Neškodná hormonálna antikoncepcia?

Príspevok v téme: Neškodná hormonálna antikoncepcia?
mikuláš novota

Úmrtie 17 ročnej dievčiny užívacej hormonálnu antikoncepciu, len potvrdzuje, že naše zdravotníctvo môže zdraviu škodiť.
Väčšina z Vás, čo ste užili alebo užívate antikoncepčné pilulky, ste sa tak rozhodli po ubezpečení predpisujúceho lekára, že tabletky, ktoré Vám predpisuje sú neškodlivé, alebo že nežiadúce účinky sú neznáme, čo možno ste sa dočítali aj po rozbalení krabičky s antikoncepčnými pilulami.
Vedzte, že Vám pravdu nepovedali, najskôr kvôli zisku, lebo hormóniky v tabletkách aj prírodného charakteru dokážu točiť nemalé peniaze. Že určite sú pre človeka nebezpečné je fakt, ktorý Vám každý producent či výrobca rád zamlčí. Narušia Vám prirodzenú hormonálnu aktivitu, sú karcinogénne, obličky a pečienka tiež niečo schytajú a najhoršie je, že sú zväčša mutagénne, takže ak neskôr predsa budete chcieť mať zdravé detičky, tak vedzte že Vám môžu byť "vďačné" za choroby či iné viditeľné alebo neskôr prejavené či skryté handicapy. Vášmu životu doprajete viacej neviazanej rozkoše a pôžitku, no na úkor svojich budúcich detí, ktoré sa možno o to viacej budú trápiť a život bude pre ne väčším peklom.
Lekárom:
hovorte pacientom pravdu a ak Vám ju na lekárskej fakulte nedopriali, tak asi preto, lebo fakulta a jej štúdijný program boli závislé na priemysle a mali ste sa naučiť len to, čo priemysel od Vašej loajálnosti vyžaduje.
Nečudo, že lekárske fakulty končia zväčša takí, ktorí sú bez zdravého vzťahu k vlastnej životospráve, s cigaretou v ústach (exminister zdravotníctva), závislí na kofeíne a analgetikách či iných psycho-stimulantoch (česť výnimkám), lebo tým prejavia svoju najžiadúcejšiu schopnosť - loajálnosť k farmaceutickému priemyslu.
Aj veda je strategicky usmernená priemyslom. Stále sa hľadajú tabletky napr. na "liečbu" rakoviny, pričom nikto Vám nepodporí výskum zameraný na samoliečenie vstrebávaním nádorov známou glukoneogenézou, ktorá je v lekárskej učebnici spomenutá len v 2 riadkoch učebnice, či inou zmenou životosprávy. Prečo? Asi preto lebo by to nebolo v súlade s obchodnou stratégiou priemyslu, opodstatnenosti existencie zdravotného servisu a zdravotných poisťovní.
Takže otázka, či zdravotníctvo z dlhodobého hľadiska zdraviu pomáha alebo škodí je aktuálna.

rita23

je to mozne, hlava ma boli aj tri dni po sebe, potom mam 3-4 dni pokoj a znova, ficim na ibalgine, a dost ma to uz hneva, ale neviem ako sa chranit dalej, priatel mi nahovara inu HAK, ale kazdy zaciatok prinasa este horsie veci, co som tu citala, spinenie a ja ani uz neviem co

jaaj

fakt netuším ako je to s tebou, ale aj mna neskutočne bolela chrbtica, ked som sa učila, vtedy som ešte brala bellaru, aj ibalginy na hlavu som brala min 1x za týžden a pred krámami som nevedela vydržať. teraz po vysadení ma hlava nebolieva vôbec. preto si myslím, že aj ty to môžeš mať z hak.

cervicka

ja tiez bere belaru ale asi iba dva tyzdne a zatial nic aspon nic nebadam...ale zatial nepocuvam o nej nic dobre tak neviem...

rita23

pre jaju: minuly mesiac mi bolo casto nevolno, raz som vracala, a o tri tyzdne nato sa to zopakovalo, bala som sa, ze som tehotna, ale kramy som dostala nacas. S vysadenim tabletiek este musim pockat, lebo si niesom ista, ci ta bolest hlavy je z tabletiek, alebo z krcnej chrbtice, ktora ma pravidelne bolieva

jaja

ak ta zaujímajú veci ohladne hak- tak na kategorii ženské choroby- téma pre ženy ktoré vysadili hak (jedna z mnohých), je tam tiež dosť popísané... podla mna je dobre, aby žena vedela, čo to môže spôsobiť, aby to mohla prípadne včas vysadiť...a aby si nemysleli, že ak sa s nimi deje niečo, čo sa nedialo pred tým ako brali hak, že je to normálne...

jaja

asi som ťa nepotešila teda mojimi príspevkami, ked tiež berieš bellaru... ale je to realita, a po 2 mesiacoch od vysadenia sa nevie moje telo dostať do normálu (brala som ju 4 mesiace, ovplyvnila mi hlavne psychiku-stresy... nemáš iné nežiadúce účinky okrem bolesti hlavy? nechcem ťa ovplyvňovať alebo čo, ale bellare som vďačná za to, že hormony už nebudem brať:-)

jaja

no čo už. daj si otázku , či ťa hlava bolela aj predtým, ako si začala brať hak... ak znie odpoved nie- je to z hak.

rita23

pre jaju: pretoze neviem, ci prave toto je ta prava pricina. Inak citala som o tebe a tvojom nazore na Belaru, ja ju tiez uzivam