Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

lioness_01

Whittie: na základe toho, že dodržiavam pokyny a používam Pharmatex SPRÁVNE podľa inštrukcii si usúdila, že ho vlastne vôbec nepoužívam ? ? ? :D :D

ty budeš nejaká zakomplexovaná asi,alebo čo :D

musím ťa vyviesť z omylu - "fičíme" na Pharmatexe už nejakú tú dobu :))))

Whittie

lioness_01 - krém má účinnosť 10 hodín a myslím že jedná dávka uplne stačí ak si dáva chlapec pozor a nevystrieka sa dnu. Pharmatex používam už nejaký čas a môžem ti povedať že tehotná nie som pri spôsobe môjho terajšieho užívania... takže ak Pharmatex nepoužívaš, nemudruj tu...

lioness_01

Whittie a cilusiatko:

po každom styku je potrebná nová globula/nová dávka krému. inak riskujete otehotnenie !

cilusiatko: LEBO medveď !

Whittie

Pharmatex krém používam už nejakú dobu a som uplne spokojná. Je to lepšie ako kondom :-D Dám si jednu dávku na celý večer a je to :-D

cilusiatko29

Ale prečo po každom vystreknutí si musím dať novú globulu veď ale tá globula má chráni 4 hodiny a keď to stíhame do 4 hodín tak tomu fakt nechápem!!

21Veronika1

Dobrý mám otázku použila som Pharmatex a partner sa do mňa spravil dva razy a použila som len jednu kapsulu..Môžem byť tehotná? Mám strašný strach Ďakujem za odpoveĎ ...som hysterka a som dosť paraoidná tak prosím upokojte ma :D

AdamKrt

medickaLFUK:

niekomu vyteka krem moc, niekomu zase pri poriadnom milovani vyschne... :) Nemusite si davat plnu davku. Ak si vsimnes, tak stejne tak 40 percent vytecie vonku. Davame si s priatelkou tak 60-70 percentnu davku. Este okolo 50 percentnu davku pouzivaju vo Francuzsku, co odporucal gynekolog. Mnej vsak uz nie... Radsej pridam davku neskor, ked to vysche. Co sa tyka vytakania, mozes sa predsa 2 hodiny po styku vytriet, urobit si vyplach posvy, alebo si dat proste intimku...

medickaLFUK

A ešte niečo, užívajte systematicky pred každým stykom. Nepoužívajte v žiadnom prípade, ak práve užívate nejaké intravaginálne liečivá. Alebo ak máte precitlivenosť na niektoré zložky, príp. negatívnu skúsenosť s precitlivenosťou naň. To všetko je v príbalovom letáku, poriadne preštudujte, aby ste to správne použili, to je samozrejmosť, aj pri kondóme alebo HAm,či iných liekoch, si predsa prečítate leták.

Informujte sa o spoľahlivosti tej-ktorej metódy na Pubmede alebo Wikipedii, štandardne je to Pearl index, je to počet žien v danej štúdii zo 100, ktoré otehotneli za rok používania. Líši sa pri správnom užívaní (perfect use failure) a pri bežnom užívaní (typical use failure). Je jasné, že typical use failure je vždy, aj pri Pharmatexe, väčší ako perfect.

medickaLFUK

Ahojte, ja som sa o Pharmatex zaujímala aj medicínsky, môj gynekológ ma tak prekvapil, že ho nepoznal vôbec a jeho účinnosť podcenil. Zháňala som si na medicínskych stránkach (Pubmed - je to po anglicky) jeho účinnosť na základe vedeckých štúdii, síce ich veľa nebolo. Ak sa použije správne, má účinnosť naozaj veľmi vysokú, vždy lepšie ako bez antikoncepcie!

Ale ja som paranoidná a ešte som to poistila kondómom, no to sme s partnerom ani nesexovali, len tak maznali dôvernejšie. Chcem prejsť ale na HA (chcem mať navyše pravidelný cyklus a lepšiu pleť, no ak nebudem spokojná, okamžite končím) a súčasne aj Pharmatex používať, lebo proste neverím ničomu, moja mama mi hovorila, že otehotnela aj s vnútromaternicovým telieskom (veľmi spoľahlivá metóda, ktorú navyše zavádza zdravotník, teda používateľka to nemôže dorýpať) a dieťa bolo navyše poškodená a má aj cysty (riziko IUD sú aj cystyy), tak sme sa s priateľom dohodli, že kým študujeme a dieťa by pre nás bola pohroma, budeme používať 2 antikoncepčné metódy spolu, samozrejme také, ktoré sa nevylučujú.

Pharmatex je fajn, jedine mi vadí, že vyteká ešte aj na druhý deň a nič sa s tým nedá robiť, ani vonkajšie umytie nepomáha a mám poriadne vlhké nohavičky.

No účinnosť naozaj dobrá, ak sa ale použije správne podľa letáku (na umytie sa nevylučuje s prípravkom Saforelle, ktorý nemá mydlo), ak ale chcete mať ešte väčšiu istotu, použite aj s kondómom (ja napríklad mávam kvasinkové infekcie a takto sa nemusím báť, že nejako ohrozím priateľa), napríklad ultratenkým, vrúbkovaným a nepripravíte sa o zážitok. :) A maže to. :) A je vhodný pre ženy, ktoré nemajú pravidelný pohlavný styk (keďže tabletky pre sex raz za mesiac brať je drahý špás) a ktoré nechcú alebo nemôžu HA, nie je to drahé, ľahko zoženiete v lekárni, ja dávam prednosť krému, lebo účinkuje hneď a ľahko sa aplikuje, netreba strkať prsty dnu. Škoda toho vytekania. Ak niekto otehotnel pri správnom užívaní Pharmatexu, nech sa ozve.