zub mudrosti

Príspevok v téme: zub mudrosti
zuzana175

uz dlhsiu dobu mi rastie na spodu zub mudrosti.doposial to bolo bez problemov,ale od vcera ma to priserne boli.a mam dojem,ze tu bolest moze spôsobovat aj dasno(mozno to dasno ani nie je,neviem,ako to pomenovat.tvori to sucast ust-ta bocna strana)neviete mi prosim pomoct,ako to bude dalej pokracovat?ci by som mal ist k zubarovi,alebo nie?na druhej strane mi tiez rastie a tiez ma niekdy bolel,ale to prestalo.myslite,ze aj toto prestane? dakujem vam

simka111

Mna tiež bolia mandle, toči sa zo mnou trocha a som dost unavena... vlasthe cela som z toho nervozna lebo mi to pobabralo leto :( :( ale zase lepsie akor ako neskor.. lebo vraj mi ten zub tam poriadne tlači do kosti... vyčitam si ze som zuvala zuvaku a ta mi to pobabrala,ale zase aspon som prisla na to v akom stadiu to je... lepsie teraz ked nechodim do skoly a ko potom ... dufam ze potom bude dobre :D

blondula

mne sarapatil zub mudrosti minuly rok.nikdy som nevedela co je to bolest zuba,ale toto bolo nenormalne :-( vsetko opuchnute,dasno,mandla,pod krkom,nemohla som prehltat,zut....proste nic ! ani k lekarke ist,lebo som to mala nakoniec v takom stadiu,ze som vobec nemohla otvorit usta :-( takze 4-5 dni som to pretrpela a ked som ako tak otvorila usta,sla som k lekarke.ale uz mi nic neurobila.ostal mi tam taky dzindzik z dasna.pod neho mi dala nejaku dezinfekciu ze to same odpadne,ale doteraz to neodpadlo.dufam,ze uz nieco podobne nezazijem,lebo to bolo otrasne :-( a to som bola este aj tehotna,nemohla som ziadne lieky brat ....

simka111

Dnes som bola na rengen a prisli mi na to aze mi rastie osmička-zub mudrosti, lenže je uplne otočeny takže mi tlači do kosti čelustnej..... mam ist za nejakym Dr.Sivkom alebo neviem ako sa vola.. tu v Prešove neviem ako to bude riešit velmi sa bojim.... ake su potom nasledky toho??? ako dlho nebudem moct jest??????

zubokkkkk

Dakujem za odpoved, viem ze nemam robit unahlene záveri len sa bojim ako to dopadne.
Neviem či to čo tu teraz napisem ma niečo spoločne zo zubom mudrosti... poslednu dobu ale len večer ked rozpravam tak mi puka v lavom uchu alebo skor za uchom, niekedy ked na neho lahnem akoby som tam mala bublink, ktore mi pukaju,niekedy ma aj trocha boli a tiež sa mi niekedy usta tažko otvaraju, a tiež pri prehltani citim pukanie v lavom uchu... asi opäť robim unáhlene závery, ale ked sa mi to bude zhorsovat pojdem k zubárke :(

Eva531

zubokkkkk - Niekedy sa naozaj moze stat, ze ked zacnu rast zuby mudrosti, tak sa predne zuby pokrivia. Stava sa to vtedy, ked zuby mudrosti nemaju medzi ostatnymi zubami dost miesta. To, ci tie zuby mudrosti prave u teba budu mat dost miesta a to, ci hrozi riziko, ze sa ti zuby znovu pokrivia, to dokaze najlepsie posudit zubar podla rontgenu. Daj si urobit ortopantomogram a ukaz ho tvojej zubarke, ku ktorej chodis, ale samozrejme, nemozes cakat, ze ak ti taketo riziko hrozi, tak ti to povie zubarka sama od seba, tak to teda nie. Pacient musi byt aktivny, komunikativny a sam sa na taketo veci u zubara opytat. Pre istotu, lebo napriklad pri takom ortopantomograme existuje vela veci, ktore si zubar musi vsimat, a preto sa velmi lahko moze stat, ze niektoru z tych veci, ktora by do buducnosti mohla pacientovi sposobit problem, si zubar nevsimne, pacienta na nu neupozorni a uz je problem na svete. Takze u zubara si treba otvorit usta. Obrazne, aj doslova.

[zruseny1]

zubok..správne chápem, že ešte ani nemáš zuby múdrosti a už stresuješ? :D
no niektorým ľuďom osmičky robia problémy, rastú krivo, tlačia sa im na iné zuby, rýchlo sa kazia...preto niektorí zubári ich odporúčajú vytrhnúť, predtým než začnú robiť problémy, teda prv než sa začnú extra kaziť, ale to nech ťa netrápi..načo nad tým vôbec rozmýšľaš..nemáš ešte ani jeden vonku:))))

zubokkkkk

je tu toho vela ale som z toho taka vystrasena ze sa mi nechce vsetko čitat,,,, uz asi pred dvoma rokmi ked som bola na rengen kôli strojčeku, mi zubarka ale ta ku ktorej chodim na preventivu povedala ze som chudinka lebo mam zlozite zuby, pod tym pojmom myslela to, ze mi pôjdu asi všetky 4 zuby múdrosti, ale ta zubarka ku ktorej som bola po strojcek teda čeľustna sa k tomu nevyjadrovala, hoci ani ja som sa nič nepytala...teraz uz nemam strojček ale bojim sa ze ak mi tie zuby začnu rast tak sa mi tie naspäť pokrivia... a to uz nehovorim o tom, že sa bojim tej bolesti pri zakroku.. moze sa stat ze sa ten rast zubov moze zastavit len tak??? citala som, že ze mozu byt rozne komplikacie pri zakroku, napr. zlomena čelust... teraz ked niečo jem, napr. oriešky tak ma boli dasno, mam ho opuchnute a mam pocit akoby mi ten zub pomaly rastol...nechcem si skaziť leto tým, ze ma budu boliet zuby... veľmi sa bojim :(