ako bolí pôrod?

aknitka

neviem ako si to myslel s tou epidurálkou, ale v praxi je v niektorých zariadeniach dosť problém ju dostať a keďže musí byť veľmi dobre vystihnutý čas kedy ju treba podať, nie vždy je účinná.

jaina

Prve dieťa som mala na cisarsky bolo to skvele,druhe som rodila pred mesiacom spontanne a nevedela som co to porod je.Sestra mi stale hovorila ze kontrakcie su ako ked ťa pokruti po bruchu ked ti treba na wc. Myslela som v pohode,ved tolko prezijem ale skutočnosť je celkom ina. Bolesti som mala 9 hodín a take intenzívne ze som upadavala do mdlôb. Tiekol zo mna pot a bola mi strašna zima. Ku koncu som už všetko videla dvojmo. Bolesť nieje len v podbrušku ale citila som to aj v krížoch. Stale sa to stupnovalo. Nevladala som ani vytlaciť,len mi sestrička tlacila na brucho. Potrhala som sa cela az k zadku,takze ma zasival celú,a bolo to strasne. Vsetko som citila. Ked bola dcera von chcela som od stastia plakat ale nevladala som ani plakať, myslela som ze konecne a lekar ma nutil tlaciť dalej lebo trebalo zatým vytlaciť placentu a to som bola v koncoch. Dva týždne som nesedela na zadku a odvtedy sa moj zivot otočil. Vážim si ovela viac svoju mamu lebo až teraz chapem co vytrpela aby mi dala zivot. Sex sa mi uplne sprotivil,nemozem uz chlapa ani vidieť. Kedysi som rada pozrela eroticky film bolo to také zaujimave a teraz ked niečo take vidím okamzite prepínam na iny kanal. Ten porod zanechal vo mne traumu.

dd

mne po porode najskor sestricka chvilu drzala ruku na bruchu, ale potom mi ukazala kde si mam dat ruku a hodinu alebo dve som si ju tam musela drzat dost pritlacenu..kontrakcie som prezila celkom v pohode, aj porod, nastrih ani neviem, kedy mi robili..ale sitie, to bolo v mojom pripade teda absolutne najhorsie!ale po cca 3dnoch uz to bolo celkom fajn..

aknitka

mne s maternicou nerobili nič akurát ukázali manželovi kde mi má dve hodiny tlačiť na brucho a to bolo okolo maternice všetko. a šili ma až hodinu (najmä zvnútra) a až na posledný steh ma to nebolelo vôbec.
a čo sa týka kontrakcií tak je jasné, že je to veľmi subjektívne, ale mne trvali 12 hodín a pre mňa to bola riadna hrúza a v ten okamih som sa zaprisahala, že v živote už rodiť nepôjdem. na tú bolesť sa však veľmi rýchlo zabudne a ja dúfam, že sa nám ešte jedno bábätko pošťastí.

mojaeni

bublik, tak potom som fajnovka aj ja:o)
Bolelo to dosť silne, tentokrát aj šitie, čo pri prvom porode som vobec necitila. Zato hojenie šitia prebiehalo teraz uplne v pohode, za dva dni som nevedela, že sa tam dole niečo dialo:o)
Stahy maternice po druhom, tretom porode bolia skoro ako druhý porod, celu noc som pretrpela dalsimi" kontrakciami". Ale pri predstave, že sa už len hojím, nerodím som to v poho vydržala.

jajka001_

nieco sa mi mari...mne dali len taku misku, ze drz si to na bruchu, a tlac, ani neviem ci ma ona stlacala. bolo mi to dost jedno asi :)bola som stastna ako blcha ze zijem a mame to za sebou
bublik, co malinke, dari sa?:)

bublik

jajka, dve hodinky po porode ked lezis este na sale a kazdu chvilu pride sestricka a zacne ti magat maternicu a pozera sa ako krvacas :-) tak to ma celkom fest bolelo, a sitie veru tiez... no mozno som taka fajnovka :-)

jajka001_

kedy sa zmyka maternica?? :) mne nic take nerobili. sitie nebolelo, vlastne po porode ma bolela uplne kazda bunka takze sitie som necitila :)

titi...

podľa mna kontrakcie bolia,samozrejmosť.nastrihnutie mi nebolelo,samotne vytláčanieto je už fakt finále.Zašitie mi nebolelo.Tak asi dva dni som nevládala sedieť normálne.Ked sestrička žmýka tu maternicu,no nepríjemne,ale nerobí to veľakrát vydržíte.Druhýkrát som nemala nastrihnutie,mala som inu doktorku,pomalšie som mala tlačiť,no to žmýkanie maternice viac bolelo.Ja prvýkrát ked som kojila nebolelo ma to,myslím ako sa pri tom stiahla maternica,druhýkrát aj slzy mi vyšli.Všetko sa dá vydržať.Nebojte sa dievčatá,zvládnete to každá.