predcasne narodene deti

zuzkas

ešte som zabudla napísať že sme bojovali aj s atopickým ekzémom,ktorý mal najme na tváričke a vyrážky ktoré mal po narodení,tak sa mu museli prepichovať sterilnov ihlou a mal ich všade chudáčik :-(

zuzkas

aj nám sa narodil synček predčasne,síce v 35t.t.,ale skôr ako mal.ležala som na udržiavaní od 31t.t.tlačili do mňa injekcie a tbl., mala som zelenú plodovú vodu,lebo som bola otvorená od 24t. a hneď po narodení mal infekciu/takže bol na antibiotikách a museli sme ho 3xdenne kúpať v hypermangáne/.pôrodnú vahu a dĺžku mal ako donosený 3300/50.mali sme problémy s očkami asi do pol roka,prepichovali mu slzný kanálik,ako 4týždňový prestal dýchať,zistili mu reflux a šelest na srdiečku.teraz ešte nemá 2 roky a museli mu vyberať krčné aj nosné mandle.rastie ako iné deti v jeho veku,v 11m.začal chodiť,veľmi pekne rozpráva,ale obmedzenia sme mali stále rôzne,proste nieje to ako keď sa narodí bábo načas!

an1ta

Ahojte, mne sa narodil syn cisarskym rezom v 31.tyzdni z dovodu preeklampsie. Mal 1150 gramov a 36 centimetrov. Prebehli necele dva tyzdne, dycha samostatne a uz sa mu aj zaludok a creva rozbiehaju, pomaly zvlada aj mliecko. Sice mu stale podavaju vyzivu aj do zili, dufam ze sa jeho stav bude len zlepsovat a bude pomalicky priberat. Je to velky bojovnik. Ta preeklampsia je strasna choroba... stale bojujem s vysokym tlakom aj napriek tomu ze beriem kopu liekov na znizenie a beham po doktoroch... Drzte nam palce ako aj my drzime vsetkym malickym bojovnikom!

bobacik2316

ahojte,aj mne sa narodila dcerka v 31.tyzdni ,s pôrodnou hmotnostou 800g a 30cm,presli sme si infekciou,4 dni po narodeni SC ,bola na ATB,potom jej zistili retinopatiu(odlupovanie sietnice),tak ked nam volali,ze by mohla oslepnut,boli sme zufalí,tak sme suhlasili s operaciou ociek a nastastie to dopadlo dobre,teraz chodime na preventivne ocne kontroly,kazdy polrok,ale je to ok.potom ked mala 3 tyzdne,tak dostala tranzfuziu a domov nam ju pustili,ked mala 2,5mesiaca,zacal kolotoc vysetrni,neurologia,ocne kontroly,rehabilitacie,cvicili sme vojtovu metodu,mala lahku hypotoniu,ale teraz bude mat v novembri 5 rokov a je zdrava ako rybycka,chodime iba na tie ocne kontroly,je taka ako ostatne deticky,sikovna a ma tooolko energie,ze sa cudujem ,kde ju berie.Teraz su specializovane pracoviska,medicina postupila,tak sa nebojte,vsetko to dobre dopadne,drzim palce.

strach

..ahoj Hugina..
mame sa v podstate rovnako ako naposledy...bojujeme stale s infekciami a je dopovany liekmi na tlak a oblicky...priberame..inak nic nove...

strach

...ano je to nase prve dietatko a vyzera to tak ze aj posledne...som dost chora a dalsie tehotenstvo uz moje telo asi nezvladne...
..momentalne je stabilizovany a uz tam nastalo nejake poskodenie organov,zevraj je to z opuchu organov a preto nepracuju ako maju ...najviac sa mi paci ked povedia-musite len cakat a verit,ale cakajte aj to najhorsie...vzdy ked to vyzera ,ze uz bude dobre tak sa nieco pokasle...

Hugina

Aj mne preeklampsia zapríčinila predčasný pôrod, len u mňa sa to zbehlo strašne rýchlo...:-( Je to vaše prvé dieťatko? Máte nejaké nové informácie?

strach

Este raz dakujem....je super mat niekoho kto vie presne ako sa citim a rozumie mi..
Dovodom bola preeklampsia,vsetko bolo v poriadku uz som lezala v nemocnici asi mesiac na pozorovani...vysledky boli v ramci moznosti tiez v poriadku a zo dna na den sa to zhorsilo tak,ze mi maleho museli vziat...