Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

jozoko

Môžeme použiť pharmatex bez kondómu? Môžem sa potom do partnerky urobiť bez strachu? Je to až natoľko účinné?

Veronča

ahojte,ja som Pharmatex použila po prvý krát,bolo to cez plodné dni a menštruácia mi mešká už 6 dní,nakoľko nemávam problém s tým,že mi mešká,ba naopak chodí mi pravidelne alebo o pár dní skôr ale nikdy nemešká tak máme s partnerom obavy. Môže mi to narušiť cyklus aby mi meškali? ďakujem

buko123

adylady- pytas sa naco pouzivat obe ochrany? pretoze vzdy je PRAVDEPODOBNOST ze nebude fungovat jedna z nich, pearlov index to dokazuje, ale jednoducha matematika nam vravi ze ak pri pharmatexe mas pravdepodobnost=2% a pri kondome 8% tak vysledna pravdepodobnost otehotnenia je 0,16%...co je myslim omnoho menej stresujuce cislo :)

mladucka5511

ja som to pouzivala od zaciatku pohlavneho zitia aj s kondomom,problemy sa ziadne nevyskytli,ale posledny krat sme pouzili len krem a mam strasne zvlastny pocit,menstruaciu som mala mat vcera,viem,ze jeden den meskania nie je este nic ale ten pocit tam je,ale na druhej strane priatel sa do mna nespravil a krem je nato aby sa partner mohol spravit do partnerky bez nejakych zabran tak dufam,ze to meskanie je len z nejakej choroby a krvicka a o chvilu dostavi

katka1000

chcem sa spýtať že či si mozem dať krém clotrimazolum (krem je proti svrbeniu a mykoze po antibiotikach) asi tak 8 hodin pred pohlavnym stykom....ci to nie je potreba potom umyvat alebo nejak tak...newiem ci to moze znicit ucinku pharmatexu...dakujem za odpoved

mysurienka

ahojte, pisem neskoro, ale predsa, som clovek, ktory pouzival pharmatex a STALE POUZIVAM. bez prerusovanej suloze, bez ratania plodnych a neplodnych dni, uzivam nonstop cez dva roky a maximalna spokojnost. a na vysetreniach som bola, som plodna ;)

lelenana

ahojte , pouzivam pharmatex globule a chcem sa spytat ci moze narusit ucinok ked sa po styku utriem intimnym vlhcenym obruskom... nemalo by to mat taky vplyv ako mydlo, nie? dakujem za odpovede :)