je mozne zbavit sa alergie na potraviny?

mjanik

ja by som ti doporučil,daj si do poriadku trávenie , najlepšie akupunktúrou a budeš sa môcť plnohodnotne stravovať

[zruseny12]

...zalezi to uz len na tebe...hlavna vec,ze vies ze si alergicka na KAZEIN to je dolezite - CI POJDES NA GASTRO JE TO UZ LEN NA TEBE...ale ak by si mala helikob.to je tiez dost dolezite sa liecit...

ssssisa

nie nic nevravela asi za to aby som sa nezlakla aj ked na tom vysetreni som uz bola ... mam taky pocit ze zbytocne tam pojdem aj tak mi tam nic nedaju a mlieku sa budem musiet vyhybat tak ci tak ... ma vobec vyznam chodit po tych doktoroch????? ach jaj

[zruseny12]

...a spominala aj nieco o hadicke? mozno ta poslala preto aby ti urobili gastoskopicke vysetrenie,v akom satave mas travenie,creva,zaludok atd.tam ti zistia ci nems aj helikobaktera a mnoho inych veci...zalezi ako casto si jedla mlieko,mliecne vyrobky atd.

ssssisa

alergologicka mi potvrdila alergiu na kazein a soju teraz ma poslala na gastro neviete preco ? daju mi nejake lieky? aky je vlastne postup ked niekomu diagnostikuju alergiu ?????? diky

abaj

Potravinová alergia sa liečiť nedá. Ak ide o alergie, tak chýba v čreve enzým na ich štiepenie a lieky na to nie sú...sú enzýmy na prírodnej báze, dostať ich kúpiť v Čechách v lekárni, avšak na Slovensku nie je ani jeden na prírodnej báze a syntetický je Wobenzym, ale to treba brať vo veľkých dávkach denne a je drahý, avšak nemáš záruku, že ti to vôbec pomôže...takže nič...doživotne sa vyhýbať potravinám , ktoré neznáša tvoje črevo a nevie spracovať tvoj organizmus.

[zruseny12]

...nie som hned hrrrrrr...neviem ci mi vadia syry...LEN LEKARKA MI POVEDALA ZE MAM DOKONCA ZIVOTA DRZAT TUTO DIETU A VYNECHAVAT VSETKO MLIECNE...A CO OBSAHUJE MLIEKO...lebo ja mam z tohoto dovodu vela zdravotnych problemov...
aj taky tvaroh-je sami kazein...
...inak ja som to nezobrala v zlom tvoj prispevok -len som ti pisala svoj nazor nic ine...
som rada ked niekto pise o kazeine a vie nieco o nom,lebo tzko sa o nom hlada nieco...mam vela precitaneho-a rada si precitam aj od inych ludi...
uz som niekede citala ako sa vyraba syr...a niekedy som ho jedla denno denne-lebo som ho mala rada,aj tvaroh atd.

vevericka

ved dobre nemusis byt hned hrr, myslela som v dobrom:)..ja len ze chymozin je volne dostupny pod nazvom syridlo(okrem chymozinu to obsahuje chymotrypsin, a este nejake dalsie enzym, ale myslim, ze hlavna zlozka je chymozin)..btw vadia ti aj syry?? pretoze to je v podstate "natravenina" (zrazena) mliecna bielkovina(albuminy, globuliny, kazein..)

[zruseny12]

VEVRICKA...ano u uplne zdraveho cloveka ktory ma perfekne travenie atd.ale ak ma clovek znicene travenie...je to ine...a ked cloveku nestravi bl.kazein tato bielkovina sa dostava do pecene-poskodzuje ju...potom do krvi a napada vsetky vnutornosti,vcetne makkeho tkaniva atd.u mna sa to potvrdilo,keby sa bolo prislo na to skor...mohla som si vela veci zachranit ohladom zravia...