predcasne narodene deti

sperla

Ahojte, mne sa tiez narodila dcerka 1010g a 27cm. Ochorela som na preeklamsiu a museli mi dcerku vybrat CR aby nas zachranili obe. Nastastie som rodila v anglicku. Po porode bolo vsetko bez komplikacii a ked mala 1560g to bolo po 36 dnoch tak sme si ju uz niesli domov. Teraz ma 2,5 rokov a az na nejake zapchy je uplne v poriadku. Kazdy den dakujem za to stastie. Bohuzial boli tam na oddeleni Special care aj mamicky, ktore take stastie nemali. Pozdravujem vsetky mamicky, ktore sa starali o take malicke deticky ako ja.

komin

Dobry den prajem,
nie som mamička s podobným problémom, napriek tomu by som Vás rada povzbudila. Som lekárka,ktorá celý svoj profesionálny život venuje práve novorodencom. Váš drobček má šancu normálne sa vyvíjať, záleži od pridružených komplikácií. Organizmus dieťaťa je však vo vývoji a aj to, čo sa v nemocnici vidí ako perspektívny problém sa časom veľmi často veľmi priaznivo vyvíja.

S radosťou Vám odpoviem na Vaše otázky.
MUDr. Monika Antošová
www.choredieta.sk

anos 72

Milé maminky, ja mám dve detičky, obidve predčasniatka. Starší, 7 ročný, sa mi narodil v 30.t.t. s mierami 1300g/38 cm a mladší, 2.ročný, sa narodil v 28.t.t. vážil 1000g a meral 33 cm. Medzitým sa mi zadarili ešte 2 spontánne potraty. So starším som cvičila Vojtovku, aj keď si myslím, že ju až tak nepotreboval. Teraz v ničom nezaostáva za svojimi rovesníkmi, je druhák a veľmi šikovný.
S mladším som necvičila, vraj sa od toho najnovšie upúšťa, sem tam sme si precvičili niečo z detskej gymnastiky. Je z neho strašný šinter a aj keď je drobnučký /11 kg/, nemá žiadne zdravotné problémy.
Viem, čo maminky predčasniatok prežívajú, takže všetkým držím palčeky. Naše zdravotníctvo aj napriek kritike napreduje a ja nedám na našich pediatrov dopustiť. A som neskutočne šťastná, že aj keď sú moje deti občas stráááášne besné, môžem si ich pritúliť a sú zdravé.
Všetkým želám krásne sviatky a veľa pozitívnej energie a sily.

andreah77

Tak sa pridávam k tejto téme s vlastnou skúsenosťou. Naša Lucka sa narodila v 34tt ale čítala som že niektorým oveľa skôr. Bolo to zrejme vďaka mojim problémom s pečeňou, našli mi vtedy žlčový kameň. Lucka mala však podľa mňa celkom peknú váhu 2,5 kg našťastie nemala žiadne vážnejšie problémy čo sme boli veľmi radi, len trochu očká mala zatečené ale to mala upchatý slzotvorný kanálik a mala aj žltačku. Inak bola 5 dní v inkubátore a v nemocnici necelé dva týždne. Prešli sme si aj vojtovkou, hoci nič vážne nebolo no ale dobre, zo začiatku som odmietala ale keď som sa dozvedela viac tak to bolo lepšie a potom som sa na to pozerala inak aj keď doteraz si myslím, že tú vojtovku nepotrebovala. No teraz má dva roky aj 5 mesiacov. V ničom nezaostáva dokonca je o dosť popredu oproti svojim vrstovníkom a to v mnohých veciach, nemusí byť z nej superdieťa hlavne že je zdravá a spokojná. Držím palce všetkým predčasne narodeným detičkám tie začiatky sú určite veľmi ťažké hlavne pre tých, ktorých detičky majú vážnejšie problémy a narodili sa oveľa oveľa skôr...

duška

Mila Branislava,mne sa tiež narodil synček v 27.týždni.Po narodení ho tiež liečili antibiotikami pre infekciu,mal krvácenie do mozgu,hydrocephalus,10dní bol na kyslíku,3krát dostal transfúziu krvi,prešli sme si rôznymi útrapami,stravu toleroval len veľmi pomaly a v maličkých dávkach..Aj s pľúckami sme mali problémy,často sme navštevovali pneumológiu.Úplne chápem tvoje obavy,ja som si tým všetkým tiež prešla a dnes má malý 4 a pol roka a je z neho krásny zdravý chlapček.Ak sa chceš porozprávať,kľudne mi napíš na mail.Ak môžem,rada ti so všetkým pomôžem,ak to bude v mojich silách.Držte sa obidve.

branislava

vsetkych vas pozdravujem.pise vam zufala matka dcerky ktora sa narodila 23.oktobra 2008,v 27 tyzdni.prave prechadzame najtassim obdobym aj preto ze sa narodila daleko od slovenska a to v anglicku,v meste birmingham.velmi by som ocenila neake postrehy,alebo skusenosti s takymito detickami.mala bo 10 dnoch dostala infekciu crievok,co malo za nasledok vysadenie materskeho mliecka,a nasledne dostavala antibiotika,dalej jej zistili pri rengene slabsi zapal pluc.po 7 dnoch jej visadili ant.a zacinaju jej davat v malych davkach materinske mlieko.velmi sa obavam znova komplikacii zo stravou.ak mate neake postrehy,prosim poradte mi.dakujm

duška

Dejnaya,som rada,že si sa aj ty pripojila k našej debate.A som šťastná keď vidím aké múdre a šikovné deti vedia vyrásť z našich drobčekov.Prajem ti všetko dobré a hlavne zdravé detičky.

radana

Duska,kludne,ked ta bude nieco zaujimat,rada ti pomozem,ked budem vediet.Kludne napis,co ta zaujima.S tym skrabanim to zrejme nebude az take zle,ja hovorim,ze pokial si to vie on sam po sebe precitat,je to dobre.len to je horsie,ze na gympli vela krat lustil aj on sam po sebe tie svoje cmaraniny :D Tebe aj malemu prajem vela zdravicka..