Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

monika777

ja som vegetarianka uz jedenast rokov a na vegetarianskej strave som prezila aj tehotenstvo nejedavam ani ryby ani ziadne maso. ani v detstve som to nejak nejedla len ked ma uz fakt nahanali po byte. na krvne testy chodim tiez pravidelne asi raz ročne a este nikdy mi nič nechybalo. dolezita je pestra strava nie maso

dannii

Ahoj Nataly! Som vegetarianka uz 13 rokov a ak Ti mam poradit, tak zostan vegetariankou! Nedoporucujem Ti veganstvo, ok.

andream

ahojte, robim diplomovu pracu z psychologie o vegetarianstve a robim k tejto teme aj vyskum. sama som vegetarianka uz niekolko rokov. potrebujem k vyskumu asi 100 ludi, zatial som bola vo vege restikach a dotaznik vyplnilo asi 30 ludi -tazko sa takto zhanaju, lebo tam chodia vacsinou ludia co jedia maso. velmi uvitam kazdeho kto pomoze. dotaznik je anonymny, zaberie max. 15 minut. Kto by bol ochotny sa zucastnit, budem velmi vdacna - ozvite sa mi prosim na moj mejl a poslem elektronicku verziu. Majte sa pekne, a. ada.m@stonline.sk

mia90

ja ryby jem velmi malo, iba na vianoce aby som neporusila rodinnu tradiciu:D ale citala som ze pri vegetarianstve su ryby tiez zdrave, ale zase tu je ten problem ze polovica ryby povazuje za maso a druha zase nie.ale sama tie ryby za maso nepovazujem.

mira

Mia, ja občas ryby jem. Nepovažujem sa za vegetariánku. Rybacie mäso nie je tak škodlivé ako mäso cicavcov a vtákov. jedným z dôvodov je kvalita tuku. Rybací tuk tvoria nenasýtené mastné kyseliny , mäso cicavcov nasýtené, ktoré sú veľmi škodlivé.

mia90

ja som vegetarianka uz skoro 4 roky, ale maso mi nechutilo nikdy, jedla som ho z donutenia rodicov, ale raz som si povedala dost.a od vtedy ho nejem.len u mna je ten problem ze vysledky mam skoro vzdy zle,pretoze sa nestravujem pravidelne, a ani zeleninu a ovocie nekonzumujem moc, nejako mi to nechuti.ale tak ziadne ine zdravotne problemy nemam, v detstve som mavala oslabenu imunitu dost casto,chora som bola aj kazdy mesiac.ale teraz som uz z toho asi vyrastla.a inak ryby sa povazuju za maso alebo nie???

mira

Janka, s tými umelými zeleninami máš pravdu. Ja sa snažím pestovať si vlastné bez chémie. Majú vynikajúcu chuť a vôňu. Biozeleniny je u nás málo, tak som občas nútená kupovať i tú z obchodu.