Socialna fobia

DandyKa

a Ako to máš Anna 111? lebo ja tým tiež trpím..neviem ale nájsť tvoj mail..ak chceš rada by som si popísala.

Anna111

Dobrý večer, priatelia. Trpím socialnou fobiou a potrebujem pomoc najprv by som sa chcela s niekým o tom porozprávať. Je to pre mňa už naozaj neunostné. :( Potrebujem to dať zo seba von a potrebujem sa s niekym porozpravat kto s tým má tiež skusenosti. Už takto viac nedokážem žiť. Radšej fyzicky trpiet ako toto.:(( Nikomu na svete to neprajem. Prosim Vás napíšte mi čo najskôr na uvedený e-mail. Budem Vám nekonečne vďačná vopred ďakujem.

tryin

ahoj, rada by som Ti odporucila stranku www.uzkost.sk, tam sa dozvies, ze socialna fobia je proste choroba a ako taka by sa mala aj liecit. cize chod bud priamo za psychiatrom, alebo k svojmu obvodnemu lekarovi, ktory by mal SF vediet diagnostikovat a pripadne Ta poslat k odbornikovi. mna tiez trapia priznaky SF, ale zatial sa neliecim (bolo by to smiesne, keby to nebolo take smutne, ale proste sa bojim ist k lekarovi !) ak si chces o tom pisat, pokojne mi posli mail, budem rada.
drzim Ti palce.

PS: Ak vies po anglicky, na stranke www.socialphobiaworld.com mozes stretnut dalsich ludi s tymto problemom (a napriklad aj mna, cize ak po anglicky nevies, nevadi :).

alpaka

...a to ho mam popisany asi do 3/4 a je doost hruby)
teraz niekedy si to tiez citam a rozmyslam,kde by som este co mohla zlepsit

alpaka

vzorka z mojho zosita:
neznasam smiech cudzich ludi na ulici ci v bare,v obchode.hned si myslim,ze sa smeju na mne,ze nieco mam na sebe zle(ako by bol cely svet len o mne,vsak:o)
bojim sa ,ked ma fotia a kameruju cudzi ludia,alebo aj znamy.niesom si ista ake su tie fotky,ci tam niesom moc skareda...trapna na kamere.a viem,ze ich nevymazem ako na svojom fotaku a to ma stve najviac.
mam problem ist s niekym novym von,bojim sa,ze sa budem cervenat,ze bude viaznut rozhovor.prezivam stres,ze bude ticho a ze budem trapna a nemozna.
mam obrovsky problem byt stredobodom pozornosti,preto nerada nosim cokolvek vyrazne,co by bilo do oci,ci topanky ktore klopkaju,sukne.myslim si ze som hnusna
--urcite uz nic z toho nieje tak ako predtym,vse je o polovicu a viac lepsie..a v pohode si dam klopkajuce topanky..aj odvazne veci..