Moze byt tehotna ?

cukrik4444

andyna diky ty si jak doktorka.fajn sa stebou keca.mohly by smee pokecat vlastne pisat si ale nie tuto nemas email bo na pokeci nick?potrebovala by someste take iformacie

andyna

Plodne dni su cca 12.-14. den menstruacneho cyklu. Cize prvy den kedy je krvacanie je prvy den noveho cyklu. Vtedy je v zdravom tele pripravene vsetko na prijem spermii a tiez aj to, aby sa mohli dostat k vajicku. Napriklad vtedy je zena aj vlhsia pri sexe a aj normalne je jej vytok hustejsi a natahuje sa medzi prstami. Ak si mala plodne dni, si zdrava a spermie sa naozaj dostali k vajicku, tak tehotna mozes byt. Je to prirodzene. Vies no, je vela faktorov, od ktorych zavisi, ci zena otehotnie alebo nie. Niektore sa snazia stale cez plodne dni, a ine otehotneju ani nevedia ako. Ale snad si nemala plodne dni. Po nich uz percento moznosti oplodnenia klesa a tesne pred menstruaciou uz je pravepodobnost takmer nulova. Aj ked sa hovori, ze cert nikdy nespi;)

andyna

Ked zena nema plodne dni, podla kniziek by sa nemalo nic stat ,pretoze prechod v krcku maternice je upchany hlienom, cez ktory sa spermie nedostanu. Vies ale, podla mna ked je organizmus mlady a ty mozno este nie si taka skusena, tak na plodne a neplodne dni by som sa prilis nespoliehala.
Tehotensky test dokaze ukazat ci si v tom alebo nie po piatich dnoch.Zalezi od toho, aky si kupis. Odporucam v lekarni. Normalne si bez obav vypytat, popytat sa a tam poradia. Ak sa ukaze negativny, este by som po par dnoch pre istotu opakovala.
No a o tej injekcii a medikamentoch som pocula iba od kamaratok. Stoji vraj okolo litra.

cukrik4444

takze nemusim pockat kym dostanem menzes?po piatich dni po pohlavnom styku uz mozem vediet ci som v tom?a to ze nemam plodne dne to neznamena ze som neostala teotna alebo ano?plis?

D_nika

andyna, nepopises cosi viac o tej injekcii, co sa da pouzit do mesiaca? o tom som este nepocula a bolo by fajn si rozsirit obzory.. :)

D_nika

ja som tu pisala o tom "mamateste" a ten uz po piatich dnoch od potencionalneho pocatia :) niektore su aj od desiatich dni... ale to je uz dost vela..