aky mate spolocny rozpocet s partnerom?ako financne zijete?

Príspevok v téme: aky mate spolocny rozpocet s partnerom?ako financne zijete?
aniz

Moj priatel zaraba asi alebo su tak strasne ceny okolo?(16 tis v bratislave),, (to je vraj slovensky priemer).Byt mame drahy okolo 8 tis na najom s elektirkou.Kolko vy?. Neviem ako zijete financne vy?.Vraj okolo toho su hadky v dvojici a manzelstve. Zatial sme sa o tom nepohadali az na par vinimiek ked on kupuje nezmyselene veci ako je kompas, dalekohlad,alebo telskop....a potom nemame na dovolenku....nie som zlatokopka,,prachy na stravu mame kazdy svoje a aj to neviem ci je dobre.ko to mate z rozpoctom ? Vraj nikde je to tak ze dava manzel manzelke vsetky prachy na domacnost a vsetko,,,,tak ako to mam urobit?dik za rady a inspiraciu ako ste to urobili vy.

wranka

barbinka, ja o koze ty o voze, na dobrych znamkach mi zalezi, lebo vdaka nim dostavam vysoke prospechove stipko. Nezijem na Slovensku, tu ma skola stoji vela. A manzel mi neda 20 litrov, lebo on mesacne donesie domov stvrt melona...O manzelskom zivote asi vies konove trenky, kedze mas len kamosa. Ty zase nevies nic o mojom zivotnom style, lebo kde zijeme my je vsetko ine, takisto skolstvo a nemoze to pochopit clovek, ktory nevystrcil zadok zo slovenskej dzedziny. Tvoj diplom tu znamena asi tolko ako maturita...To az tak zavidis, ze si este nebola nevesta a tvoj kamosko sa o teba nestara tak, ako moj manzel o mna? To vies, vsetci dobri chlapi su uz zenati:))))))))))))))))))))))))))

barbinka

wranka: takého povrchného človeka som už dlho nečítala. bleee. takže ja robím skúšky na Ačka a to sa nemusím šprtať ako ty, lebo mi to páli a mám vynikajúcu pamäť, ale to je jedno. a to, že ti zaleží len na dobrých známkach. čo máš ako z toho? keď dostaneš A, manžel ti dá 20 litrov, alebo čo? Tie známky sú nepodstatné, nikto na ne už pozerať nebude. ide už len o štátnice. a čítaj s porozumením, ak vieš čo to znamená, lebo ja som nepísala, že budeš nepoužiteľná práve ty. písala som vo všeobecnosti, že čo z toho keď má človek aj dve VŠ a v bežnom živote je nepoužiteľný. A láskavo, čo sa lásky týka ma nepoučuj, lebo nič o mojom súkromnom živote nevieš.

wranka

barbinka, tipujem, ze ked budes na materskej, tahat bude on, no nie? Teda, ak si ta raz vezme. Ja pracovat popri skole nemusim, radsej mam dobre znamky, ako by som ich mala mat priemerne a robit niekde za mensie peniaze, ked o rok mozem zarabat dva razy tolko...Na rozdiel od teba nielen ze som s manzelom denne, haha, ale staram sa aj o domacnost, okrem ineho varim, a to dost obtiazne jedla, staram sa nam o ucty a podobne.
Ako ty vies, ci budem nepouzitelna? Uz teraz mam hadam iste miesto v jednej firme, neboj, ja som si pracovny trh okukala uz predtym a takisto viem, co su to internshipy.
A netrieskaj prosim ta capiny, asi vies o laske malo, clovek sa na povel nezalubi, nevedela som hned zvoleja, ze ma vysku, ale hned som videla, ako distingvovane sa sprava a inteligentne hovori...

barbinka

wranka: kebyže tvoj manžel nemá VŠ tak by si ho podľa tvojich slov neľúbila. nemám rada ľudí, ktorí rozdeľujú podľa toho, či majú vysokú školu, alebo nie. A to, že budeš mať dve vysoké školy, ešte neznamená, že sa v živote uplatníš. môžeš byť aj úplne nepoužiteľná. takže toľko. btw mám tiež jednu VŠ za sebou a teraz si robím druhú ešte, ale ja na rozdiel od teba ešte aj stíham chodiť do práce a hrať 4krát do týždňa tenis a byť každý deň so svojim priateľom. Skôr sa zamysli nad tým, že tvoj muž ťahá za dvoch a ty sa len vezieš ako nad tým, kto má a kto nemá vysokú školu.

wranka

Inak peniaze su vraj cislom jedna preco sa dvaja hadaju...To je sice pekne, aj najdolesitejsie, ze sa maju radi, ale prachy su tiez! Z lasky sa clovek nenaje- hovori moja sestra.

wranka

rodrigez, to si nemyslim, ja som hladala partnera, s ktorym si jednoducho rozumiem a da sa s nim porozpravat o vsetkom moznom, to, ze ma VS na nom len o to viac obdivujem, lebo sama viem, co to je za drina...Poznam mnoho ludi, ktori maju vysku a su to hlupaci- ci nazorovo, ci v prejave...V nasej spolocnosti je akosi viac akceptovatelne a povazovane za samozrejme, ked muz zaraba viac...Ja som pisala skor o lenivcoch, ktori sa fakt nechaju zenskou vydrziavat...

daduska

No, ja mam vysoku skolu, partner nema a vobec to nie je problem. Sme spolu pre lasku a nie pre skolu alebo peniaze. Este spolu nebyvame, ale ked budeme, peniaze budu spolocne, ved pracovat budeme obaja a je jedno, kto zaraba viac alebo menej.

rodrigez

Vlastne myslis ze clovek s vysokou skolou je nieco viac ako ten kto ju nema? Mas pocit ze z vysokej skoly vychadzaju nejaky nadludia? Len ma zaujima tvoj pohlad na vec... osobne nemam rad ludi co si myslia ze su viac len preto ze maju 3 pismenka pred menom... aj ja ich mam, ale nemyslim si ze som viac a uz vonkoncom by mi nevadilo mat priatelku bez VS...