CESTOVANIE, destinácie a pohľady na iné národy, kultúry

bubinka

tiez mojim velkym snom je precestovat pocas mojho zivota co najviac, vidiet co najviac, velmi ma to naplna, ked mozem cestovat a vidiet zivot v inych krajinach, ine mentality, tradicie a musim suhlasit s cat, zatial taliansko sa mi zda byt co sa tyka pohostinnosti a povahy ludi najprijatelnejsie, kebyze chcem niekde zit, tak urcite tam, naqjradsej pri mori, lebo milujem mori, aj som napoly od mora, takze tak :)

bubinka

no napriklad, ja mozem prispiet do tejto temy tym, ze momentalne v poslednych troch dnoch sme ukazovali bratislavu jednemu milemu studentpvi mediciny z Chile a jednemu postarsiemu strasne milemu a pohodovemu TAlianovi z milana, aj u nas obaja prespali a je to uzasny pocit, ked mozes s niekym kto zije v inom svete, v inej kulture, podebatit, porozpravat sa o historii a zvykoch ich krajiny nazivo a byt pozvany k nim na oplatku:))

cat

ja vzdy ked cestujem(vacsinou za pracou)tak sa velmi tesim, no po case sa zasa tesim naspat domov a dokonca ma to ubija, ked viem, ze nebudem mat moznost dostat sa domov na dlhu dobu. (ale to s cestovanim tusim velmi nesuvisi..)su destinacie vyslovene dovolenkove/chaoticke/velmi rozdielna mentalita, kde si ja osobne neviem predstavit zit a existovat. a su destinacie kludnejsie/pracovne/jednoducho mentalita, ktora cloveku viac sedi, kde ta to chyti a vzdy sa tam rad/rada vratis. kde by som sa vedela vratit: nemecko, taliansko. a kde by som urcite nedokazala zit: anglicko, kanarske.
Ale to taliansko mi pride take naprijatelnejsie. zatial som toho este tak vela nevidela, ale to sa spravi v dohladnej dobe... :))

bubinka

to aj ja, preto som založila túto tému, lebo viem, že sem chodí veľa ľudí a hádam to je dobrá šanca ako podebatiť, veľa nového sa dozvedieť :)