Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena

Príspevok v téme: Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena
959

Aký máte názor na zavedenie tejto formy antikoncepcie, nakoľko rozmýšľam, že si ju dám. Doteraz som mala 2x DANU. Bola som s ňou spokojná, az na to, že som pri nej mávala dlhy a silný menzes. Pri Mirena ma kus odrádz tá cena cca 6000,- Sk spolu so zavedením a bojím sa, že mi nejak nesadne a budem ju musieť si dať odstrániť a predsa tie peniaze budú ako vyhodené von oknom. Chcela by som ju koli tomu, že je pri nej slabá menštruácia, dokonca nie je vobec. Tabletky mi nerobia dobre. Ďakujem za odpovede.

lucia 82

Ahoj tak ja som si dala zaviest Mirenu par mesiacov po porode a je to 100 percentna ochrana a co sa tyka menstruacie tak nemam skoro ziadnu alebo len velmi velmi malinko,skoro nic.Bolesti neboli ziadne pri zavadzani,iba troska neprijemny pocit lebo to zacitis a je to otazka 5 minut roboty....Na jednej strane som velmi rada ze ju mam ale u mna je problem s vahov a neviem ci to nie je ovplyvnene prave touto Mirenov,nedari sa mi vobec schudnut a este som pribrala a nikdy som nemala tolko kg co mam teraz a myslim si, ze sa cez den neprejedam,jem tak akurat ,dam si aj keksik ale to je asi vsetko.... takze odporucam tuto Mirenu len teda si zvas ci ked prestanes mat menzes ci nahodou z toho nepriberies,ako ja lebo moj nazor je taky ze zena by sa mala normalne z nutra mesacne vycistit,teda mat menzes.No mne to bolo zavedene mimo SR a vela informacii som o tom nevedela a az teraz som ziskala ked som doma na SR ale inac funguje to naozaj dobre a bez rizika otehotnenia a kedykolvek sa da vybrat a neni problem si urobit dalsie babetko.Ale asi vsetko ma nieco pre a proti tak ako tabletky antiko,na nieco ti pomozu a na druhej strane tiez nemusia robit dobre.tak vela stastia.

nyx

Zdarvím.
Môže mi niekto poradiť? Lekár mi po dlhšej liečbe odporučil mirenu - ako liečbu, pretože menštruíňácia so špinením trvá u mňa aj 14-15dní.
Dal si to niekto zaviesť aj z tohto dôvodu? Alebo je to len opatrnosť pred otehotnením?
Dík za radu :)

riaaa

dakujem som kludnejsia a ano mala som bolesti a dost silne ako by mi chcel vyrvat maternicu ale na druhy den keby trosku nekrvacam ani neviem ze mi nieco robil este sa chcem opytat ci som hned chranena pred otehotnenim lebo u lekara to bolo dost neprijemne...

riaaa

ahoj riaaa chcem sa opýtať zo začiatku si nemala bolesti? ja ju mám mesiac a stále mám bolesti a ani menzes som nemala dnes som bola u lekára a vraj môžem mať mimomaternicové tehotenstvo prosím napíš či si mala problémy vďaka

lenočka

poradíte mi mám problémi po zavedení mireny a nemám blok s lekárne ako sa to dá ak mi ju vyberú aby mi vrátili peniaze.mám ju mesiac

monica pink

ahojte nevie mi tu niekto poradit?dnes mi zavadzali mirenu a zabudla som doktorovi povedat ze beriem antibiotika zinat pre chorobu.neobplivnuje sa to nejako,este mam na tri dni lieky

renča

ahoj neviem či už neni neskoro ale aj ked ti nebude telo veľmi mirenu znášať do pol roka po zavedení si ju môžeš dať vybrať a peniaze ti vrátia späť,ale o tom ťa mal informovať tvoj ošetrujúci lekár...apropo ak by sii mala niajake zdrav.problémi môžeš ju dostať aj zdarma doplatok je niekakych 500sk,ale to je na posudeni lekara...ahoj