Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena

Príspevok v téme: Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena
959

Aký máte názor na zavedenie tejto formy antikoncepcie, nakoľko rozmýšľam, že si ju dám. Doteraz som mala 2x DANU. Bola som s ňou spokojná, az na to, že som pri nej mávala dlhy a silný menzes. Pri Mirena ma kus odrádz tá cena cca 6000,- Sk spolu so zavedením a bojím sa, že mi nejak nesadne a budem ju musieť si dať odstrániť a predsa tie peniaze budú ako vyhodené von oknom. Chcela by som ju koli tomu, že je pri nej slabá menštruácia, dokonca nie je vobec. Tabletky mi nerobia dobre. Ďakujem za odpovede.

eliza7

Ja mám mirenu už 7 rokov, teda už druhú. Odporučila mi ju lekárka, bola som po gyn.operácii odstránenie vaječníka, myómu a konizácia krčka maternice. Mirenu zatiaľ dobre znášam, menzes nemám, trochu iné pocity mávam, hlavne pnutie v prsiach isté obdobie v mesiaci, výkyvy nálad tiež pociťujem, ale je to zvládnuteľné nič extra. Čo mňa viac trápi je nárast hmotnosti. pribrala som postupne odkedy ju mám 18 kg a neviem vôbec schudnúť ani deko. čo som sa informovala tak mirena by mala spôsobiť max. pribratie nejakých 5 kg. Neviem čím to je, stravujem sa rovnako, viem že metabolizmus sa vekom spomaľuje, alebo to má inú príčinu ? Každý mi odpovie zdravo sa stravovať a športovať, ale ja to robím a moje celé telo sa zmenilo.

virgo66

Mám 43 rokov. Mirenu som si dala pred týždnom zaviezť už po tretí krát za sebou, vždy po 5 rokoch. Ja si Mirenu nemôžem vynachváliť . Zavedenie síce nie je najpríjemnejšie , ale určite sa to dá zniesť . Jemná bolesť a mdloby po zavedení ma vždy prešli za pár hodín . Počas celej doby 10 rokov som nemala absolútne žiadne problémy ani symptomy ktoré tu opisujú ostatne diskutujúce. Určite je pravda , že čo človek to iná reakcia. Ja ju môžem len odporučiť, je to super vec. Ziadne krvácanie 10 rokov , žiadne bezdôvodné výkyvy nálady ani nič podobné.

lenka81

Ahojte!Mám 31 rokov a za sebou obrovsky silné krvácania s kusmi krvných zrazenín,z toho totálna anémia,stres,náladovosť,no hrôza.Bola som odhodlaná ísť na hysterektómiu,no lekár mi poradil Mirenu.Zavedenie bolelo,no tých pár minút stojí za to pohodlie potom.Už nepozerám do kalendára,kedy dostanem a či mi tie najhoršie dni nevídu práve v práci,pretože nie všetci kolegovia dokážu pochopiť váš problém,doma som neni nervózna a do mesta idem kedy chcem a na ako dlho chcem.A v neposlednom rade ,po zjedení kilov železa je aj anémia a s tým spojená únava a nervozita minulosťou.VRELO ODPORÚČAM MIRENU ŽENÁM S PODOBNÝM PROBLÉMOM!!!

Romi

Ahojte dievčatá, tiež rozmýšľam nad Mirenou, aj lekár mi ju doporučil vzhľadom na vek, aj že už deti 3 mám... Ale chcem napísať skúsenosť mojej kolegyne - má ju už 5 rokov, a ide si ju vymeniť a zaviesť novú. Vravela, že pri zavedení naozaj pociťovala bolesť, ale že sa to vydržať dá. Nedá na Mirenu dopustiť, vraj žiadna menštruácia - pohoda pri slip vložke, väčšia chuť na sexuálny život, pohoda - nemusí sa strachovať či zabudla, alebo nezabudla užiť HAK, alebo aj na dovolenke atď. Proste - pohodlné a spoľahlivé. A o to nám ide, aby sme zodpovedne pristupovali aj keď je to iste individuálne u každej z nás. Držte sa!

lenuš

ahojte chcela by som sa vas spitat či može žena otehotniet v dane . mam založenu danu už 2 tyzne zatial sa citim dobre akurat ma trapia silne vytoky ale nič viac .može te mi poradit dakujem.

Mimuška

ahojte dámi som krátko po zavedení Mirény,ktoré bolo velmi bolestivé.su to skoro 2 týždne po zákroku a stále pretrváva silné krvácanie a neskutočné krčovité bolesti v podbrušku,ktoré sa nedaju vydržat.vie mi niekto poradit čo s tými bolestami?

jajulaBAJULA

katrinca,chcela by som sa s tebou porozpravat o maternicovom teliesku. Mam s tym len same problemy.Presne take iste ako ty si mala.Len by som chcela vediet viac o tom vybrati.

Gabi99

Ahojte,na základe príspevkov, ktoré som si prečítala, chcem aj ja reagovať na tému Mirena. Dala som si ju zaviesť v marci 2011 po tom, čo som vymenila lekárku. Tá stará mi už odmietla predpísať HAK z toho dôvodu, že ju užívam už 15 rokov s 2 prestávkami /2 deti/, vraj práve HAK môže za tukové cysty, ktoré sa mi vytvorili v prsníku. Okamžite mi odporučila DANU, čo som odmietla. Nová lekárka mi odporučila Mirenu. Po pár mesiacoch rozhodovania som sa na to dala. Zavádzanie bolo veľmi bolestivé,krvácala som dosť, ale asi len 2 dni, 7 dní som mala zakázaný pohlavný styk, 2 týždne som sa cítila celkom fajn, potom sa začalo peklo-2-týždňové krvácanie, neskutočné bolesti v podbrušku, hlavne, keď som sedela, alebo mala opasok. Lekárka len ironicky dodala, že čo riešime, či si nemôžem dať ibalgin, treba vraj počkať rok,Mirena je tak ako má byť a predpísala mi Askorutin, s ktorým som asi pol roka pravidelne zastavovala 2-týždňové krvácanie. Lenže cytko ukázalo, že som mala zápal, tak som na letnú dovolenku nastúpila s antibiotikami a askorutinom. Neviem, možno práve to teplo a more na dovolenke mi môj stav o 100% zlepšilo, teraz je to už skoro rok od zavedenia/chystám sa práve na kontrolu/, menštruáciu som nemala od decembra, cítim sa fajn, dokonca nemávam nafúknuté bruško, ako pravidelne pri HAK, nie som taká precitlivelá a podráždená ako pri HAK. A sex s manželom je fakt super! Akurát ma už asi 2 týždne bolia prsia, to jediné je obťažujúce, ale zase manžel povedal, že som ešte nikdy nemala také pekné prsia! Uvidím, ako sa to bude vyvíjať ďalej, aletka ako som Mirenu na začiatku preklínala, teraz som celkom spokojná. Záleží od organizmu ženy ako sa stým vysporiada, každá sme iná.

maciatko

ja som mala mirenu 5rokov bola som s nou nad mierou spokojna ziadne tazkostisom nemala ani dlhodobe krvacanie.ale nazory sa rozhadzaju jedni su pre druhi za ale je to kazdeho osobna volba kto ako sa rozhodne a ako komu sadne

janulami

Ahojte. Mam Mirenu zavedenu treti den. Zavedenie ani neviem ci to bolelo, len to bol cudny pocit. Potom som mala tlaky na vajecniky a dnes troska lepsie, ale uvidim. Spinim a moja menstruacia bola nepravidelna. Vraj sa upravi. Len tolko.