život po rozchode

Príspevok v téme: život po rozchode
dada

ahojte vsetci stastní aj nešťastní. nechcem ani tak radu ako vasu osobnu skusenost. ako sa vam vyrovnava s rozchodom resp. s kopackami od cloveka,o ktorom ste sa domnievali, ze je ten právy a jediný na svete. zaujmama ma cas, i ked je to velmi subjektivne, ktorý ubehol, kym ste prestali mat negativistické postoje, zlu naladu a opat ste sa zacali zaujmat o opacne pohlavie. je toho este vela, co by ma zaujamlo, aj to, ci ste boli schopní sa s nim stretnut a osobne sa porozpravat. nechcem pisat zbytocne dlhý príspevok tak pls píste, co vas v tejto oblasti napadne. mimochodom nepatrím uz do kategérie násťročný.

dada

uvedomujem si, ze som sa naviazala, ale hlavne zalubila a musim si to uz vyhnat z hlavy, lebo inak ostanem na tom istom bode. ja si viem, taketo rady nakazat, ale, ze ci som schopna sa ich striktne dodrziavat, tak o tom som sa nepresvedcila zatial. uz, aby to bolo vsetko za mnou. tebe rovnako prajem, aby si objavila novy zmysel v buducom vztahu.

krisha

to nieje urcite ziadna hanba. Mozno ze preto, ze bol tvoj prvy si sa nanho naviazala a nemozes nanho tak lahko zabudnut. Nie som nejak prehnane sebavedoma, ale urcita davka vo mne je. Bez nej by som v blave neprezila a nenasla pracu aku mam.

dada

a ak nad tym tak uvazujem, my dve sme takmer rovesnicky a ked si porovnas moje skusensoti s tymi tvojimi tak som na tom dost ubohu.samozrejme, ze nejde tu o ziadnu sutaz, kto ma vacsi ulovok.predpokladam, ze si pekna okrem toho, ze mas rada spolocnost a dar reci.

dada

nooo mozno by som sa za to nemala hanbit, ale hanbim sa. toto bol moj prvy pokus o vztah. pred tym mi to az tak strasne nechybalo, ale mrzelo ma, ze vsetky kamaratky su uz zadane, len ja som zaostala. moj problem je, ze si neverim, nepovazujem sa za peknu a o sebavedomi uz hovorit radsej ani nebudem. toto bola a je aj moja brzda a podla mna aj pricina preco som nemala pred tym ziadnu skusenost.

krisha

urcite to neberiem v zlom, ja viem, ze by som sa mala ustalit. Vies, ked s niekym chodis 6 rokov, tak si rodinu planujes a myslela som, ze je to celkom vhodny vek. Teraz tu hranicu len posuvam, dieta planujem tak po 30, dovtedy musim najst vhodneho adepta na manzela. Vies, byvam v malom meste, ale v Blave mam s tromi kamoskami prenajaty byt, kvoli robote a skole by sa mi neoplatilo dochadzat a aj zivot tu ma mozno zmenil. Mala si aj pred tym nejake vztahy?

dada

krisha, zachutila ti sloboda a okusila si neviazany vztah bez zavazkou. vytvorila si si drogu a treba na tu naist protilatku, pokial nechces zit len od zazitku k zazitku-ale neber to prosim v zlom:-) sny a ani plany si netreba robit, lebo osud si aj tak urobi po svojom. ak som dobre ralata mas 25. noo este si mlada, to by bola z teba malada mamina.

krisha

presne tak, da sa to nazvat, ze zbieram skusenosti:-)Myslela som si , ze v tomto veku budem mat uz rodinu, deti, no teraz sa to nejako oddialilo. Mam sice na to vek, ale teraz to neriesim.

dada

nikto tu neni na to, aby ta hodnodil. kazdy si zodpoveda za svoje rozhodnutia a ked ti to takto vyhovuje mas plne pravo sa neviazat. skusenost je sucet nasich omylov. clovek vzdy dospeje k novym poznatkom, az ked je neskoro. z kazdeho sklamania i beznych medziludskych vztahov sa da zurocit poucenie. aspon ja to tak vnimam

krisha

No, nechcem aby ste si utvorili o mne zlu mienku, uz som pisala, ze si teraz uzivam slobodu a tym som myslela,ze vsetko co k tomu patri. Mala som partnerov, ale vsetko nezavazne, mala som aj takych, co mali priatelky a podvadzali ich. Sloboda mi otvorila oci. Netreba sa prilepit hned na prveho, treba vyberat a spoznavat. Tym, ze som bola 6 rokov s jednym, inych som nespoznavala a bola som zvyknuta na nanho, vo vsetkom. Bola som s nim od 17 rokov, predtym som nemala ziadne vazne vztahy. On mi proste pasoval, sadli sme si ako ludia a myslela som,ze to bude navzdy. V tom najtmavsom kutiku duse tuzim mat staly vztah, tuzim mat pri sebe cloveka, o ktoreho sa budem moct opriet.

dada

krisha a neuvazujes uz ze po takej dlhej abstinencii nezalozis novy perspektivny vztah? nechyba ti laska? bola si taka naro cna pri vybere partnera aj pred tym rozchodom? alebo je to dosledok sklamania?