teraz znova 2x za sebou.skusim znova staru metodu.

Tinuš

Ja som dostala opar včera a dala som si naň tú hojivú mastičku tzv. vajíčko z Oriflame a pomohlo mi to. Za noc sa mi to zmenšilo a dnes keď si to dám na noc zajtra to už podla mňa nebudem mať :)

katka555

prosim vas poradte mi cez noc ma pera velmi svrbela a rano som vstala a uz som mala velky nechutny herpes naplneni s vodickou tiez nechutnee... prosim vas pomozte mi a poradte co si mam nato dat dnes je sobota lekaren je zatvorena a doma nemam nic take ...co by mi mohlo pomos... Dakujemmm

RNG

Inac drotiky mam z pokazeneho sluchatka, takze su velmi jemne A pripoevnil som ich rovna na 9 voltovu bateriu, jeden sim pretrhol a zaradil do obvodu 15 Kiloohmovy odpor(vsetko len zatocene drotiky spolu, a zalepene lepiacou paskou. Mozem sa hambit ako povodne elektrikar za tak neprofesionalny pristup, ale nechcelo sa mi zohrievat pajkovacku a taku "instant" bateriovu, co sa zohreje za par sekund som si este nekupil.Mozna mi ju "Jezisko" raz donesie, lebo ja nechodim do obchodov okrem potravin uz roky.

RNG

Kedze porudy, ktore tam prechadzaju by mali byt pod 2 ma(typicky 50 az 500 mikroamperov, od hrubky drotov vobec nezalezi. Ja osobne pouzivam 9 voltovu bateriu a aby prud neprekrocil cez 1 ma a doslova ma popalil(to sa mi podarilo urobit, ked som si dal druhu lyzicku v lete pod spotenu pazuchu a striebornu do vlhkych ust) tak som zaraadil do obvodu aj 15 kiloohmovy odpor, tj medzi tyma dvoma lyzickami moze byt skratovy prud maximalne
9 voltov : 15 000 ohmov=0.6 miliamperov
Inac miesto lyzicky mozes pouzit hociaky vacsi kovovy predmet, mozes to zapojit na kovovu platnicku, na ktoru si sadnes -tj holou kozou, vsakze , nie cez gate.
Hovori sa sice o cistom striebre, 99.99%, ale bezne strieborne lyzicky maju 92.5% striebra a zvysok len med/Cu, co nijak tu neskodi, kedze telo potreebuje plno medi a samotna med je protizapalova a mierne antimikrobialna, aj ked nie natolko, ako striebro(samozrejme v ovela vacsich davkach, nez dostanes s takejto iontoforezy)

AdamKrt

RNG: ta druha lyzicka do druhej ruky, ta je tam snad naviac a je jedno, ci je strieborna, alebo tam ani vobec nemusi byt ?

AdamKrt

RNG - zaujimala by ma blizsie ta ionoforeza. Aku bateriu pouzivas ? Aka voltaz ? Ploche baterie 4,5V, ci 9V, alebo ina ? Ako to pripevnis drotmi - mas na to urobene nejake kliestiky ? Droty medene, ci hlinikove ? Je lepsie urobit co najkratsi spoj, alebo to ma ist cez telo, ako popisujes napr. cez druhu ruku ?

RNG

Ospravedlnujem sa za tie preklepy, momentalne sa prilis popnahlam-tlak v robote a nie som zvyknuty klepat , v zivote mi to vzdy robila moja sekretarka z diktatu a to spravidla anglicky(zijem v USA...)

RNG

Najlepsie je herpesom /v zmysle oparom, tj premnozeniu HSV1 a HSV2 a VZV/ predist zvysenim viralnej imunity, kedze sa neda vyhnut prakticky nakaze s nimi a v tele zostavaju dozivotne.
Pripojim aj sem, kedze viem ze vacsina je prileniva na pouzitie vyhladavaca
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym,
vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky
mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a
objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa
mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti,
depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej
sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych
chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat
aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj
castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti:
Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym),
l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE,
oreganovy olej,collostrum,citral, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny
chaparal(larrea tridentata).
Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su
prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.
Tinktura, obsahujuca 2 az 5 % betulinu sa da pripravit zmiesanim 3 vahovych dielov alkoholu(96% etylalkohol=lieh) a 1 dielu mletej vrchnej brezovej kory. Pretriasat dobre denne v uzavretej flasi(zavareninova) za 3 tyzdne zliat, nefiltrovat a brat 3x2 lyzicky , najlepsie do mlieka
Klinicky ucinna davka chagy, praskovej je 7 az 10 gramov denne, pouzivane pri viralnych a rakovinach (inonotuus obliquus, rezavec sikmy, cierna huba vyzerajuca ako hruda cierneho blata na brezach). Pravdepodobne sa da najst aj na Slovensku v brezovych lesoch na vychode.

Na potlavenioe priznaku=opar osobne pouzivam aj iontoforezu striebra(staci na to strieborna lyzicka, bateria a dva kusky drotu. Striebro zapojis na +(plus pol baterie) minus na povedzme druhy lyzicku, ktory chytis do druhej ruky.
Strlebornu lyzucku(+) prilozis na opar alebo najlepsie len zacinajuci opar-malu opuchlinku tak asi na 5 minut. Nesmie to stipat (regulujes to tlakom na tu druhy lyzicku v ruke, (alebo zaradenim 10 az 20 k ohmoveho odporu do obvodu)a v ustach pocitis jemne kovovu chut. opakujes 2-3 krat za den a je po opare.