crohnova choroba

Príspevok v téme: crohnova choroba
nicenick

Ahoj mam taky problem ze mam crohnova chorobu uz dlhsi cas cca 8 rokov mam problem s pribratim...jedlom to velmi nebude pretoze doslova zerem ako prasa ale pribrat neviem ani jedno kilo (sprosty crohn)tak len zeci neviete nejaky figel ako s crohnom vybabrat a aby som aj nieco pribral lieky uzivam pravidelne sulfasalazin uzivam 4x denne + kopa dalsich liekov no neviem toho crohna porazit...prosim ak niekto nieco viete tak poradte situacia je umna zufala

Gabika02

Informujte sa u svojho lekara ohladom noveho lieku na utlmenie priznakov choroby-Humira.Clovek po nej priberie a vrati sa spat k plnohodnotnemu zivotu a nemusi si robit starosti s dietami,ani obmedzovanim sa po nijakej stranke.Mam to overene.

misulka

Zdravim vas. Moj priatel ma uz 4 roky Crohna,zo zaciatku bral Medrol, mal relativne kludne obdobie skoro bez bolesti, ale asi tristvrte roka ma skoro kazdy den obrovske krce.Nevie nahodou niekto co je najlepsie proti tymto bolestiam,lebo na tbl si nechce navyknut.Lekarka mu predpisala Algifen kvapky.Nepozna niekto nejakeho fakt odbornika na tuto chorobu? Teraz berie Salofalk a Entocort. Dakujem

vlado

No to si jej moc nepomohla. Keď sa bojí o dieťa a ty jej napíše že už s tým nič neurobí. Čo trebárs nejaké liečenie? Zrovna som čítal že sa lieči už niečim novým. Ale neviem, či je to aji vhodné pre deti.

dagmar

Milá Mária, obávam sa že ako matka máš len veľmi obmedzené možnosti. Pri Crohnovej chorobe môžeš dosť ovplyvniť stravou a tiež pokiaľ možno čo najviac zabrániť stresu v živote chlapca. Ale myslím, že s nástupom puberty budeš mať čím ďalej menšiu možnosť zasahovať do jeho života.

dvorská mária

Dobrý deň, môj syn má 13 rokov a má Crohnovu chorobu od 8. rokov. Vlastne bolo všetko ako tak v poriadku, síce mal niekedy časté hnačky a bol slabší, ale pomocou liekov sme chorobu zvládali. Ale na jar sa jeho stav veľmi vážne zhoršil, má neuveriteľné množstvo zameškaných hodín v škole. Momentálne je v nemocnici. Moc a moc mu chcem pomôcť, ale neviem, čo preňho môžem ako matka spraviť. Ďakujem za každú radu.

andy

To je práve na tom to dobré, že sa dáva infuzka, ale iba ambulantne. Prvé dve dávky sú po dvoch týždňoch, potom po osmych a to mi už na to dochádzanie pripadá únosné. A je tam úplne nové oddelenie, tak to snáď nebude nejaké depresívne. Čo ja viem, tak biologická je dosť účinná a ľudia ju na rozdiel od imunosupresiv znášajú veľmi dobre.

RNG

remicade, je sice protizapalova droga, ale zaroven potlaca imunitu tela, tj oslabuje ho proti chorobam. Ciste proti zapalom bez potlacenia imunity je plno potravinovych doplnkov, ktore by som bral najprv, skor nez siahnem na zivotunebezpecnu drogu.
Uvadzam aspon niektore:
Quercitin(2x1 gram) bromelain 2x600 gdu, pupalkovy/borakovy olej 3x1 gram, curcumin 2x500 mg, dumbier 2x1 gram.....
No a samozrejme 2x1 gram pripadne aj viac triphaly, larix, pektiny a podobne na cistenie criev. A samozrejme probiotika a aloe .
Pre istotu(proti nakazam) by som pil roztok GSE aspon 20 kvapiek denne. Pripadne bral aj beta glukany na ZVYSENIE imunity, nie naopak.